» »

Sony mini dv kamera in FIREWIRE

Sony mini dv kamera in FIREWIRE

partysound ::

al je možno kamer Sony mini dv povezati preko firewire na računalo? Ima pa USB izhod ter DV izhod...Ali se firewire priključi na DV out?

Ker pri USB povezavi je zelo majhna ločjivost: 320x še nekaj...


Ali ima kdo kaj izkušenj s tem? Kamera je pa SONY dcr-trv33e... kje dobiti tak kabl?


Hvala Vsem
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

IceIceBaby ::

ja DV izhod gre v firewire. Samo če je malo starejša kamera kabla ne dobiš zraven, ampak morš po njega v trgovino. Stane pa par jurjev, nazadnje sem ga kupil pred kakšnim letom za 3k sit.

Caligula ::

Jaz sem dal v BTCju v LJ v Comtronu 1.500 SIT za 2 ali 3m dolg firewire kabel kaka dva meseca nazaj.

Mirč ::

jaz imam kamero sony DCR-PC6E ki je sevda mini dv,ki ima sevea i linkloz.dv-out na računalo jo povžem preko firewire kabla,ki sem ga dobil zraven firewire kartice,ki je stala borih 4000sit z kablom vred pri e-misiji.Sicer današnje nove plate pa tak že majo to firewire kartico integrirano.Maksimalni prenos na tej kartici je 400mb/s.
Posamezne kable pa prodajajo v veah boljsih rgovinah z tehničnimi artikli.Stane pa okol 2000 sit.

lp mirč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

partysound ::

a pol ne rabm nobenga DV vmesnika?

A lahko prkjučm v Audigy 2 platinuma k ma spredaj tud SB1394, ima pa tud matična dva priključka firewire?

v kakšni resoluciji so pa filmi pri DV prenosu? Morm dobit ta kabl!!!

Ker v navodilih piše da morm imet na kompu nek DV VMESNIK...


NČ JASN!
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

CaqKa ::

ja v audigija lahko vklopiš
čeprav sem jaz preko audigija mel neke probleme.. probaj pač
resolucija pa bo okrog 720x576, ter 3,515 MB/s podatkov (okrog 4gb na 20 minut)
rabiš ntfs da lahko snemaš posnetke daljše od 20 minut.
aja.. resolucije preko dv ne morš spreminjat.

partysound ::

a preko firewire ne moreš spreminjat..

dobr to... pol bo posnel na komp to kar mora bit.. mislm fullscreen.. al to še ni to? zakaj se pa rabi DV vmesnik? al je rešena stvar preko firewire... morm montirat ene posnetke


Zajemal bom pa z ADOBE PREMIER. Upam d b full screen
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

CaqKa ::

fw je vmesnik ravno tak kot ethernet kartica ali pa usb...
video se namreč stisne že v kameri.

Caligula ::

Tko da bos zihr stekal.
Ce mas firewire ne rabis nobenega DV vmesnika!

CaqKa ::

to pa zato ker firewire JE vmesnik za prenašanje DV materiala.

boych ::

rabiš ntfs da lahko snemaš posnetke daljše od 20 minut.
aja.. resolucije preko dv ne morš spreminjat.

zakaj pa ntfs???????
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Smaug ::

Ntfs zato ker ima Fat omenjeno velikost datotek.
True Multitasking = 3 PCs and a chair with wheels!

Caligula ::

Ker ce mas FAT, ne ores neprekinjeno snemat nekompresiranega videa dol, ker ti po mislim da 4 gigabytih prekine.
specifika formata pac.

