» »

Poštni odjemalci

Poštni odjemalci

pegasus ::

Sylpheed uber ales

Jerry000 ::

Kaj se je thunderbird zaključil z razvojem? Se ga splača naložiti? Zanima me kako je s pošto...naprimer imam gmail in bi rad odjemalec (outlook ali thunderbird - nekako me bol vleče), in če si naredim arvih v odjemalcu, lahko ta arhiv prenašam naokoli? Naprimer se odločim zamenjat odjemalca, kako je potem s tem?

enadvatri ::

Z razvojem noben razvijalec ne zaključi, če mu ne gre res slabo. :)

V obeh odjemalcih se da početi, kar si želiš, sicer pa je odvisno, kako si si to zamislil (npr. da bi s POP-a dol vlekel pošto in jo na strežniku pobrisal ali morda celo puščal dvojnike na njem ali si imel v mislih uporabo IMAP-a) ...

Prenašati pošto iz enega v drugega se da, lahko se zgodi, da je malce hecno, toda nič težjega in vedno, ko sem se tega loteval, se je dalo.

Jaz bi se sicer odločil za prvega, torej Outlook. Se pa odloči po svojem okusu. Pred tem pa lahko mirno sprobaš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Jerry000 ::

Zakaj outlook in ne thunderbird?

No na prejšnji strani sem bral in celo link novice da naj bi zaključili z razvojem, ker ne spremljam ravno novic o poštnih odjemalcih (nikoli uporabljal) me zanima kako je sedaj s tem:).

V mislih imam pa bolj zadevo da bi puščal dvojnike, če se po pomoti kaj zbriše da mi gmail ostane nedotakjen. Me pa zanima še naslednje, rad bi v gmailu sortiral emaile tudi, a se da to narediti kar v odjemalcu in bo se tudi gmail potem spremenil (naprimer dodam mapce kjer želim sortirat emaile)? Imam pa 2 računa na gmailu, en je osebni, drugi pa za resne stvari in delo, bom lahko v odjemalec oboje prejemal? Kako bo potem pri sortiranju emailov iz 2 računa?

knesz ::

Če bodo pri TB zaključili z razvojem to še ne pomeni, da bo program nehal delovati.
TB uporabljam, nastavljenih imam več pop3 in IMAP računov (gmail oz. gapps). Tehnično ne vidim, kaj bi lahko še razvili, vizualno pa obstaja en kup preoblek za TB.

PARTyZAN ::

Do nadaljnega Thunderbird ne bo dobival večjih novih funkcij, posodablja pa se redno.

Meni še vedno dobro služi in mu ostajam zvest :)

b3D_950 ::

Za Linux bo menda nov klient: Geary.

fosil ::

Thunderbird že vse ima, zato ne dodajajo več novih funkcij :)
Posodablja se še vedno.
Če rabiš kakšno posebno funkcijo pa imaš na voljo plugine.

TB se sploh odlično obnese pri več email računih.
Bolje kot outlook.
Tako je!

Jerry000 ::

super, hvala za odgovore:). Je smiselno imeti portable verzijo al je bolš kar naložit? Omenim še da se kar dosti selim (iz enega kompa na drugega)

enadvatri ::

Pa ne bi se rad ponavljal, zato uporabite sort na desni po uporabnikih. V precej velikem okolju (z nekaj tisoč uporabniki) in romanjem podatkovne datoteke se TB obnese zelo slabo, porazno do te mere, da ni uporaben! Outlook pa nasprotno zelo dobro. Zlasti pri veliko pošte in druge solate v podatkovnih datotekah.

b3D_950 ::

enadvatri je izjavil:

Pa ne bi se rad ponavljal, zato uporabite sort na desni po uporabnikih. V precej velikem okolju (z nekaj tisoč uporabniki) in romanjem podatkovne datoteke se TB obnese zelo slabo, porazno do te mere, da ni uporaben! Outlook pa nasprotno zelo dobro. Zlasti pri veliko pošte in druge solate v podatkovnih datotekah.


