» »

Koliko denarja za programiranje?

Koliko denarja za programiranje?

Immz ::

Zanima me kakšne so kaj vaše izkušnje oz. ce kaj veste koliko se dobi na uro za programiranje v racunalniskih firmah. Preko studenta sem opazil, da se stevilka giblje okoli 1k sit.

Kekec ::

Odvisno kaj programiras... in se lahko cena dviga krepko cez tisoč!
lp!

Tr0n ::

Odvisno kak se zmenis s stranko. Ker po urah je tezko dolocit, ce delas doma.

darh ::

cene grejo tudi tja do 15, 20k na uro !!
Excuses are useless! Results are priceless!

andrej ::

hja samo to ne za zacetnike z 0 izkusnjami...

Tavher ::

Če koga zanima mu plačam da mi naredi eno enostavno nalogo (programček) v C++. Se zelo mudi!

Prosim na mail:

marco_jrp@hotmail.com

Reycis ::

Cene za programerje se v Sloveniji gibljejo od 0-10.000 SIT/uro. Povdarek je v Sloveniji, ker s sodelovanjem s pravo Americko firmo se cene gibljejo 30-200 $/uro. Takoj naj povem da so neizkuseni programerji zelo nezazeljeni. Problem je namrec v temu, da je vec kot 95% osip. Firme se pri zacetnikih zavarujejo na vse mogoce nacine (ti dajo res neugodno pogodbo - najraje pa sploh ne jemljejo). Se najbolje jo bos odnesel ce poznas nekoga ki bi te "spravil noter" v kaksno vecjo firmo kjer je cez dan prisotnih okoli 20 ljudi (ne morem rect 20 zaposlenih ker ponavadi je ene 5 zaposlenih pa ene 50 honorarcev). Na zacetku bos zagotovo dobival zelo malo ali nic denarja. Ampak skoraj zagotovo bos lahko vedno prosil za pomoc in dobil bos odgovore na vsa vprasanja v roku nekaj minut (tuki prek foruma ponavadi cez dan traja 2-3 ure).Naj omenim se:1. vecina ljudi ni rojenih programerjev. Programer mora znati zelo dobro logicno razmisljati, moras biti pedanten na ful.2. Pa takih imajo sposobnost dobrega logicnega razmisljanja in so pedantni se ni tako tezko najti. Vecji problem je ta, da je vecina programerjev zelo neresnih in lenih.3. In seveda ne bos zasluzil 200$ na uro, ce bos delal homepage neki firmi. 200$ na uro je izvedljivo le ce ti je firma pipravljena izplacat nekaj % provizije od zasluzka. Primer: goto.com - par mesecev stara stran... zelo enostavna. Mesecni obrat: skoraj miljon $. Ce ti skirca tkole v med pade je ura gotovo vredna se vec kot 200$. Kot sposoben in resen programer imas odprta vsa vrata in zasluski v temu biznisu so dobri. Zal zaradi teh zasluzkov pride precej takih, ki jim stvar ne lezi (kot recimo na faks kjer ni omejitve) in je ogromen osip. Veliko ljudi samih spozna da ta stvar ni za njih. Zato so podjetja z novimi zelo previdna.Pa veliko uspehov!

simon ::

Yohan del Sud ::

Ahahahaha LOL

Sem glihkar zračunu, da sem prišparal 10 miljov sit samo v tem mescu, k nisem klical ekspertov, da mi grejo winse gor inštalirat.
>:D

edmund ::

Vendar pa ni samo fora v tem, kako dober si v programiranju... Razlike so tudi področne. Jaz delam inet. strani za 20% "ljubljanske" cene. Enotnega cenika v sloveniji še ni, je pa revija Klik objavila neke vrste orientacijo. Če bi služil po tistem ceniku, že dolgo več ne bi delal, ker bi z temi nekaj malo strani, ki sem jih prodal, dobil par milijonov tolarjev. Brez frke.
Tukaj pri nas (Pomurje), se ljudem zdi cena, ki jo postavim dosti previsoka, pa je 20% ljubljanske, pa še včasih grem dol... Aja, pa ne zato ker delam slabe strani ;)