Skratka NFTS, pa na velikih diskih je to itak najbolje pa se celo Microsoft piporoca NFTS.

poweroff ::

Točno tako kamero imam jaz doma (DCR-TRV 33E) in seveda se jo da priklopitina firewire. Ta kamera pa ima DV in/out, kar pomeni, da lahko na računalniku narediš montažo in potem film NAZAJ zapišeš na kamero (na kaseto). Potegni si dol preiskusno verzijo AdobePremiere in se malo poigraj...

poweroff ::

partsound.. seveda rabiš na računalniku firewire kartico... pogosto je ta že na plati, če pa ni, jo p akupiš, stane tam okrog 6.000 SIT. Zraven pa rabiš še kabel - stane okrog 500 SIT. In z Premiero se da zelo lepo urejati in montirati posnetke.

boych ::

ja ja že razumem, če zajemaš brez presledka, jaz ga itak nasekam na manjše kose.
a so res cene tako padle tem stvarem?? jaz sem dal za firewire pred 2.5 leta 14k sit in za kabel 4.2k pa sem kupil najcenejšo.
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

CaqKa ::

nevem kje je mathai dobil FW kabel za 500 sit.. mogoče na črnem trgu... v trgovini ziher ne.
lahko pa da je typo.
:\

partysound ::

MATTHAI___ kakšna se ti zdi ta kamerca? Jst bom verjetn uzel model 70... al pa eno bl profi..

težko je nardit da se MIC vhod priredi v LINE IN.. ker hočem snemat še zvok iz mešalke...


a lahk snemaš zvok čez un AUDIO/VIDEO preko chinchov v kamero


mam doma adobe preimer 6.0


pa mam tud NTFS

zajemal sem pa mal s programom k ga dobiš zravn... A ko uporabljaš firewire --komp dela kej počasneje...bl zahtevn?
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Caligula ::

Partysound

ne kupuj drage-kao profi digitalne kamere, ker pri kvaliteti ne bos pridobil nic, razen, ce kupis tako s 3 CCD tipali. Vse kar dobis zraven je tona bednih komercialnih funkcij brez pomena-razne spominske kartice,.. za zajem slik-pa tega ne rabis, ker digitalne kamere zajemajo zelo slabe slike-vsak digitalni foto za 10.000 SIT dela boljse,..

Priporocam ti Panasonic NV-DS 60.
Slika odlicna-pri digitalnih kamerah taka pac je,nekdo, ki ga poznam jih prodaja pri nas nove po 120.000 SIT, vgrajena je luc, mere pa so nekako 12*6*5 cm.. skratka lahko jo imas skoraj vedno s sabo, ce mas malo vecji zep.

Drage kamere, ki nimajo 3 CCD tipal so ripoff.

Resno.

Vkolikor pa rad snemas v popolni temi pa le vzami kakega Sonya do DCR TRV 19 ali 22.
Sony ima dober nightvision za popolno temo.

Se vedo pa je trenutno bestbuy Panasonic NV-DS60.

LP

partysound ::

sj drugač sem kar zadovoljen z tole dcr-trv33e..... sam sem napačno kaseto kupu k mora bit mini dv CM... da ima ta cassete memory da si zapiše kje je konec in da imaš titles... kera fora.... to je pa to k ne berem navodil.. sj drugače dela.. sam če daš kaseto not in ven več ne ve kje je konec posnetka...


pa tud touchscreen mi je všeč... res dobr prime... pa čist mal prtisneš... ekar pa tud mal spackan...

sam memory stick morm kupt 128mb k je okol 15k sit.... kr dobra kamerca drgač
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

CaqKa ::

za touch screen si lahko nabaviš screen protektorje od dlančnikov.

aja pa caligula ti je napisal da digitalne kamere ne delajo dobrih posnetkov.. zakaj še vseeno siliš v nakup 128mb kartice? a imaš slučajno digitalca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

partysound ::

ne ne nimam digitalca še.. ja na nokiji 7650 0.3m pixla...huda kvaliteta :))


slm kr zadovoljen s kvaliteto slike pr kameri.. res da ni ne vem ka.. sam ka hočem neki hitr slikat ne bom skakal po digitalca če imam lih kamero tle..

pa ni dinarja k sm dal za to kamerco 190k sit... pa stojalo s komandami 25k sit... vse je komad drago..

ima pa 1.070.000 pixlov ena ga je huda k ma 2.110.000 sam cena pa 8-O
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Caligula ::

No, ce ti zadostuje je OK.
Kartico 128 mega dobis za cca 13.000 SIT-poglej enaa in podobne strani.

