» »

Vprašanje za Pascal mojstre

Vprašanje za Pascal mojstre

Fella ::

A bi mi lahko kdo razložil razliko med podprogramom Read ter Readln? Po možnosti ne le teoretično, temveč tudi praktično. Sej sem pogledal v Help, vendar mi razlika še vedno ni popolnoma jasna.

Cowboy6 ::

Dobri stari Pascal. Hodim na racunalnisko solo, koncal sem tretji letnik, pa smo od 1. do 3. letnika delal z njim. Sele na koncu smo en mesec delali v C++. Torej zanima te razlika med read in readln. Fora pri read je samo v tem, da ko preberes nekaj (npr. read(a) ), ter pritisnes tipko ENTER, ostanes v isti vrsti, medtem pa pri readln (npr. readln(a) ), pa te postavi v novo oz. drugo vrsto. To je vsa umetnost. Lepo, da nekateri delajo se vedno v Pascalu. :D
Tukaj naj bi bil moj podpis.

strobos ::

Ja,jaz sem enako končal tretji letnik iste šole,no ja mi že celo leto delamo v C-ju.
Me pa tudi zanima,kaj veleumnega ti nameravaš naredit v Pascalu.Je res,da je enostaven ampak raje prešaltaj na C.

To je res,kar je napisal gregec6,torej če napišeš readln na koncu programa,moraš pritisit enter al pa kaj drugega(sm že pozabu)da prideš nazaj v Pascal,če pa ne ,pa ne vidiš rezultatov programa in te kar vrže v Pascal.Npr.

program krneki;
var ime,priimek:string;
begin
writeln('Vpiši ime');
readln(ime);
writeln('Vpiši priimek');
readln(priimek);
writeln('Ime ti je',ime,',pišeš pa se',priimek,.');
readln;
end;

Nekak tako,nisem 100%,ker je tega že dve leti.Tu je uporabljen writeln in readln,lahko pa uporabiš write in read,tisti readln na koncu prepreči,da te kar takoj vrže nazaj v Pascal in da lahko vidiš izpis.Če bi dal namesto readln v programu za branje read,bi bilo isto.Tisti ln na koncu pomeni line,kar pomeni,da če uporabiš ukaz writeln,gre kurzor v naslednjo vrstico,readln pa to vrstico prebere,write pa pusti kurzor na koncu napisanega in read tam bere.

Nekak tak bi blo,saj pravim nisem 100%.
Tud za definicijo string nisem prepričan,druga pa je menda vredu.

Lp
Sem že dvakrat stran odrezal,pa je še zmer prekratko!

Fella ::

Jaz ne hodim v računalniško šolo, tako da se moram sam učiti programiranja. Po raznih forumih sem zasledil, da je Pascal najboljši jezik za učenje programiranja. Sej bom potem prešaltal na Delphi ali pa C.

BaRtMaN ::

Dej raj na delphi, ker ti vse skupi bolj jasno.

Frodo ::

Jaz ti svetujem da si vzames kaksno knjigo za pascal iz knjiznice, se naucis osnove in potem si instaliras Delphi. :)
Ker bos Delphi bol obvladal ce znas osnove Pascala...
S R E C N O ;)

Ce bos mel kaksne probleme s Pascalom ali Delphijem
just ask me because I'am expert :D





--------!--------!--------

Cowboy6 ::

Pascal je kao najlažji program za učenje programiranja. Torej če znaš programirat v Pascalu potem naj bi znal tudi v Deplhiju. Nauči se objektno programiranje v Pascalu, pa boš Delphi obvladal. :) Drugače pa ti predlagam da se naučiš pisat programe v C-ju.
Tukaj naj bi bil moj podpis.

Loki ::

fella zgleda da sva na istem.
jest tudi ne hodim na racunalnisko, se pa ucim pascala doma iz enega kao-e-ucbeinka, k ga je dobil en kolega v prvem letniku - ~240 strani skoraj samega pascala (mal je tut teorije + splosno).

ce rabis, mi poslji mail.

drugace pa, ce das readln na konec programa, da vidis output, pomaga samo enter oz. to, da program koncas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

jzupevc ::

BKinder: Jst grem zdej v 3 letnik računalniške, pa me zanima ka bomo vzeli pri Pascalu.

strobos ::

jzupevc:odvisno kak daleč ste s snovjo oz.kake volje je profesor/profesorica.Nam je v Pascalu v tretjem letniku ostal še case stavek in pa objektno programiranje.Ja pa seveda ne smem pozabit:dokumentacija programa.
Mimogrede,kam pa hodiš (ker kraj)v šolo?

Lp
Sem že dvakrat stran odrezal,pa je še zmer prekratko!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje 1-FRI

Oddelek: Šola
111764 (1204) black ice
»

Java[naloga]

Oddelek: Šola
18825 (632) Bizkit45
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
3612540 (7464) Yacked2
»

Vprašanje za Pascal?

Oddelek: Programiranje
6805 (685) Fella
»

Kateri jezik je bolji?

Oddelek: Programiranje
462112 (1649) Monster

Več podobnih tem