Druga stvar pri takih storitvah pa je poznanstvo. Po tem smo še zmeraj v Jugoslaviji in pomoje še eno dve generaciji bo tako... Poznam tipa, ki bo za stran dobil 1.5 milijona tolarjev! OK, stran še ni gotova - mislim pa, da bo ranga slo-tech (s tem da mislim da ne bo toliko baze vključene). Nevem tudi kako bo zgledala - mogoče bo cool, lahko se pa hitro zgodi da ne... Ej Primož, nebi bilo lepo, da bi jaz za design dobil 500k SIT, ti pa milijon za ostalo? Jah, treba bo spoznat neko veliko živino, pol pa bo...

V glavnem jaz komaj čakam, da pičim v nemčijo na prakso. Tam vsaj spoštujejo tisto kar veš in te temu ustrezno nagradijo in zaposlijo. Pol pa ni važen naziv - v glavnem da veš kaj delaš. Za primer: V Nemčiji ponujajo službo webmasterja (daily update - nič izdelave). Pogoj: Osnovna šola in znanje HTMLja. Zaslužek: 4300 DEM / mesec.

Jah, tako pač je in še en čas bo... Dotedaj pa se probajte lepo met :\
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Reso ::

Jzst drugac poznam enga od katerga ura je vredna 5k pa se mu komi da kej delat... Drugac pa je recimo kaksen k vse oblada al pa neki zna pa se ni naredu imena. Pr takih pa place sploh ni.
V sloveniji se dolg casa ne bo nihce cenu programerjev pa jih ustrezno placval, je pa zato dobr k lahk kej v sloveniji nardis pa pol program posles v tujino....
Placa je pa odvisna tut ce delas v firmi al vsake neki cas a dobis ponudbo pa nardis neki.

Bi pa tut mene zanimal kok dobi en place ce zna:
1.mal pascala
2.mal php-ja
3. html

Reycis ::

TIsti referencni cenik je ena velika bedarija. Cene noter so totalno navite za slovenske razmere. Dejstvo je, da v Sloveniji programerjev ne znajo cenit, v tujini pa ni tako lahko dobiti dobre sluzbe pa se riskantno je (se posebej prek interneta. Delas 3-4 mesece pa ti nic ne placajo). In dejstvo da so razlike podroce. Ne samo med drzavami ampak tudi znotraj drzave. Sicer je prisrcno da imas rad svojo rodno zemljico in tako pomagas domacinom da jim zastonj delas ampak velik bolj jim bos lahko pomagal (in veliko rajsi te bodo imeli) ce bos iz amerike zasluzil 2-3 miljone SIT/mesec. Potem samo obstaja strah da si bos moral najti nove prijatelje :-)

OrlyTM ::

Edmund: 4300DEM/mesec je v Nemčiji skromna plača navadnega delavca .... življenje tam je toliko dražje, da si približno na istem, kot če tukaj zaslužiš cca. 100k/sit ....

Dobra plača se tam začne pri 7k/DEM mesečno in se nadaljuje v višave.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Primoz ::

eh edmund... ne sanjat preveč... po referenčnem ceniku sem jest zaslužu:
350K za začetno postavitev serverja
150K za odstranitev posledic lunijevega kriminalnega dejajnja
nX 10^6 za skripte (ker so pisane posebej na zahtevo so PO REFERENČNEM ceniku vredne n X število sklopov.