Verjetno ne poznaš vsega ozadja in govoriš o kombinaciji Outlooka z AD in Exchange serverjem, kar je čisto nekaj drugega kot "samo" TB client. Sicer pa se TB ne razvija več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

energetik ::

enadvatri je izjavil:

Pa ne bi se rad ponavljal, zato uporabite sort na desni po uporabnikih. V precej velikem okolju (z nekaj tisoč uporabniki) in romanjem podatkovne datoteke se TB obnese zelo slabo, porazno do te mere, da ni uporaben! Outlook pa nasprotno zelo dobro. Zlasti pri veliko pošte in druge solate v podatkovnih datotekah.
Ravno tole me zanima. A je še kakšen zastonjski odjemalc, pri katerem bi se dalo tako enostavno prenašat bazo mejlov, kot je to pri Outlooku? Tam samo presnameš .pst fajl in ga pripneš na drugem PC.

b3D_950 ::

energetik je izjavil:

Ravno tole me zanima. A je še kakšen zastonjski odjemalc, pri katerem bi se dalo tako enostavno prenašat bazo mejlov, kot je to pri Outlooku? Tam samo presnameš .pst fajl in ga pripneš na drugem PC.


To lahko enako delaš tudi z TB: https://support.mozillamessaging.com/en...

Lokalno se shranjujejo kopije mailov, stikov, računov in pluginov. Stvar se mi zdi, da je še bolj enostavna kot v outlooku.

Profile Location Summary

Windows (see below for screenshots and full details):

%APPDATA%\Thunderbird\Profiles\xxxxxxxx.default\.	 

    %APPDATA% is shorthand for the C:\Users\<username>\AppData\Roaming\ folder (Windows 7/Vista) or the C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\ folder (Windows XP/2000), which depends on your Windows user account name. 

enadvatri ::

b3D_950 je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Pa ne bi se rad ponavljal, zato uporabite sort na desni po uporabnikih. V precej velikem okolju (z nekaj tisoč uporabniki) in romanjem podatkovne datoteke se TB obnese zelo slabo, porazno do te mere, da ni uporaben! Outlook pa nasprotno zelo dobro. Zlasti pri veliko pošte in druge solate v podatkovnih datotekah.


Verjetno ne poznaš vsega ozadja in govoriš o kombinaciji Outlooka z AD in Exchange serverjem, kar je čisto nekaj drugega kot "samo" TB client. Sicer pa se TB ne razvija več.


Mislim, da ne poznaš vsega ozadja (tega foruma) in govoriš neumnosti! Uporabi filter in prikaži samo moje prispevke v tej temi, pa si preberi. Če ti ne bo uspelo, ti sedaj še enkrat napišem ...

Govorim o Outlooku kot odjemalcu, ki požira pošto s POP strežnika in jo shranjuje v podatkovno datoteko, ki je na nekem omrežnem viru. Pri povsem enaki nalogi se TB odreže neuporabno. Amen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

b3D_950 ::

Pri 1000 userjih je vse možno.

enadvatri ::

b3D_950 je izjavil:

Pri 1000 userjih je vse možno.


Dej. Spokaj se ali pa preberi moje poste za nazaj!

Mrgolelo je fentanih indeksov, vsak dan je bilo potrebno reindeksiranje, ki je lahko trajalo tudi več ur! Outlook začuda tega ni počel. Pa tak slab odjemalec je ...

Silvano ::

Bom kar v tej temi postavil vprašanja.

Imam sledečo zadevo:
1. Android 4.2.2 (Samsung S4) + še neznan poštni odjemalec
2. Windows 7 + MS Outlook 2010 (Prenosnik)
2. Windows 7 + MS Outlook 2010 (Stacionarni računalnik)

Na vseh teh napravah bi rad spremlaj vsaj 3 eMail račune. V Outlooku to ni problem, je pa problem ko si recimo s prenosnikom prenesem novo pošto, si pa taiste pošte s stacionarnim več ne morem (ne znam) prenesti.
Rad bi, da bi si lahko na vse tri mašine prenesel pošto. Pošta pa bi se na serverju izbrisala šele takrat, ko bi si jo prenesel na vse tri mašine.

Je to sploh izvedljivo (kako)?
Je kakšen poštni odjemalec za Android, ki podpira ogled vsaj treh poštnih računov?

enadvatri ::

Pošto boš moral puščati pri ponudniku, torej potrebuješ veliko podatkovno kvoto (velik predal).

