» »

Digitalna videokamera

Digitalna videokamera

BloodyMan ::

Zivjo!

Odlocam se, da kupim digitalno videokamero Canon DM-MV 600i, vendar me se nekaj zanima. In sicer, ali je mozno s to kamero tudi slikati (kot digitalni fotoaparat)?

Windi ::

Oj!
Sem tudi hotel kupiti to kamero ampak me je sony-jeva bolj privlačla in s to kamero ne moreš slikati. Lahko z sledečimi:
Canon MV 630i
JVC GR-DX 95
Sony DCR-TRV 22

lp Borut

janezl ::

Fora slikanja z videokamero pride do izraza, ko slikaš na spominsko kartico in ne na trak kamere. Vsekakor se zavedaj, da dobre fotografije naredi fotoaparat in ne kamera, dobre videoposnetke pa kamera in ne fotoaparat z video funkcijo.
Jani

Caligula ::

Kolega pozabi na Canona-obupno snema cim niso popolni svetlobni pogoji pa pozabi na fotogafiranje s kamero-povprecne fotke.

Dalec najboljsi bnestbuy ta hip je Panasonic NV-DS 60 -125k SIT.
Odlicna, majhna-celo v zep gre, izjemna kvaliteta in nasploh zelo huda zadevca.
Majo jo v Bigbangu in Harveyu-kjer za doplacilo 18k lahko dokupis garancijo da jo mas pol 4 leta.

Canon je pa jajce. Sony ni slaba samo je malce zavaljena.

Pa ta PAnasonic ma se uporabno lčucko z LED diodami.

LP

BloodyMan ::

Ja pa obstaja kaksna stran, kjer bi lahko videl kaksne fotke dela digitalna kamera?

Jst sm slisal, da ma canon zelo dobro sliko v primerjavi z drugimi kamerami.

Caligula ::

NE. Canon nima nic boljse slike. To ti je nekdo bluzil.
DV kamere imajo podnevi na odprtem vse odlicno sliko, razlike se zacnejo kazati, ko svetloba ni vec popolna.
Tebe kot novinca zanimajo ravno najbolj brezvezne stvari, ki te bodo minile dva dni po nakupu. Fotofrafije bos dobil boljse z digitalcem za 15.000 SIT.
Tako pac je.

Canon zaudarja takoj, ko svetloba ni popolna. Sony ima dober nocni sistem ala nightview ampak tudi LED diode pri Panasonicu omogocajo dobro barvno snemanje ponoci do dolocene razdalje. NV-DS 60 je trenutno dalec najboljsi nakup.

Res ekstra feature je njena majhnost. Pride v zep kar pomeni, da jo bos dejansko uporabljal. Cim je kamera vecja ti samo gnije doma. Verjemi.

Vsak novinec se zapici v napacne zadeve.
Kar je pri kamerah pomembno je:
1.Kvaliteta slike((predvsem v neidealnih svetlobnih pogojih=)
2.Velikost ali pa se raje kar cenai
3.Baterija
4.zvok (Panasonic ima celo microfon zoom)

Tudi s Panasonicom lahko slikas in mislim, da se celo nekaj interpolira na 1.3 Mpikslov
Samo pozabi. Ce kupujes kamero, kupi tako, ki je vredna svojega denarja in ki jo bos dejansko uporabljal.
Ta ima celo lucko, ki deluje kot flash ampak bistveno je, da je majhna in se ti jo bo dejansko dalo nositi s sabo.

Vecini ljudi kamere gnijejo doma. Ker se jim jih ne da vleci s sabo. Samo potem jo je brezveze sploh kupovat.
Verjemi, da je ta PAnasonic odlicna izbira pa se samo 125.000 SIT stane.
Boljsega nakupa ni.

Sploh pa JVC,ki je drugace OK, pri nas gnusno precenjujejo. V Itlaiji je skoraj 50% cenejsi.
Sony je OK ampak je v tem primeru a Panasonic boljsi nakup. PA nasploh ne kupuj extra featurov kot je spominska kartica na kameri. Kupi si, raje se kak mini digitalni foto za do 20.000 SIT, ce ti bodo slike s kamere preslabe.

