» »

Intel Prescott, Socket T

Intel Prescott, Socket T

1
2
»

DjTonic ::

Evo, da še jaz dodam en maccijev benchmark: Potekal je v Super PI testu, na 8M decimalk.

NW @4.8GHz (300x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 34sec
Prescott @4.5GHz (281.5x16 5:4 2-2-2-5) = 5min 33sec


Da ne bo pomote, v obeh primerih gre za P4 3.2Ghz po defaultu, kot je že razvidno iz pomniževalnika.

morphling1 ::

A res Brane, to se pa sliši cool.
Je pa res, da so vsi opisi samo eno PR nakladanje, zadeva ima glede tega super marketinški potencial, saj je polna nekih novih kao tehnologij, ki jih bodo pri Intelu kot običajno znali dobro oglaševati. Amd ima v tem trenutku super priložnost za kar konkretno povečanje tržnega deleža, ker kot sem rekel Intel bo imel pravo zadevo šele nekje 2k5 + delay. Samo kaj, ko nič ne kaže, da bi se šli censko vojno in konkretno spustili cene A64. Res ne vidim kje je logika, da raje prodajo en proc po 400$ kot pa pet po 200$, razen seveda če jih ne morejo toliko narediti. Upam na kak preblisk v glavah execov, čeprav ne kaže dobro.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

ocitno je problem pri AMDju to, da sedijo na vrhu samo starci in ne ksni mladci ki vejo kako se stvari streze. AMD bo sicer z odlicnimi procesorji capljal zadi, intel bo pa z enim sranjem stalo delu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Si vedel, da ima Opteron ze vse pripravljeno za multicore modele ?
V CPUju imas ID bite za do dva jedra na cipu. Ocitno bi se lahko v doglednem casu kaj zgodilo na to temo. Mogoce bodo dali pri 90 nm ven kaj dualcore in recimo 512 k L2. ja, vem da so rekli, da je 90 nm se prezgodaj za to, ampak ne bi blo prvic, da so lagali... >:D

Stvar je full lustna, le ta ogaben x86 instrukcijski set je ostal. Registrov je ko u prici, veliko omejitev so oodstranili, 64-bitni mod je zakon, SSE2 je cuool zadeva, 16 128-bitnih registrov za SSE2 je tudi lepa stvar etc. Heh, pazi to L2 cache je 1 MiB in hkrati 16-way associative >:D . Data scrubbing je tudi kewl, ceprav ga ne uporabljam, chip "kill mode" je pa sploh zakon.

Ce ne ves, chip kill ti je nekaksen "limp mode", kjer ti lahoko crkne eden od cipov na DIMM ploscku, pa bo stvar delala se naprej, le pri vsakem dostopu bo za ECC porabila extra 2 takta. Zdej vem, iz cesa je bil narjen Terminator >:D.
No, edino kar je, chip kill dela samo na modelih z dvokanalnim RAM vodilom...

Ene par stvari mi recimo se ni cisto jasnih. Sem mislil, da se stvar poveze lahko v kocko (kao osem voglov, do vsakega peljejo trije robovi- trije HT kanali itd), pa jim je AMD namenil povezavo v nekaksno 2D lojtro. NE vem a je to samo ena od moznosti ali je tako "bog ukazal".

Skratka, very neat zadeva. Tud ce bi Intel jutri dal ven 6 GHz P4ko, mni ne bi blo zal da sem vzel Opterona, le kak hitrejsi model bi si ubodel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

TribesMan ::

Kot lepo piše v članku na overclockers.com bomo v 2004 lahko izberali med prevročim Intelom ter predragim AMDjem... pač eno leto bomo spali in upali na boljše čase... Lahko sicer upamo da bo AMD spustil cene, sam pomojem je AMD že nekaj časa nazaj zavohal lepo priložnost za zaslužek... in je podražil CPUje.

Me prow zanima koliko MHz bodo stisnili iz Prescotta... kaže kar dobro, sam poraba je pa ubijalska... Pomojem bodo na trgu kmalu začele prevladovati matične plošče z 6 faznim napajanjem... overclockerji pa v jok.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Si se pa res poglobil v zadevo :) Cache asociativnost je pa tudi zakon pri teh novih Athlonih se spomnim, leta nazaj, ko so imele plate onboard cache in je bila ogromna razlika med nekaterimi, ki so imele 4way set .. in pa drugimi s 2way.
Multicore in MP na splošno je super zadeva, samo na žalost je premalo uporabnega softwera (vsaj na win os), ki bi to izkoriščalo, bo treba prej naredit tak HW standarden, potem pa lahko počasi pričakujemo spremembe.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

kje ste zdej tisti, ki ste se 1 mesec nazaj vpili, da bo prescott bog in batina??? morphling1?? anyone? >:D >:D

edit: ocitno zdej ne bodo rabil celeronov, ampak bo to kr polna verzija prescotta. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Brane2 ::

Dr_M:

Mogoce jemljes stvari maaalce prevec osebno. :D

Saj od tega, da je Prescott slab nima nihce veliko. Ne bodoci kupci Prescotta, ne kupci konkurencnih resitev...