Ena opcija je spletni odjemalec, torej dostop prek brskalnika (po čemer ne sprašuješ).

Najpreprosteje to urediš, tako da uporabljaš IMAP protokol, če ga ponudnik ponuja. Outlook odlično deluje, prav tako najdeš odjemace za Androida. Za Outlook lahko tudi MAPI, če tvoj ponudnik zagotavlja storitev z MS Exchange strežnikom, ker ta podpira še ActiveSync, za katerega najdeš odjemalce pošte tudi na Androidu.

Lahko uporabljaš tudi POP protokol, vendar moraš odjemalca pravilno nastaviti, da ne bo pošte po prenosu na strežniku tudi pobrisal. To pride v poštev zlasti, če imaš majhno kvoto, s tem, da boš potem od časa do časa (na nekaj tedno ali mesecev) moral pošto tudi pobrisati, ko si prepričan, da jo imaš na vseh odjemalcih. Po moje, precej ne praktično.

Ko sprašuješ, da bi rad, da se pobriše šele, ko se povsod prenese ... To bo malo težko, morali bi prenašati pošto (zavestno) v pravem zaporedju. Sila ne praktično.

Pošto, ki si jo že prenesel, boš sicer lahko porinil (moral jo boš izvoziti, kjer se nahaja in nato uvoziti) še na Androidnega odjemalca, vendar se boš moral malo načitati.

Kje imaš te poštne račune?

Poštnih odjemalcev za Android je malo morje.

Silvano ::

Poštni računi so odprti na gmail in pri registriranih domenah ponudnika hitrost.com .
Prostora na poštnih predalih mislim, da je dovolj (vsaj na gmail). Pri ponudniku hitrost.com pa ga je tudi za kakšen mesec ali dva. Opcija, da brišem sporočila na strežnikih katera so starejša od enega meseca, bi bila tudi vredu, čeprav to res ni praktično.

Kakšna pa je razlika med samimi protokoli (POP, IMAP, MAPI)?

enadvatri ::

POP načeloma ponuja preprosto poberi&pobriši funkcionalnost. IMAP pa je bolj kompleksen aplikacijski protokol, ki omogoča različno kolovratenje, pobiranje, pobiranje celo samo indeksov pošte in vsebino šele na zahteva (npr. ko klikneš na prispelo pošto, ki jo vidiš v drevesu/seznamu v odjemalcu) ...

Gmail podpira IMAP. Pomoč in navodila, kako nastaviti odjemalec imaš kar v slovenščini pri Googlu.

Hitrost prav tako ponuja IMAP protokol na uporabo. Če je potrebna kje aktivacija, ne vem. Imaš podporo in jih vprašj, čeprav je po moje že kar omogočen oz. odprt.

Izberi poljuben odjemalec za Androida, ki podpira IMAP. Kateri je kul, ne vem, ker tam ne uporabljam nobenega. Morda bo kdo drug dal pameten nasvet.

Nastavi vse tri odjemalce, da uporabljajo IMAP, namesto POP3 izbereš oz. vneseš nastavitve za IMAP. POP pa onemogočiš, izbrišeš račun/nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Konlov ::

Iz Outlooka 2003 sem izvozil na zunanji trdi disk v pst datoteko.
Prešli bomo na Widows 8, ki ima že vgrajeno pošto. Ali bom pst. datoteko lahko uvozil v to novo pošto.
P.s: Outlook ni več del npr 2013 studen varijante, ki je do neke mere finančno še sprejemljiva, zato bi uporabil kar W8 pošto.

Konlov ::

Kakšna pa je razlika med v Windows 8.1 vgrajeno pošto in Outlookom- sestavnim delom office 2013

SimonMS ::

Pozdrav!

Zanima me če mi lahko kdo pomaga kako bi v Operi nastavil odjemalca pošte tako, da ko v odjemalcu mejl izbrišem, bi na serverju mejl vseeno ostal in se ne pobrisal?

Hvala in LP!

Simon

maxipin ::

Mene pa bi zanimalo če obstaja kakšna alternativa Mail-u na OS X za windows in linux? Thunderbird je ok, me pa malo moti ker nima storyline-a, plugini za to so pa bolj okrnjeni.
Pa rad bi še da podpira PGP.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

slitkx ::

Windows 10 Mail obeta.