Windi ::

Kaj pa praviš na to kamero od JVC GR-DX95 ?

Olajuwon ::

Kaj pa menite na PANASONIC NV GS 70 EG, ki je zmagala na EISA AWARDS 2003-2004? Sicer pa je res, da naj bi stala 1200 EUR...:8)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

BloodyMan ::

OK. Pol mi pa povejte kero kamero bi bilo bolje kupiti SONY DCR-TRV 19E ali CANON DM MV-650i/630i. Juras kaj mislis o tem?

JohnyB ::

Mam Sony DCR-TRV 19E in sm zlo zadovoln!

Juras: Sony ni slaba samo je malce zavaljena.

Hm men se zdi čist qut, ker je res mejhna in se lepo prilega moji rolki:D
Apple iMac

heft ::

te digitalne kamere so use wack za slikat!

ko bodo mele cez 3mio. aktivnih pixlov, si jo bom pa kupu :)

Caligula ::

Bom rekel takole:

1. Panasonic NV-DS 60 (daj si ze poglej to zadevo no)
2. Sony DCR TRV 19
3.Canon MV 630.

Oz Canon sploh ne.
Sony je vredu. Samo je predebela. V roko ze sede ampak se vedno se ti je pa ne da imeti pogosto s sabo medtem, ko imas Panasonica lahko vedno. To steje. Oz to je skoraj edino kar steje. Da dejansko uporabljas.

JVC GR DX 95 je zgresen nakup. Draga in same neuporabne funkcije.
Najboljsi nakup je GR DX 55 oz 45, skratka tista, ki ima ze vecji zaslon, ce je po ceni skoraj enaka tisti z manjsim-ker v tujini v nekih akcijah tako dejansko je.

Pozabite drage kamere-video kvaliteta vam ne bo vidno boljsa. DV standard je zelo visok. Razlike so le v cenah, v neoptimalnih svetlobnih pogojih, velikosti in nepotrebnih (brezveznih) funkcij.
Drage se razlikujejo le po tem, da imajo brezvezne funkcije, da se nateguje nepoznavalce.

Pa ne razumem tega, da bi kdo cakal na videokamero, ki bo imela 3 megapiksle. Draga bo, se vedno bo le kompromis,.. pa takrat bodo imeli ze telefoni po dva ali tri megapiksle.
Skratka moj nasvet vsakemu, ki hoce dobro zadevo-hitro v stacuno po tega Panasonica. Razocaran ne bo noben.

Caligula ::

Pa da ne bo kdo narobe razumel.

Govorim o kamerah, ki bodo imele 3Mpiksle, ki bodo dejansko po kvaliteti ustrezale 3Mpikselnim fotoaparatom.

Raje kupi dobro kamero in dober foto kot pa drag in slab kompromis med obema.

Windi ::

Našel sem to Panasonic NV-DS65EG (DV) kamero. Je kaj boljša?

Olajuwon ::

Ta panasonic zgleda zanimiv... Samo mene je malo zmedlo, ker v Italiji (Trst) stane Panasonic NV GS 10 EG silver .... 550 Eur, s tem, da je se nekoliko manjsi in lazji od tistega, ki ga je predlagal Juras. Pa se to... minimalna osvetljava za snemanje naj bi bila 1 lux, pri Jurasovem modelu pa 2 Luxa.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Olajuwon ::

PANASONIC NV GS 10 EG Silver ima tudi moznost snemanja v formatu 16:9, kar ni zanemarljivo, ce imate panoramsko tv (al jo nameravate kupiti) - za razliko od NV DS 60, ki te opcije nima. To, daje slutiti, da je 'moj' model ista jajca:D , samo, da je nekoliko novejsi od NV DS 60.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Caligula ::

GS so starejsi modeli, pa GS je debelejsi od NV-DS60 skratka vecji, pa tudi NV-DS 60 ima 16:9 opcijo.