BTW.... referenčni cenik:
Cenik, ki ga uporabljajo revizorske hiše in vsebuje cene, ki so ponavadi pribižno 5x nad tržnimi (ker je cena nad referenčno obravnavana kot zloraba pooblastil tistega, ki je zadevo naročil)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

jeti ::

Folk, tole programiranje mi je vedno bolj všeč!:D

Če so plače res take, pol se nimam za prihodnost kej bat. Sicer ne vem, kero podjetje rabi nadebudnega študenta ki zna Oberon skozi primere, ampak pustmo malenkosti...:D

Jest mislm, da če je človk sposoben logik in vsaj malo bolj odgovorna oseba, je tak poklic zanj idealen...res pa je, da je primernih oseb malo, zato je tudi povpraševanje veliko...hehe...
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Tr0n ::

Problem pri HTML designu je, da za to ne rabis neke izobrazbe in da to zna ze vsak mulac z racunalnikom in malo smisla za design.

Tr0n ::

Pa se en element je zelo pomemben, ki ga je ze andrej omenil in sicer izkusnje.

Lahko ti poznas mali milijon programskih jezikov, skrip, HTML,... ampak ko bos pod casovnim pritiskom, ko bo program treba nujno oddat, saj bi drugace lahko celo ob placilo ali ob sluzbo in ravno takrat, ko je najvecja panika ti program noce delat, ker nimas tistega instaliranega, pa onega,...potem je zadeva malce drugacna. Tukaj se komaj pokaze razlika med amaterskim programerjem in taksnim, ki s tem sluzi denar (profesinalnim).

Reycis ::

In zakaj to predstavlja problem pri HTML-ju?

Tr0n ::

da je prevelik usip, kot je ze nekdo razlagal zgoraj

Immz ::

Torej glede tega koliko je kaksna internet stran vredna se da razpravljati do onemoglosti. Znanje html-ja je samo po sebi nic vredno. Znanje asp, php ter jsp pa ogromno v inernetskih podjetjih. Seveda pa je pri internet straneh najbolj pomemben design in so zato v vseh vecjih podjetjih loceni programerji ter designerji in ni to pac neko igranje s photoshopom ter dreamweverjem, kakor je v navadi vecini "studentov", ki izdelujejo internet strani za neke sumljivo nizke denarje.

edmund ::

OrlyTM: 4300 DEM za osnovno šolo je pa ja veliko... Ka te češ več, pri nas boš mogoče lahko ceste zmetal.

Primož: Tisti cenik je pa ja malo skromen. Če pogledaš malo kake zasoljene firme v LJ ti bodo računale 3x tistega.

Znanje HTMLja je en drek vredno, če nimaš smisla za vse skupaj. Mislim na design in programiranje - s tem da to ponavadi delajo različni ljudje.

Je pa še en problem. Eni majo visoke cene (skyhigh), drugi pa tako nizke, da je joj. Ponavadi je pa rezultat isti. Nato pa dejansko smatrajo, da tisti, ki več računajo naredijo super. Oni za malo keša pa za drek - ali pa tud ne (vendar je velikokrat prva možnost)... V glavnem en velik DREK!!!!
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

andrej ::

kolko zasluzis (oz kolko nekomu placas za projekt) od odvisno od firme in njenih referenc.
Recimo ce bi hoto, da ti sam IBM izpelje kaksen projekt bos ziher dal vsaj 20x vec kot pa ce to naredi kaksna firma iz spodnjega dupleka - cetudi bi bil koncni izdelek isti. Ampak pri firmi iz sd ne mores bit ziher - lahko ze jutri propadejo, ali pa gre njihov glavni programer k vecji firmi in cela zadeva pade v vodo... Pri IBM pa si lahko ziher, da bodo stvar izpeljali do konca - pocasi a vendarle lahko mirno spis...
Nek najstnik bi seveda lahko isto zadevo napisal sam pa se malo bi zaracunal (glede na firmo) ampak to ni to. ce ga recimo jutri avto povozi kdo ti bo nudo podporo za program? Kdo bo delal popravke, ce je on edini ko mas source?
Velikokrat so najcenejse resitve na koncu celo drazje...