Alexius Heristalski ::

Preveč funkcij mu manjka.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

estons ::

Ubuntu 16.10, kateri email klient/utility/karkoli bi mi omogočil pregled mailov, brez odgovarjanja, pa da pusti pošto na strežniku (4 mail accounti, vsi podpirajo IMAP in POP3)? Gledal sem Geary, Sylpheed, Unity-mail, Claws Mail, Gnubiff, vsi nekaj napol delajo in se ne more nastaviti ali naj pobirajo pošto ali ne. Rad bi nekaj podobnega npr. temu: http://www.poptray.org/screenshots.php
Thunderbird uporabljam, ko hočem zdownloadati maile v lokalno arhivo ali jih urejati/odgovarjati itd., za sprotno pregledovanje bi pa imel nekaj "lažjega". Imate kakšne predloge?

opeter ::

Saj tudi v Thunderbird-u lahko nastaviš, da ti ne prenese pošto ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

estons ::

V Thunderbirdu bi rad samo občasno prenesel pošto, ko se odločim za backup. Vmes pa rabim pošto na strežniku, da lahko dostopam preko mobitela in web interfacea.

cesnja ::

Nekaj naprednejših predlogov: mutt, alpine :P, mu4e. Ko opravila enkrat pridejo v prste, so ti poštni odjemalci brez konkurence.

estons ::

Update: naštimal sem si Evolution + IMAP dostop do vseh 4 accountov + Unified inbox kot search folder. Zaenkrat sem super zadovoljen.

neboben ::

Iščem neki podobnaga kot je
Sup
Mutt
skratka branje maila v konzoli za Windows 10.
Če pa dela v Vim-u pa še tolk bolš.
sm si reku, da še ne bi cygwin nameščal za mutt, mogoče pozna kdo bolšo opcijo ?

Matija82 ::

Email clinet za 2018?

Rabim email client, ki je sposoben furat 3 račune in ki ima nek intuitivni vmesnik ala GoogleMail.

Potegnil sem si Thunderbird ampak vmesnik je nekje iz leta 2005 tako da ne.

neboben ::

Na slantu mi tole vrže.
ne vem zdej amm a je to to kar iščeš, ampak majo napisane pros in cons za vsak program...
eM si probu ? Link za eM, izgleda mal bl modern pa fancy...men sicer ni všeč.
Ne vem a iščeš cross platform al ti je dost za windows. Sam uprabljam Thunderbird, trenutno ne najdem bolšega kot je to.
mailspring je tud ena od opcij, nikol probu, zgleda modern.

zdej kej bl konzolnga je pa tole kr zanimiv Astroid z NotMuch
al pa mutt, sup, apline ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

scipascapa ::

Uporabljam Outlook 2010. Pa mi nekaj dni serje en gmail račun, ki ga imam.

Nikakor da ne sprejme gesla za Outlook, preko neta normalno dela, preko klienta ne....in to samo 1 račun, ostali normalno delajo. Kaj hudiča bi lahko bilo sploh?

Alexius Heristalski ::

Tole? Gmail less secure apps:

https://support.google.com/accounts/ans...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

zbrisan ::

Imam en cuden problem z Outlook-om 2016 na windows 10 Home verziji, in sicer samo od ene osebe mi nekatere pdf priponke spremeni v IME.dat in se jih ne da odpret, to mi je naredilo pri mailih te osebe tudi za nazaj leto in vec. Googlanje ni obradilo sadov samo o neki winmaail.dat datoteki, ki pa v tem primeru ni vidna. Kaksna posodobitev to naredila? kako to resit?

Blisk ::

Matija82 je izjavil:

Email clinet za 2018?

Rabim email client, ki je sposoben furat 3 račune in ki ima nek intuitivni vmesnik ala GoogleMail.

Potegnil sem si Thunderbird ampak vmesnik je nekje iz leta 2005 tako da ne.


Probal sem nekaj od teh in mi em client deluje kot najboljši.
https://mozilla-thunderbird.en.softonic...

Jirzy ::

Na sekundarnem racunalniku zacel testirat mailspring, zaenkrat ok.

