» »

Malce bolj zmogljiv router

Malce bolj zmogljiv router

Uporabnik ::

Kater router bi bil primeren za vsaj ene 5 - 10 uporabnikov, ki bi pač nabrž uporabljali tudi kakšne p2p programčiče, ki pokurjo veliko connectionov.

Router ne sme bit staro računalo z nat-om,... in ne sme bit pretirano drag.

Torej kdor se spozna, oz. ima kakšno izkušnjo z besedo na dan!

CCfly ::

Router ne sme bit staro računalo z nat-om,..

Vsak ruter je staro racunalo. Ce hoces poceni dober ruter si dej Linux na Pentium gor. P2P ti lahko pa na njem laufa.

Uporabnik ::

Očitno nisi razumel vprašanja, next,...

Jebiveter ::

Router ne sme bit staro računalo z nat-om


Pa dej na NOVO racunalo Linux z NATom :D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

BigWhale ::

Ocitno ne ves kaj sprasujes, next,...

Svasta..

borchi ::

za super router, ki zna/zmore približno tolk kot staro računalo z linuxom boš dal večkratnik zneska za staro računalo+linux.

next...
l'jga

Law_Enforcer ::

Uhm.. zakaj ne staro računalo?

Moj routerček (Celeron 633, 128 Mb RAMa, router software je Clarkconnect) na Muli vzdržuje bp prek 2000 povezav, medtem, ko se je mojemu staremu 7+1 portnemu LevelOne-u zataknilo že pri cca. 300.

Uporabnik ::

Očitno sem bil res popolnoma nerazumljiv. Zgleda da se na zadeve ne spoznam, in tudi vprašanja nisem zastavil dovolj jasno. Moram pa rečt tud to da, če rečem da nočem met kište in potem dobim odgovor "pa dej na en comp vrž gor linux(npr. freesco, smoothwall,..) pa bo, a ne" , res ne vem kako naj drugače odreagirem. V bistvu sem pričakoval točno takšne odgovore, zato sem hotel že v samem začetku povedat da takšnih odgovorov ne potrebujem. Torej:

(1) Router ne sme biti računalnik na katerem teče ustrezni software (firewall, nat,...), ker bi ga pač radi imeli v dnevni sobi in ne bi radi poslušali petje ventilatorjev

(2) Če kupim nekaj najcenejšega npr. FBR 1405TX, bo glede na izkušnje slotechovcev "prešvoh" saj če se spravi 5 ali 10 ljudi na eMule, Kazza in podobno bo šteknu ker prenese samo 256 povezav.

(3) Sprašujem torej, po routerju, ki bi obvladal več povazav in imel morda celo QoS, in bi bil morda celo ne predrag.

(4) Bo sedaj OK?

Slowenc ::

Kako velik proračun pa imaš v mislih?

Za nekoga je 20K sit velik, za nekoga pa 50K sit poceni.
Skiny gate.

McNato ::

Od močnejših routerjev je zanimiv Draytek, model Vigor 2300 podpira tudi VPN, lepo se obnese na muli. Cena okoli 42.000 SIT - akcija pri telekomu.

flipflop ::

Če je edini razlog to da je kišta preglasna,jo lahko pa res utišaš na minimum. QoS pa boš moral velik plačat. Kakšna pa je zgornja meja,koliko bi še dal za routerja?

Uporabnik ::

Morm še rečt da sem pregledal ponudbo routerjev v slo na netu, samo potem pod techical data nism najdu kej preveč podatkov...

Cena, hmm tja do 30k.

noraguta ::

Poglej entry level Zyxel routerje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Uporabnik ::

Ob odgovorih bi mogoče še link do slo zastopnika oz. kaj podobnega.

Tiger ::

Uporabnik ::

tnx, ima mogoče kdo zyxel prestrige 314 ?

noraguta ::

jaz imam sto serijo izkusnje.
20 computerjev na lanu , brez problema. el cheapo se je sesuval na koncu na 30 minut. zamenjava z zyxlom delalo je 2 leti brez prestanka in tezav. z emule izkusenj nimam , ampak v najhujsem primeru bos moral omejiti stevilo povezav v emule nastavitvah.

qos varijanta to pac ni , gre pa za soliden router.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ali3n ::

Uporabnik - poglej na www.xenya.si - piši njim kaj iščeš/potrebuješ; povej da si iz Slotecha - maš 5% popusta :-)))
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Uporabnik ::

Glede na to da sem napisal kaj iščem mi ti povej kaj potrebujem in ti dam teh 5% popusta :))

Hmm zdej sm najdu še eno uporabno funkcijo na mojem 1405TX ... UPnP - this saves lives, tko da router mora met tud UPnP!

Dead_Eye ::

hmm, od kar sem dal en vent da piha čez router(planet 401B) še ni crknil - razen ko je zmanjkalo elektrike>:D. Zgleda da je res pregrevanje bilo vzrok sesuvanja - v emule imam nastavljeno max. connections na 2000.
The one and only

IceLord ::

Jaz bi pa nekaj vprašu (ker sem ravno malo višje prebral):
A je kak problem če maš na ruterju eMulo nastavljano na veliko povezav ?
Imam ruter Di-604 (D-link) pa mam nastavljeno eMulo na 9000 povezav, pa nisem opazil še nič nenavadnega :\
res pa je, da laufam mulo le na enem compu (čeprav jih mam na mreži več)

Lp
I.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327104 (27560) ignats
»

Naslovi IPv4 bodo pošli prihodnje leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
819277 (6961) Bakunin
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302383 (1596) luser2
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555154 (3884) plavko61
»

Kateri ROUTER

Oddelek: Kaj kupiti
192169 (1871) Poldi112

Več podobnih tem