» »

En program za programirat? Kateri?

En program za programirat? Kateri?

bastadu ::

Ker program ima ukaze podobne Turbo Pascalu pa da je malo novejši? Če sploh še obstaja kakšen... Če ne pa s kerim se da hitro kej naučit in narediti kakšne enostavne uporabne programe? thnx za odgovore

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Senitel ::

Delphi?

JLP ::

Ja jest bi tud Borland Delphi počekiru.
Live long and prosper!

Jst ::

Probaj Delphi 5. Sm delphi ma sm osnovo od pascala (abecedo), vse ostalo je drugacno... Pejt u knjiznco pa si sposod knjigo Uvod v programiranje v programskem okolju delphi od ljubomirja kostrevca... 300 strani bos prebral v 2 dneh in vse ti bo jasno (osnove).. in to je to

OwcA ::

Delphi je pravzaprav IDE postavljen okoli Object pascala

Freak ::

jst sm tud neki programiru v turbopascalu, zdej pa delam v delphiju, pa je zakon, ful je lažje!

EvilGod- ::

No jst tut pravm Delphi8-)

LP
>:D

bastadu ::

Kaj pa kej Visual Basic? Je za kej?

Loki ::

Jest mal programiram v njemu.
Ni slab, men je boljsi kot Delphi, ene stvari ma izvedene 100x boljse kot Delphi.
Pa tut easy to use.
I left my wallet in El Segundo

Thomas ::

Vzemi VB! Tam kjer te baše hitrost pa PB. Včasih je celo hitrejši od C++. VB pa PB-jeve dll-je enostavno handla.

Tale zgodba s forsiranjem Pascala pri nas - ni bila najbolj posrečana.

I love BASIC.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jaxx ::

PB hitrejši od C++?? Poizkusi to mal podrobneje argumentirat! :\

Thomas ::

Ja recimo: instr v Basicu in pos v Pascalu nimata svojega analoga v C++. V C++, pac napises program, ki ti najde pozicijo stringa v stringu. Po moznosti Boyer Moore algoritem, ki je najhitrejsi poznan:



void BM(char *y, char *x, int n, int m) {

int i, j, bm_gs[XSIZE], bm_bc[ASIZE];



PRE_GS(x, m, bm_gs);

PRE_BC(x, m, bm_bc);



i=0;

while(i <= n-m) {

for (j=m-1; j >= 0 && y[i+j]==x[j]; --j);

if (j < 0){

OUTPUT(i);

i+=bm_gs[j+1];

}

else {

i+=MAX(bm_gs[j+1],bm_bc[y[i+j]]-m+j+1);

}

}

}





Lahko si mislis, da se to ne skompajla najbolj idealno v nobenem C++ kompajlerju.



PB compiler pa funkcijo instr zna prevesti v zelo optimalen assembler.



Na to finto ima narejen tudi (radix) array sort, array scan, tally in se nekatere zelo mocne ukaze, ki C++ zaradi njegove "cistosti" manjkajo. V C++ ti ostane za optimizacijo inline assembler, ki pa ga imas tudi v PB.



Programski jezik prihodnosti bo po moje imel veliko optimalno zassembliranih funkcij vnaprej na razpolago. Ne samo knjiznico funkcij, ki se itak optimalno ne skompajlajo. PB pa to ze nekoliko ima.



AspectJ je pa podobna finta.



Najboljsi kosi kode za karkoli se delijo med programerji. Edina napaka je ta, da so optimizirani za Java machine, ki pa ne "cuti" direktno procesorja.



Tko da ... go BASIC young man! 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_fim_ ::

Ma VB rula....(_fim_&kornholio8 sma bla 3. na državnem v VB)...pa še ful easy je za uporabo

OwcA ::

mislim da je tezko primerjat besic in c ali pascal, saj se prvi interpretira, druga dva prevajata. Iz tega tudi izvirajo dolocene razlike in odsotnosti mnogih funkcij v C-ju.
Vsakogar ki bi se lotil resnega (velikega) projekta v skriptnem jeziku, pa iz vsega srca pomljujem!

Thomas ::

Si pa res Ovca. Tisti podatek, "da se BASIC interpretira" je outdated. PB naprimer, dela sila majhne in efikasne EXE fajle. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jaxx ::

Thomas: včasih sem tud sam uporabljal PB (mislm da je bil v3.1) in ta je bil 16-bit za dos... Vseen se mi ta ni zdel nič posebnga oz. bistveno boljši od, recimo, Ms QuickBasica... A imaš v mislih ta 32-bit win-console compiler??

Thomas ::

Ja, PBdll 6.0 za Winse in PBdll Console Compiler. Oba sta 32 bitna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bastadu ::

Pozna mogoče kdo kakšno dobro knjigo za učit VB 6.0?

Yohan del Sud ::

tle mam še par komadov naučite se sami vb6 na zalogi, stane okoli 5 ksit... klik
www.strancar.com

Immz ::

Osebno je tudi meni veliko bolj vsec VB napram Delphiju.
Glede knjige pa da ne bi kdo te kupil, ki jo reklamira tukaj Yohan, ker je crap. Sem jo nekoc malce bral in je zguba casa. Ce ze kdo zeli slovensko knjigo naj vzame od Mesojedca VB 5.0. Zelo dobro razlozeni pojmi ter trije malce vecji programi ( notepad, explorer ter painter), ki so zelo dobro komentirani, pa se nekaj SQL-a in osnovnih pojmov o bazah je notri.

Thomas ::

Jezik pa ni vse ... matematika in predvsem logika je precej več. Če obvladaš ti .. lahko programiraš karkoli. Jezik - je komaj 20%. Kateri .. pa niti ni bistveno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

abcde7 ::

Poznam C plus plus pa turbota. Sam c plus plus je bol zahteven, s pascalom se vsaj naučisš osnov.:)

Lunik ::

S temlem zadnjim Thomasovim odgovorm se popolnoma strinjam. Večina programiranja je logika pa matematika. Vsi ukazi jezika so pa itak v helpu.

Drgač pa VB rula. Tudi jest sem bil dvakrat tretji na državnem tekmovanju (_fim, kdaj sta bla vidva tretja? Letos? jest sem bil lani pa še leto prej...) Je izi za uporabo, pa vsi možni ukazi npr. napišeš command1. pa ti vrže vse ukaze, ki so možni za command1... samo izbereš pa je...

Thomas ::

Kar se tiče BASIC-a .. je bitko s Pascalom po mojem dobil.

Zato bi se v dilemi med VB in Delphi jest odloču za VB.

90% tistega, kar se in se bo programiralo v bližnji prihodnosti se z VB da narest.

Če pa ne maraš BASIC-a, ker je "preotročji" ... potem pa C++ ali Java.

Moj argument za Java je ta, da je Java bogatejša od C++ in doslednejša v svojih pravilih.

Ampak ... pravi programerji ... pišejo Assembler .. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhitrejši programski jezik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
757378 (5198) Senitel
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192158 (1857) Blond
»

Kateri jezik je bolji?

Oddelek: Programiranje
462100 (1637) Monster
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846229 (4827) Thomas
»

Z čim začet?

Oddelek: Programiranje
422901 (2271) andrej12

Več podobnih tem