McSpike ::

Kdor govori da zna strani delat že vsak mulac ki ma kompjuter jih sam verjetno ni naredil veliko... Namreč ko je treba nekaj res naredit kavelitetno in predvsem hitro (dadela povsod in ne samo v IE) se pa zatakne pri večini!! IZKUŠNJE IZKUŠNJE IZKUŠNJE.... Pol kurac mam tistih ki nabijajo take naokoli znajo pa samo gumbe pritiskat v editorjih in ko jim ta zaserj kodo se pa vse ustavi... in probavajo na kak drugačen način rešit ali prepričat editor v nasprotno in ne gre in ne gre.... da uganili ste... pomanjkanje izkušenj... To je jabolj važno... Lahko meni en študent paca eno stran pol leta da bo taka k se zagre in taka ki jo hočem ampak kaj mi to pomaga če jo sam naredim v 14 dneh??? In da ne omenjam da vse dela kot je treba brez komplikacij.... Izdelava strani se že preveša v bolj komplicirane vode in strani niso več statitčni html ampak postajajo vse bolj dinamične - primer: slotech celotna stran nabija php in SSI... pa dej to delat enmu ki je naredu en svoj bebav homepage in mogoče dve strani za kaki podjetji in se ima za (samooklicanega) webmastra.... tam bi drek iz njega letu 300 na uro... Resno sit sem ljudi ki pravijo da zna strani delat vsak... Sam sem se predrkal s tem gor in dol pa še tolk mi je ostalo stvari za predelat... vsak dan nekej novega vsak dan neke nove zahteve in potrebe... vedno bolj se bo kompliciralo in tistih "webmastrov" za 5 minut bo vedno manj.... hvala bogu... se bo vsaj bolj cenilo človeka ki svoje delo predstavlja kot spletno oblikovanje ali temu podobeno delo.... zaenkrat to vsi mečejo v en koš in sicer to zna pa ja vsak mulc.... sej isti drek je pri vseh biznisih... IZKUŠNJE IZKUŠNJE IZKUŠNJE.... Ponavadi taki, ki govorijo da zna to vsak mulc, niso še nikoli naredili strani oz. imajo s tem VELIKO premalo izkušenj.

Moje skromno mnenje, ki pa ga bo večina verjetno z veseljem podprla...

simon ::

Moras pa locit med web development in design. SloTech je primer odlicnega developmenta (php+ssi) in zanic designa (ie only). Oboje skupaj pa daje profesionalnost,.

McSpike ::

jah 100 ljdudi 100 čudi.... men je slotechov design všeč - zelo!

design je dober takrat ko je tud hiter!

darh ::

sj je men tud usec... sam to mi ni usec da dela samo u IE !!

na to je treba gledat ze od zacetka, ce pa na kompatibilnost pozabš, je pa pol na konc preveč dela da bi use uštimu tko kt je treba !!!

( sicer je tole mal off-topic, ampak... )
Excuses are useless! Results are priceless!

Primoz ::

Folk... stvar dela RESNICI NA LJUBO povsod razen v NS... IE dela, Lynx dela, Opera dela... Vem da imamo do popolne skladnosti s standardom še nakaj napak, ki bodo popravljene prvič ko bom imel čas.
2. NIKOLI AMPAK RES NIKOLI ne bom šel popravljat strani, tako da bi delovala v NS. Če mi w3 css validator reče da je stran brez napak in potem NS ne zna prebavit tega CSSa potem se jaz ne bom šel zajebavat z html32.:D
There can be no real freedom without the freedom to fail.

edmund ::

Page je bil narejen v prvotnem smislu za MSIE. Vendar sem ga predelal tako, da v redu dela tudi na netscapu. Mislim, oblika in vse je v netscapu cool, le fonti niso tapravi (face in color). Kaj te jaz morem, če dela samo ko ma v HTMLju določen color (#000000), ko pa je v CSS pa ne?