Pa ne kupuj NV-DS 65, ker ima samo opcijo spominske kartice in pa video in, kar se da ponavadi itak skrekat.
Skratka za razlio v ceni ze lahko kupis kak soliden digitalni foto. Skratka ne 65 ampak 60.
Pa pojdi zadevo pogledat v kak bigbang da bos videl kako zgleda v zivo. V Harveyu v BTCju pa jo lahko po rokah valis in probavas. Pa v Harveyu lahko poceni podaljsas garancijo in kupis na obroke brez obresti. Skratka tam se jo najbolj splaca kupit trenutno.

Pa tovarniski podatki o luxih niso ravno merodajna zadeva, ima pa NV-DS 60 vgrajeno zelo varno lucko, ki je povsem dovolj za snemanje ljusi tam do 3 ali 4 metrov. Skratka lucka je izjemno pomemben dodatek. Zelo koristen. Pa baterijo malo rabi, ker so 3 LED diode in ne navadna zarnica.

Skratka vzami NV DS 60, ce pa ze res hoces nako pa v BOFu 65 za 139.000 SIT sam po pravici povedano za ta denar raje vzami v Harveyu NV-DS 65 in 4 letno garancijo.

Skratka direktno priporocilo-
Harvey,
NV DS 60
dodatna 3 leta garancije (skupaj 4)
Nakup na obroke brez obresti. Te pride pol lih malo vec kot 10.000 SIT na mesec.
Pa firewire kabel v Comtronu npr za 1.500 SIT ceprav se mi zdi a ga imajo v Harveyu tudi za 1.600 SIT.
Ce nimas firewire priklopa na racunalniku si kupi v HArveyu kartico firewire, ki je skupaj s kablom 7.000 SIT.

Pa pri DV kamerah uporabljaj skos kasete enega proizvajalca. Priporocam tiste poceni TDK, ki so po 1.300 SIT v HArveyu, ker so kvalitetne.
Skos isti proizvajalec zato, ker razlicni uporabljajo razlicna maziva na trakovih in se med sabo ne prebavljajo in se zapacajo vsi vitalni deli potem. Skratka en proizvajalec. Tiste TDK kasete (siva embalaza) pa so dobre in poceni. Pa NIKOLI ne kupi Sony Premium kaset ker so sranje. Nasploh je pri Sonyiu tako, da sele najdrazji razred prnese sele povprecne rezultate.

BloodyMan ::

Juras: sem bil v Harveju in sem sprobal obe kameri Sony DCR TRV 19 in Panasonic NV DS 60! In bi rekel, da je sony nekako lepsi pa se TouchPanel ima, kar je zelo zanimivo! Medtem kok pa mi Panasonic glede na obliko ni vsec (lepsi je canon dm mv)!
Nekako ima sony boljse funkcije.

BloodyMan ::

Pa se neki mi ni jasn! Kako to da majo ponavadi sonyeve kamer samo 10x opticni zoom pa ne glede na ceno! V cem je fora da ma canon za 120.000 SIT 18x zoom, medtem ko majo sonyeve za 200.000 in vec samo 10x zoom. Tudi digitalni zoom je zelo manjsi od ostalih.

Olajuwon ::

Klik

Specifikacije so v italijanskem jeziku sicer, ampak iz teh podatkov je razvidno, da je sicer res panasonic nv ds 60 ozji, ampak le za 3 mm, medtem ko pa nv gs 10 je v tezi in v volumnu v prednosti. Poleg tega ima tudi vecji premer filtra, bluetooth povezava... Sicer je res da nima led diod, ampak ima colour night view od drazjih razlicic panasonic kamer. Ok verjetno res ni neke nore razlike med obema, samo po specifikacijah sodec, je nv gs 10 v rahli prednosti.

