» »

Radeon 9600 pro, xt, 9800 in plošča Asus z Nforce2

Radeon 9600 pro, xt, 9800 in plošča Asus z Nforce2

dc10 ::

Torej, imam naslednje komponente v računalniku:
- plošča asus a7n8x deluxe v. 2.0 nforce2 čipset (bios 1007 - najnovejši)
- amd athlon xp 2600+
- 2 x 256 MB ddr 333
- SATA HD maxtor 120 gb
- grafika Saphire Radeon 9600 xt (prej 9600 pro in 9800 se AIW)
- DVD multi LG 4040b
- DVD rom toshiba

- LCD monitor 17 Miro FP178

Če na TV-out ni ob zagonu priklopljen TV, ni težav.
Imam naslednjo težavo, ko imam na TV-OUT priklopljen TV:
1. Priklop monitorja na VGA:
Pri bootu računalnika mi na monitorju izpiše NO SIGNAL SUPORTED, na TV-ju pa lahko normalno gledam zagon rčaunalnika. Ko pride do izbire uporabnika v WIN XP, je na monitorju naprej normalna slika, TV-OUT deluje normalno.

2. Priklop monitorja na DVI:
V tem primeru na TV ni slike ob zagonu, slika je na monitorju normalna. Toda ko nato v windowsih hočem vključiti TV-OUT na TV, lahko uporabim ali samo monitor ali samo TV-OUT oz. TV. Oba ne moreta biti hkrati vklopljena. Če vklopim TV, se izklopi monitor in obratno.

Prej sem imel Radeon 9600 pro in je bilo isto, nato AIW 9800 SE ter ista težava, sedaj imam 9600xt in spet ista težava. S tem da sem grafične nesel h kolegu, ki nima nforce2 čipseta in je vse delalo normalno!

Zanima me, če ima kdo podobno težavo, ali jo je kako rešil oz. v čem je problem???

S-Master ::

zares čudno, ker kokr jst vem ima 9800 dva ramdac čipa, torej teh težav ne bi smelo biti 8-O
traktor ti matr jebal !!

dc10 ::

Tudi meni ni več nič jasno. Isto zadevo sem preskusil tudi na novi ASUS A7N8X-E DELUXE - ima enake težave!

sapa ::

jaz sem mel asus deluxe plato in asus 9600xt grafo, pa sem mel tudi same probleme.
Comp se mi je prvič normalno zagnal in je vse delalo normalno, čeprav mislim,da vse skupaj malo prepočasi za tako grafično (verjetno zaradi nekompatibilnosti), ko sem ga ugasnil in ga pustil par ur, pa se mi ni hotel več bootat dokler nisem resetiral biosa. Potem se mi je spet zagnal ampak seveda samo do naslednjega večurnega počitka, nakar se spet ni več prižgal dokler nisem naredil reseta.

Malo si poglej probleme, ki jih imajo drugi na http://www.hardwareanalysis.com/content... ker se vsem dogaja nekaj podobnega kot tebi oz. meni.

Kot kaže plata z nForce naborom in Atijeve xt grafične niso najbolj kompatibilne.
Jaz sem svojo 9600xt zamenjal z nvidio 5700ultra, pa upam da zdaj ne bo več problemov.

Aja, moram pa povedat, da sem mel pred 9600xt Herculesovo 9600pro, ki mi je delovala super, samo mi je potem crknil ventilator na procu, pa sem jo v garanciji zamenjal za 9600xt, ker herculesa pro niso več imeli na zalogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sapa ()

killah bee ::

men dela asus 9600xt na NF7 ( nforce2) čisto uredu

sam sem pa zasledil da imajo lastniki zgoraj omenjene plate in 9600xt in tudi z ostalimi radeoni 9600 ful probleme,zgleda da so pri asusu neki hudo zamočil in rezultat je nekompatibilnost teh kartic predvsem radeonovih,
tko da ti svetujem da raje plato menji če jo imaš še pod garancijo,kao da ti ne dela in vzem kako abit NF7-s boš sigurno bolj zadovoljen:)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9600(XT)/9800 in VIA (morda tudi nVidia) čipovje = veliki problemi!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
312646 (1925) dzinks63
»

Komentirajte konfiguracijo računalnika!!

Oddelek: Kaj kupiti
241328 (1006) rene100
»

Kaj kupiti!!??? Svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
71404 (1208) Gost
»

ASUS 9600XT navijanje

Oddelek: Navijanje
471678 (1038) mamamia
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20011111 (7603) flisko

Več podobnih tem