Sicer pa nabavite Netscape 6, če ste tako zagriženi občudovalci in shut-up, ker itaq s tem nebomo prišli do konca! ;((
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Tr0n ::

Izgovori, izgovori :).

simon ::

Stran se sicer vidi v lynx-u in Operi, ni pa funkcionalna ker se ne mores prijaviti kot nov uporabnik, prav tako ne mores pogledati rezultatov ankete. V Mozilli in Konquerorju dela skoraj 100% je pa zoprno vpisovanje ker ima na http://www.slo-tech.com/script/forum/ad... textarea rows=1.

andrej ::

res je. Jaz tudi z Opero ne morem dodajat novih postov, ker me vrze kar nazaj na stran za dodajanje postov. Drugace pa je pri dodajanju isto kot pri IE 6 - box za vpisovanje besedila je velik samo eno vrstico...

poldi ::

hja ... sem delal z CSS-om ... in sem testiral SAMO v NS .. pa je laufalo ... pa je laufalo tudi na IE ... tak da bi mogoce blo dobro malo prechekirat ce so CSS-i res do ponatankosti pravilno napisani ....

Tr0n ::

Jebes neke qurceve CSS! Naredi si eno php, cgi,.. whatever datoteko in si noter deklariraj spremenljivke (fonte, stile) in jih potem samo includas (require) v html in voila. Potem pa se nekaj malega sprememb v HTML pa je.

Ne vem zakaj folk to uporablja, ce ni ok podprto pri vseh browserjih. Se pac moras odlocit ali bos naredil mega-eye-candy stran, ki bo vidna doloceni skupini uporabnikom, ali hitro, dinamicno in kompatibilno, ki bo vidna vsem uporabnikom. In ker gre pri SLO-Techu za zelo dobro obiskovano stran je edina pravilna resitev samo druga.

edmund ::

Na to temo smo že veliko povedali... Dejansko je res, da na W3C CSS gonijo kot standard - že celo druga verzija je na voljo...

Aja tron, točno ti si rekel, da mora stran podpirat W3C standard - slo-tech ga podpira, torej netscape sux. 8-O
Tvoj predlog pa se niti približno ne more kosat s CSS. Medtem ko imaš v CSS en sam identifikator (class="nekaj") in z njim lahko definiraš čisto vse (od font face, barve, debeline, zamika...) moraš v HTML imeti še 4 dodatne tage, kar spet poveča stran. In s tem čas nalaganja. POleg tega laufa CSS brez pordpore PHPja, CGIja, ASPja ali česa podobnega s čimer postane CSS najboljše "pomagalo" navadnemu HTMLju...

Face it - netscape sux big time, kar pokažejo že s samim rendranjem FORM tagov..., brez katerih dinamičnih strani enostavno ni. Komaj 6ka pokaže kolko tolko zadovoljivo vse skupaj. :\
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Primoz ::

Andrej... očitno v Operi res ne dela... bo popravljeno v kratkem (podpore za NS ne bom zagotavljal)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

andrej ::

cool, saj opere ne uporabljam, samo sem hoto videt, ce je isto kot pri IE 6 ko mas samo eno vrstico za besedilo posta. Sem mislo, da bi bil IE6 kriv, zdaj pa vidim, da ni cisto tak... NS pa tak ne uporabljam...

Immz ::

da NS ne zna pravilno prikazovat fontov so buce, kar res ne zna prikazat je npr. efekt hover v css. Ce je slucajno tudi kje kaksen border ipd. potem tudi ns cara svoje care. Ubijejo ga tudi tagi ala div ter span in pa seveda tabele, ki imajo prazne tage ala "". Seveda se za vsako stran spodobi, da dela v browserjih 4 generacije, tako, da ne vidim razloga ( razen dolgocasnega ponovnega pisanja html-ja ) za slab izgled stran v ns. Aja pa treba je pazit da se ne mesajo style ter class attributi ( za ns se uporablja rajsi class ). Je pa seveda za vsakega programerja muka popravljat 2x isti html in pisati dvojne java script funkcije zaradi glupih browserjev.

darh ::

btw: primoz, mogoče bi pomagal, če nebi imel style="{nekej}" ampak sam style="nekej", pr men se je to ful poznal, k sm gledu u netscapu un v IE...

ne vem... probej...
Excuses are useless! Results are priceless!