Kar se tice sony dcr trv 19 verjetno izgled ima res boljsi, samo pomojem se takih bonbonckov hitro navelicas. Pa kot sm gledal po internetu je minimalna osvetljava za snemanje 5 luxov, na pram enga luxa od nv ds 60 ali nv gs 10 ( je pa tudi res da treba te podatke vzet z rezervo).

Caligula ::

GS 10 se nima bluetootha tako, a gre verjetno za napako v tisku- 50ka mislim da ga ima.
Pa color night scope ima tudi NV DS 60 samo da ima se poseben mode se za z lucko.

Blodymoon, oblika je nekaj kar te mine oz se navadis v 2 dneh. Panasonic je bolj pravilnih oblik-se ne zatika v zepih,.. je pa potem ce ti je sony bolj vsec, zate najboljsi nakup DCR TRV 12 za 119.000 SIT v BOFu. Nova akcija.

Ne pa bit prevec navdusen nad touch screenom. Slisi se lepo v praksi pa ga med samim snemanjem ne mores uporabljat ker se ti kamera potem trese in izmika,.. pa nasploh je nadlezno, da ima skoraj vse funkcije dosegljive le preko zaslona in ne tipk, ker moras imet zaslon potem skos odprt in cim kaj uporabljas ti trese kamero. Skratka to ni prednost.

Pa tudi v nekih testih po netu so se mocno obregali ob to.

Zoom pa je stvar optike. Manjsa kamera ima pac manjse okno v svet. To ni stvar denarja. Tudi 500.000 SIT vredna kamera, ki je cisto manjsa ima obicajno samo 10 kraten zoom.

JVC GR DX ima pa tudi 16 kratnega. PA resno mislim, pozabi na Canona. Sploh ni konkurencen tem ostalim-ne v tej generaciji.

Skratka predlagam Panasonica, pa ker je dosegljiv v Sloveniji pac tega in ne GS 10.
Pa se garancijo dokupi dodatno,.

Drugace pa DCR TRV 12 v BOFu. Oskubljen je le brezveznih funkcijj. Tisto kar steje ima vse. Sony ima nightvision varianto, ki je ce te ne motiu zelena barva, zelo vredu zadeva in zelo uporabna.

Skratka vzami eno izmed teh dveh kamer.

Malo poglej svoje zepe-katera gre notri-da jo bo dejansko res lahko pogosto uporabljal. Ker cim jo bos vlacil okoli v torbim verjemi, da bo kmalu samo se doma polico krasila.

BloodyMan ::

Kok je pa razlike med NV DS 60 in GS 10? Mislim v denarju!

Olajuwon ::

nv gs 10 stane v Italiji (Trst) 550 eurov, torej okrog 130k. Torej malenkost drazja od nv ds 60, ki se mi zdi da je 125k. Nv gs 10 sm gledal v universal tecnica v Trstu, ampak nevem kako je kaj v drugih trgovinah onstran meje. Jaz tudi kupujem digitalno kamero in bom verjetno vzel nv gs 10.. ceprav verjetno ni nekih norih razlik med obema kamerama.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Caligula ::

OK poglejta oba:

GS 10 je starejsi model in ima manj funkcij in nima lucke.

IN NV-DS 60 pride v Italiji brez davka 90.000 SIT z davkom pa sistij 106.000 SIT.
GS 10 je drazja, ker so stare cene, ker so stare zaloge. Dejansko so jo imeli v Italiji tudi po manj in enako kot DS 60 kjer so cistili stare zaloge.

Ima pa NV DS 60 tukaj garancijo, moznost nakupa dodatne garancije, placilo na obroke brez obresti,... to se vse pozna. Vzames jo na 12 obrokov in placujes po 10k na mesec. To se splaca.

Pa zapomni si se to, pri nas jo lahko v roku 8 dni neses nazaj in vzames pac Sonya pol,... ali karkoli drugega,.. Zato se tudi splaca pri nas.

Pozabita pa ze o nakupu GS 10 v Italiji, ker ima kamera manj funkcij in nasploh se ne splaca v Italiji tega nabavit.