WhiteAngel ::

enadvatri je izjavil:

Govorim o Outlooku kot odjemalcu, ki požira pošto s POP strežnika in jo shranjuje v podatkovno datoteko, ki je na nekem omrežnem viru. Pri povsem enaki nalogi se TB odreže neuporabno. Amen.


WTF? Preden bi šel v detajle - ali te prav razumem - nočeš imapa, ampak POP, ker želiš imeti pošto pri sebi. Ampak ta pošta potem ni pri tebi, ampak na mrežnem pogonu? Nekaj zveni zelo narobe tu in kar kliče po težavah.

Matija82 je izjavil:

Email clinet za 2018?

Rabim email client, ki je sposoben furat 3 račune in ki ima nek intuitivni vmesnik ala GoogleMail.

Potegnil sem si Thunderbird ampak vmesnik je nekje iz leta 2005 tako da ne.


100 ljudi 100 čudit, ampak bože nedaj GoogleMail vmesnika, ki rabi >5 sekund, da se samo naloada. TB vmesnik je odličen tak, kot je, ker to, kar se dela zadnjih 10 let z UI in z zlivanjem namizja z mobilnim, je katastrofa (še za gumbe več ne veš, al je gumb al je naslov al je napis al kaj). Edino pri TB chat pluginu pogrešam več funkcionalnosti (prenašanje datotek/screenshotov prek jabberja, kakšen slack plugin itd.).

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

b3D_950 je izjavil:

Za Linux mogoče Geary: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/new-...



Katastrofa od UI. V srednjem stolpcu imam ravno za ene 5 naslovov mailov prostora, ker so po višini tako veliki. Na desni gre pa ogromno prostora za okvirček od posameznega maila v threadu. Čemu?!

knesz ::

WhiteAngel je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Za Linux mogoče Geary: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/new-...



Katastrofa od UI. V srednjem stolpcu imam ravno za ene 5 naslovov mailov prostora, ker so po višini tako veliki. Na desni gre pa ogromno prostora za okvirček od posameznega maila v threadu. Čemu?!

Kakšno resolucijo pa imaš, 1024x768?

WhiteAngel ::

knesz je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

Za Linux mogoče Geary: http://www.omgubuntu.co.uk/2014/09/new-...



Katastrofa od UI. V srednjem stolpcu imam ravno za ene 5 naslovov mailov prostora, ker so po višini tako veliki. Na desni gre pa ogromno prostora za okvirček od posameznega maila v threadu. Čemu?!

Kakšno resolucijo pa imaš, 1024x768?


Nima veze, zasloni so fizično podobno veliki kot pred 10 leti. Slika je lahko ostrejša zaradi resolucije, ampak fizično pisave ne moreš zmanjšati, ker potem ne vidiš brati.

yoco ::

Imam eno vprašanje. Se da na gmail računu narediti podmapo in da se določena prejeta pošta takoj prenese v to podmapo in ne v inbox?

gddr85 ::

afaik imaš za to labels&filters, mal počekiraj..

mat xxl ::

Kako v Outlooku 2019 ali starejšemu urediti, da določeno neželeno pošto, nekako blokiraš že na serverju in, da morda pošiljatelj spamer dobi še nazaj sporočilo, da mail ne obstaja ali pa kaj podobnega ? Se to ureja na Outlooku ali, na samem poštnem serverju v našem primeru nam to T-2 ureja ?

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

Kako v Outlooku 2019 ali starejšemu urediti, da določeno neželeno pošto, nekako blokiraš že na serverju in, da morda pošiljatelj spamer dobi še nazaj sporočilo, da mail ne obstaja ali pa kaj podobnega ? Se to ureja na Outlooku ali, na samem poštnem serverju v našem primeru nam to T-2 ureja ?

Odvisno..... Kje imaš poštni strežnik? Kakšen poštni strežnik?

Najnižji nivo, takorekoč nivo 'odjemalca'/domačega uporabnika je Mailwasher . Mislim, da je za en account-ov brezplačen, za več pa potrebuješ PRO verzijo.

Deluje po principu, da gre pogledat na strežnik, kaj za ena pošta je gor, s pomočjo blacklist in lastnih preferenc pa potem označi kaj meni da je spam in kaj ni. Pregledaš, klikneš in se na strežniku pobrišejo označeni maili. Potem lahko recimo z Outlookom preneseš kar je ostalo.