Ne bi mi blo vsec, ce bi Intel s par posrecenimi modeli ubil Athlona, ampak tudi za to bi bil koneckoncev AMD prejkone sam kriv, sedaj pa ni videti, da mu grozi smrt ne glede na to kaj bo Intel se ukrenil.

Ce bi Intel naredil sedaj dobrega P4, bi AMD ob sedanjem stanju moral spustiti ceno Opteronom 2xx in >:D 8xx, to bi pa seveda bila voda na moj mlin.

Kaj naj recem. Se najboljsa zadeva lanskega leta je bil zame 64-bitni Gentoo Linux, ki si zasluzi priznanje tudi po mnenju mnogih drugih. Mislim, da je dobil ravno te dni nagrado za dBesticen Open Source projekt leta 2003 in to v hudi konkurenci KDE pa se cesa.

In BTW: Ste vedeli, da je zunaj Gentoo Linux za Sharp Zaurus ? 8-O

To moram probat. Gentoo na PDAju. Agresivno pingvince, ni kaj. Yeah ! Gentoo all the way !!! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr_M ::

Mogoce jemljes stvari maaalce prevec osebno.

neee :D samo fino se mi zdi, ker mam vedno prav, klub glasnosti nekaterih znalcev :) :)) :D ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Se boš pa moral malo bolj potrudit in podat linke, kjer bi jaz kaj takega pisal, takole na blef in po občutku se nima smisla pogovarjat :\

ps. glede na to, da si normalno inteligenti ljudje ustvarjamo mnenje na osnovi čim večjega števila informacij, ki jih imamo na voljo v danem trenutku in jih potem s pravo mero kritičnosti sprejmemo, si ti zgleda edina svetla izjema na tem svetu, ki ima vedno prav in že mesece pred vsemi veš kakšen bo končni produkt (to, da ni izdelka, ki se vmes ne bi spreminjal, je samo voda na mlin tvoje superionosti) :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

morphling1 dej no :) :) se bom se poscal od smeha.

sm tut jest hmal zacel spremljat razvoj prescotta in se je ze na zacetki izkazal, da zadeva ni tok superiorna kot so nekateri trdil da bo. eni prevec slepo v neki,jest pa mal bl realno gledam na to. samo to je.:) to so pac izkusnje ki pridejo z leti, nobenga voodoo shita ni kle :D ;)


edit: mal sm razocaran nad tvojim spominom :) ampak se bom potrudu, da najdem stvari ki jih hoces :)
edit2: se opravicujem...tut jest mam mal slab spomin, ker ne najdem... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TribesMan ::

Ta debata ni namenjenjena prerekanju, kdo je imel prav in kdo se je motil, temveč razpravi o prescottih in o tehnologiji okoli njega. Vse ostalo je mešanje dreka. Sejv veste kako je s tem. Bolj ga mešaš bolj smrdi.

Upam da se izpadi ne bodo ponavljali več. Or else...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

JustVi ::

Ni Intel toliko slabši, kot je lahko cenejši.

Že žaga vejo AMD-ju.

Če ni performancewar naj bo vsaj pricewar.

:)

Dr_M ::

sam se vedno se ne bodo prodajal po taki ceni, kot so dejansko vredni. manj kot AMDji...
uglavnem...se vedno mnogo predragi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JustVi ::

>...se vedno mnogo predragi

se strinjam.

z teh. in površino vsega 112 mm2 so lahko še kar cenejši.

Caligula ::

Samo tako vprasam-tukaj kdo potrebuje preformanse, ki jih oblubljata omenjana procesorja? Zakaj bi potem jokali nad cenami. Do takrat, ko bodo potrebni, bodo ze ceneje pa cisto bo jasno kateri je bolj smiselna nalozba.

Overclockerji se malo iscejo zadnje case. Vcasih se je probalo poceni sisteme naredit konkurencne najdrazjim. Te dni se pa navija najdrazje v visave, ki jih nihce ne koristi.

Se vidi, da je standard narasel :D

Sami porseji v prometnih zamaskih.

AMD ima zagotovo tezave z proizvodnjo vecje kolicine.
Trzni delez in prestopi na njihovo platformo bi jim veliko pomenil, a ostajajo na visjih cenah, ker pac nimajo izbire. Ker ne morejo primerno povecat porizvodnje bi meli samo izpad prihodka ob nizjih cenah.

Zgleda pa, da bomo to leto res se furali stare procesorje.

Sej cima mas AMDja ali Pentiuma nad 2400 pa graficno od 9600 PRO naprej se da vse svari normalno pa tekoce pocet.
Po mojem bo letos folk bolj zapravljal za DVD pekace, LCDje, vecje diske, gadgete in to.