Imajo pa GS 10 tudi V harveyu mislim da se eno, tako da si jo lahko tam pogledas in bos videl, da ima DS 60 prednost.

In nasploh-V HArveyu imajo razstavljene vse te Panasonice in Vse te Sonye, ki te zanimajo. Ce si v LJ pojdi tja in probaj.

LP

Olajuwon ::

juras: kaj delas v harvey normanu ti?:D :D :D
Sicer pa dvomim, da je nv gs 10 starejsi, namrec je mlajsi brat od nv gs 70, ki je zmagal na eisa awards 2003-2004. Sicer res nima led diod, ampak ima colour night view od njegovih drazjih bratov (od nv gs 10 pa do nv gs 70), cesar nv ds 60 nima. Poleg tega je tako nv ds 60 kot nv gs 10 na uradni spletni strani panasonica. Kot jaz vem, se serije hkrati menjujejo in ne verjamem, da prodajajo malo starih in malo novih modelov. In ce bi ze bi nv gs 10 star model bi bil vsekakor cenejsi od nv ds 60, je logicno da starejsim modelom cene padejo. Nevem no lahko se motim, samo krepko dvomim, da je nv ds 60 novejsi od nv gs 10. Verjetno pri nas slednjega modela ne prodajajo, ker je soroden (malo drazji) in glede na to da je nas trg majhen se jim ne splaca ga prodajat tukaj.
Just moje mnenje:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Caligula ::

Just tvoje mnenje :D

NV-DS je starejsi.
Pri nas jih se imajo kje-HArvey ima se enega za 149.000 SIT.
Cene so stvar nabavne politike te dni. NV-DS je Panasonicov udarec na trgu-za trzni delez-zelo fina zadeva za kupce :D
NV-DS 70 in EISA za GS10 in nasploh Panasonic,.. nme pomenijo nic. Razen, ce bi sel kupovat GS 70 in za dobro ceno.

NV-DS IMA Color night view. In lahko se ga se kombinira z lucko.

Skratka DS60 je novejsa, bolje opremljena in cenejsa.

Trije kar lepi pojmi na kupu :))

V Harveyu zadnje case nimajo skoraj nic pametnega razen ravno tega Panasonica. Pa dobre placilne pogoje. Pa ce ze vzames na obroke, se dodatna garancija res splaca ker se pozna tistih 500 SIT na mesec pa mas 4 leta mal miru. K ce na kameri kej crkne se ne splaca popravlat. Predrago. Zato al garancija al pa stran metat.

Caligula ::

AJa-v Harveya ga naganjam se, ker tam majo vse te kamere za probat nastimane in se lahk igra z njimi in jih precekira v zivo.

PA PRODAJALCEV NE POSLUSI KER RES NIMAJO POJMA! SAMO SMEHLJAJ SE IN SI MISLI SVOJE >:D

Yamaha ::

Sony! Doma imam DCR-TRV 33 in je zakon!Probavu sm tud ostale, ampak tale nima konkurence!
Best regards.
Yamaha

Olajuwon ::

Juras: Ti ne verjamem>:D
Ma ne jaz bom tako naredu... sel bom v Harvey Norman in zahteval naj mi pokazejo knijzico s specifikacijami NV-DS 60... Upam, da tolko bodo trgovci ze zmozni:\
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Caligula ::

Sej bos ze na sami kameri vidu.
Sej je simpl pa tud ponavad majo ze DEMO vklopljen pa kaze finte,...

Je pa dalec najboljse it to v zivo pogledat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736630 (5023) pivmik
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292118 (1720) pivmik
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636020 (5121) Caligula
»

800k vs 1M pixel - kvaliteta video ločljivosti?

Oddelek: Zvok in slika
5864 (794) rfmw
»

Sony mini dv kamera in FIREWIRE

Oddelek: Zvok in slika
271634 (1435) Caligula

Več podobnih tem