Primoz ::

Po standardu mora bit tako kot je in tako bo tudi ostalo. Neskladnosti z w3 standardom bom po hitrem postopku odpravu (cilj je, da bo stran lepo delovala tudi v prihajajočih brskalnikih). Popravka iz HTML4.01 / XHTML1.0 na HTML 3.2 (združljivost z NS) pa NE BOM DELAL.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

simon ::

Primoz, kaj si standard tudi prebral? Poglej si poglavje o inline style information na w3.org

Primoz ::

Jaz sem prišel samo do primera pri HTML doc za STYLE... očitno bom moral popravit. Hvala...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Loki ::

Primoz a ni bilo drugace receno, da naj bi bil Netscape 6 popolnima skladen z temi pravili???
I left my wallet in El Segundo

Primoz ::

Ne... rečeno je bilo, da jih podpira bolje od 4.72 vendar še vedno zanič. Edini browser, ki se popolnoma drži standardov je Opera... pa še ta ne povsem...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

simon ::

No ja, pri Web stanards project menijo drugače. Poleg tega je eden od kljucnih faktorjev pri Gecku (tisti del pri Mozilli in Netscapu, ki je zadolzen za rendanje) popolna podpora standardom (čeprav, kot sami pravijo nikomur ne bo uspelo narediti brkljalnika, ki ne bo vsaj malo odstopa od njihl), medtem ko Opera cilja na tiste ki bi predvsem radi majhen in hiter brkljalnik. To so v petici malo zaj...

smash_u ::

Okoli 4k sit bi moralo past na roko8-O
LIVE to overclock
overclock to LIVE!!!

SmaSh

JurijTurnsek ::

pizda fantje, ka bluzte NETSCAPE SUX do daske sm ga mel na windowsih, pa sm ga že drug dan uninštaliral... Sm zdej ga mam na linuxu(sam ne vem zakaj, ko doben pejg ne prime...) Pa za CSS še toto brskalnik ni nikdar slišal(kak je moj pejg prikazal ne bom niti reko, ker je prehudo...).

Zaključek: Kjub počasnosti je IE še vedno najboljši kompromis za normal ljudi...

eko pa sm si izprazno dušo:D:D
http://www.slatnaskejta.com

Alexander ::

Za sodelovanje pri projektih izdelave komercialnih predstavitvenih strani in spletne trgovine ... iščemo študenta ali dijaka z znanjem HTML, JavaScript, Macromedia Flash ipd .
Poznavanje grafičnih programov in smisel za oblikovanje zaželjen.
Prednost imajo kandidati iz LJ in okolice.

o.p.Kasnejša možnost stalne zaposlitve


info@spacecom.si

>>Sorry, ampak težko sem se uprl, da ne bi tega napisal tudi tu, in ne samo v Malih Oglasih <<

Alexander

andrej ::

glede na razvoj debate je kar umestno :D

Immz ::

Aleksander lahko bi povedal se koliko ste pripravljeni placati na uro, saj se sam naslov threada nanasa na to:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konkretna cena izdelave strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
888521 (5842) _Beast
»

Približna cena izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
997630 (5593) JanezekNovak
»

Je cena res previsoka?

Oddelek: Izdelava spletišč
342172 (1498) garg
»

Netscap Problem Solved :]

Oddelek: Slo-Tech
161180 (926) lordgreg
»

Slo-Tech in Netscape

Oddelek: Slo-Tech
191866 (1606) MRtwister

Več podobnih tem