Drugace pa resno-ne se prevec kesirat za digitalne kamere. Samo, ce vzames tako s 3CCDji je opazen preskok v kvaliteti videa.

Pa za tiste, ki tega morda ne vedo-ce ima videokamera 1 mega ali vec pikslov, nima nic boljse kvalitete videa.
Ti piksli so samo za zajem fotografskih posnetkov, pa se tam zaradi drugacne namenskosti po kvaliteti ne pridejo niti blizu dogotalnemu fotoaparatu z isto resolucijo.

Tako, da ne boste po nepotrebnem zapravljali.

Ta 33 je travno na meji.

Malo preplacas par stvari, malo pa moti, da je tudi okular barven, ker je pogosto lazje dolociti ostrino na crnobelem, barven pa je ze LCD.

kratka, ce se ogrevate za Sony lahko mirno vzamete tudi 14, 16 oznako,..

Za razliko v denarju lahko zraven potem dobis res dober pravi in ne velik digitalni foto.

Drugace pa 33 snema zelo dobro pa spot focus je pri Sonyih odlicna funkcija pa tudi nightshot pride zelo prav za zafrkancije.

partysound ::

ja cena je bla kr v redu zato sem jo uzel.. dal mi je model 33 za ceno 22 v BOFu... dal sm tm 190k sit.. drugače je ne bi vzel.. morš mal veze izkoristit... za ta popust sem pa vzel stojalo..

kok je lahk najdalši kabl firewire da ni izgub....

NIGHTSHOT pa za sosedo snemat ponoč v kopalnco al pa direkt v sobo... mal bo mela zelene pa kwa.. :D :D


pa kupu sm zj tapravo kaseto s 4k spomina in zj stvar šele prov dela... sam so drage kasete ko vrag 8-O >:D
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Caligula ::

Pa daj delaj raje naslove,.. na racunalniku.

Glej, da kupujes kasete istega proizvajalca, ker imajo firme med sabo razlicna maziva na trakovih in ce se mesajo rata huda apckarija. Oz ce saltas na drugega proizvajalca je treba ocistit glavo,..

Jaz ti priporocam TDK je 60min za dobrega jurja jih majo tudi v Mercatorju v Siski oz nekdo jih ma po jurja na Bolhi..

Ne kupuj pa poceni sony kaset ker so k...
Je poceni TDK boljsa kot vecina drazjih Sony kaset.
Sploh pa SOny Premium je za stran vrzt-

Drgac pa ceno si ugodno dobil tako da naj ti bo:D

CaqKa ::

kok je lahk najdalši kabl firewire da ni izgub....


takega ki ne dela ga v trgovini niti ne prodajajo ;)

pa kupu sm zj tapravo kaseto s 4k spomina in zj stvar šele prov dela... sam so drage kasete ko vrag


kaseta s 4k spomina.. kakšna kaseta pa je to?

partysound ::

kaseta ima vgrajnih posebej nekje 4k spomina.. za ene svoje reči.. da ve kje je konc posnetka


ker pri navadni če daš kaseto ven in nazaj notr ne ve kamera kje je konec zadnjega posnetka..

pri tej 4k pa si zapiše.. pa ime kasete lahk napišeš itd....
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Caligula ::

Blup.

Meni so to zdi kot nateg ali pa une TDKjeve to tudi imajo.
Prej bi verjel, da ce das zvok namesto na 16 na 12, ti preostanej tisti 4k frej. To pa se stima neke v menijih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s kamero

Oddelek: Zvok in slika
51032 (966) Tomay
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292124 (1726) pivmik
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636027 (5128) Caligula
»

Digitalna videokamera

Oddelek: Kaj kupiti
291927 (1581) Caligula
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
51216 (1116) potepuh

Več podobnih tem