Razen res tisti, ki bodo takoj tekli na 939.

Brane2 ::

Mislim, da je Porsche imel model 939 >:D

boštjan ::


brum,brum:D

Dr_M ::

Zakaj bi potem jokali nad cenami.

najcenejsi p4 C ki ga se uradno delajo je pr nas dobrih 50k sit. a si na glavo padu da bi odlomu tok kesa?? dam 20-25k sit max.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Freelancer ::

Dokler tegale Prescotta ne porihtajo, bom kr lepo ostal pri Northwoodu. Upam sam, da si ne bodo naredil take sramote kot s P4, kjer so rabil do revizije C, da so naredil spodoben proc.

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Freelancer ::

"I don't know if MOSFETs explode, or just die quietly, but I bet we're going to find out soon. "

To mu pa lahko ze jst iz moje izkusnje z BH6tko povem, da se orenk vn pokadi :D

Zheegec ::

Ta je pa huda !!

>>Taiwan companies to make notebooks using desktop Prescott processors
>Aimed at the desktop replacement market, the desktop Prescott notebooks will weigh around 3-3.5 kilograms, have a >thickness of about 40mm and consume around 103 watts of power, according to the sources.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

hehe ja...sej ene 10 minut bo pa zdrzu brez stenske vticnice :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Saj je res da je DTR, samo vseeno bi morala takšna stvarca dolgo zdržati, tole najbrž ne drži prav dolgo brez polnjenja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OldSkul ::

V prenosnikih itak kraljujejo Centrinoti tako da ne vem zakaj se ubadate s telimi Prescotti.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

Primerjava med HT za 2x Xon P4C in P4E pod Linuxom. Povsem zabluzeni Prescotti očitno vseeno niso.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Brane2 ::

Ti testi IMHO zavajajo. HT je zelo obcutljiv na menjavo taskov, saj ta hitreje izcrpa L2 cache, potem pa je CPU mrzel. Takle test izpostavlja dobre lastnosti HTja in skriva slabe. V real lifeu ne mores vedno odlocat o tem, kateri CPU pobere kateri thread in ce threada nista iz iste aplikacije in hkrati blizu skupaj, da padeta v L2 cache, je kriza.

Poleg tega clanek kaze pospeske glede na ne-HT upoorabo istega CPUja. Ker HT bolje iykorisca cikle, ki bi bili sicer izgubljeni (ce so dani ostali pogoji-sicer lahko dela veliko izgubo), se to pozna pri CPUju, kjer je vsak branch mispredisction etc. bistveno vecja stala, kar jasno Prescottu ustreza ker ima daljsi pipeline...

OwcA ::

Sicer nekoliko oskubljeni (533 FSB, brez HTT) P4 2,4A, se očitno odlično navijajo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Freelancer ::

Bah. Kar naj ga majo.

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Prvi april----8-O
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zheegec ::

Zenkrat še nikjer ne piše tega.

Heh, Intel style
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

PRVI TESTI SOCKET 755 in Intel 925X in 915 chipsetov

Kdor zasledi še kakšen test naj ga objavi, uradno naj bi se začeli pojavljati šele v ponedeljek!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Freelancer ::

Tole ni zgleda nc posebnega, tud DDR2. Se en post.

Zheegec ::

Uh, razočaranje, samo za DDR2 smo že prej vedeli kako stvari stojijo - pač previsoke latence, veliko aplikacij pa itaq ne rabi več bandwitha.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Freelancer ::

Jaz sem bil nad celotno zadevo malo neprijetno presenecen. Tele plate majo en kup nifty feature-ov, ampak kaj k je se prekmalu, da bi se stvar poznala... Recimo ce pogledamo primerjavo 925X in 875 plat.
Glede na situacijo, pa kaksnega "big banga" niti ni blo za pricakovat. I think I'll just hold on to my Northy C for a while ;)
Intel je zgleda s Prescotti zacel tko kokr s taprvimi Pentiumi 4, al pa se slabs. Kje so zdej tisti M?

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Še en zanimiv, članek. Je sicer v nemškem jeziku, ampak ker vem, da se marsikomu ne da teksta brat preletite kr slike torej bo kr ustrezen.

Intel Sockel 775: 915/925 Chipsätze und Pentium 4 5xx Prozessoren

Naslednje leto pa intel že načrtuje zopet nove zadeve, kot sta Cedarwood ter Lakeport.

Zheegec ::


8-O 8-O
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Zheegec ()

Zheegec ::

Kaj je bolje, nič iAMD64 ali zanič narejena implementacija AMD64 ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282187 (1608) AtaStrumf
»

Intel omejil Socket 478 na 3,4 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
172043 (2043) Freelancer
»

Prescotti v avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
221333 (887) JustVi

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210628 (7417) Zheegec
»

AMD vam predstavlja Athlon64

Oddelek: Novice / Procesorji
172452 (2452) nodes

Več podobnih tem