Dejansk zna Mailwasher tudi odgovoriti, da naslovnik ne obstaja. Sem to pred kakšnimi 15 leti imel vključeno, pa me je provider kar kmalu pozval, da to izklopim. Razlog: odgovor prileti legitimnim uporabnikom (ki so jim zlorabili accounte) in hitro lahko sam izpadeš kot spammer. Če posledično providerju tako zbijaš rating...te ne bo prav nič vesel.

Na nivoju providerja....ne vem koliko filtriranja ti nudijo naši ISP-ji. Google in Office365 baje nista tako slaba - kar se tiče spam filtriranja. Druga zgodba je potem še malware detekcija.

Nekaj naših strank, ki niso bile zadovoljne z filtriranjem in detekcijo malware-a pri ISP-ju, uporablja lokalni WatchGuard firewall, da jim filtrira mail. Pogoj pri tem pa je, da imaš lastno domeno za mail, sicer to ne deluje.
Stvar funkcionira tako, da MX zapis v DNS spremeniš na naslov požarne pregrade. Tako pride mail do firewall-a, kot če bi imel mail server postavljen lokalno. Razlika je le v tem, da namesto, da forwardiraš 'prečiščeni' mail proti notranjemu strežniki, ga posreduješ strežniku od providerja.
Ta princip deluje z večino mail serverjev/ponudnikov - če imaš lastno domeno za mail (drugače ne moreš spreminjati MX zapisov DNS-a).

Tretja opcija so različni oblačni servisi filtriranja...tudi tu velja isto kot pri filtriranju na požarni pregradi: deluje le, če imaš lastno domeno.

Če pa imaš lastni lokalni mail server, pa lahko uporabiš vse tri že naštete opcije plus še kakšen mail filter na samem strežniku.

Pri vsem tem pa je treba ločiti še dve ali tri zadeve...

Na najnižjem nivoju ti nekaj/nekdo zavrne ali pobriše maile, za katere po nekem ključu določi, da so kvazi neželjena pošta. Slabost: niti obveščen nisi, da se je nekaj brisalo. Ker False Positives niso redkost (sploh na nižjem nivoju rešitev) je to lahko resen problem.

Na srednjem nivoju ti sporočila le označijo kot 'sumljiva', tako da pred subject nalepijo oznako [Spam], preostalo pa potem prepustijo tvoji iznajdljivosti.

Na višjem nivoju pa imaš na voljo posebno spam karanteno, ki je ločena od mail serverja. Vse, kar je zaznano kot spam (to se še razširi na suspected spam, bulk, virus,...) se potem prepošlje v to posebno karanteno.
Proces, ki upravlja z karanteno pa potem periodično (dnevno, tedensko) obvesti uporabnike o sporočilih, ki so se nabrala v karanteni in preko klika omogoči, da napačno uvrščen mail 'sprostijo'. Te karantene se običajno samodejno 'praznijo' (npr. v 30 dneh).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

yoco ::

gddr85 je izjavil:

afaik imaš za to labels&filters, mal počekiraj..

Hvala, sem uredil! ;)

mat xxl ::

SeMINeSanja, Hvala za podrobno razlago, ker ima poštne strešnike na T-2 in ne lastnih, bom verjetno moral tam to urediti.

Sicer ni problem, tega ni veliko, lče ena firma, me je basala z realnimi ponudbami nečesa , že pred leti, potem so po dopisu nehali, sedaj so se pa spet zbudili. No danes sem jim lepo poslal in jih prosil, da nehajo, če pa ne bo pomagalo, bom pa tam, kjer imamo serverje vprašal, kako to celotno domeno zablokiram.

Hvala za vrhunsko razlago.... morda pa probam, kaj za domač računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namensko orodje za e-pošto?

Oddelek: Omrežja in internet
292786 (810) Invictus
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5016994 (13382) MrStein
»

Izšel Thunderbird 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
699752 (7177) [BISI]
»

Kateri program za pobiranje E-mailov

Oddelek: Programska oprema
152776 (2274) opeter
»

Mozilla Thunderbird 1.5

Oddelek: Novice / Brskalniki
466776 (5016) krho

Več podobnih tem