» »

Kaksne oblike vodnega obstajajo?

Kaksne oblike vodnega obstajajo?

LordWorm ::

Zanima me ce obstaja vodno hlajenje, ki bi cel racunalnik hladilo na vodo ne samo procesor.Recmo da bi imel nastavke za cevke in potem bi lahko primeren nastavek dal na graficno, chipset glasen ventilator pa dol.
Ok za disk pa res se nisem videl vodnega hlajenja ampak bi se ze kej sam domislil.V mislih imam tako majhno "vrecko" iz neke plastike,ki bi prekrivala zgornjo in spodnjo stran diska.V bistvu bi bile 2 vrecki.Jasno bi po njih voda krozila.

Tako bi potem z vodnim hlajenjem imel tudi neslisno kisto razen ventilatorja na napajalniku ki bi se ga dalo baje tudi disejblat.

Kake sanse imam za moj plan?

Jackal ::

No, da naredim malo reklame za moj sistem, si lahko ogledaš kako zgleda hlajenje procesorja, severnega mostu in južnega mostu tule. Vidiš lahko tudi blok, ki je namenjen grafični kartici.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Sid Izprijeni ::

Vse kar si naštel, obstaja.

Če se poslužiš malo vsemogočnega Gugla, boš našel poleg vodnega hlajenja proca, severnega in južnega mostu, ter grafe, še vodne bloke za diske (mislim da jih celo komercialno proizvajajo), če se pa fejst potrudiš, pa mislim, da boš našel tudi redke bizarne primerke vodnega hlajenja napajalnika.

Edino, česar pa tudi sam še nisem videl, pa bi bilo vodno hlajenje ramov. No, pa saj je logično, ker tam je pa res malo placa za kako vodo not speljat.

Sicer je pa po mojem z vodnim nima smisla pretiravat. Nisem stručnjak sicer, ampak proc, grafa in severni most je dovolj. Južni most ni kritičen, diski rabjo samo dovolj lufta, če niso ravno SCSI, napajalnik ma pa malo boljši tudi dovolj tihe vente, da jih niti slišal ne boš.

Fora je namreč, da imaš ponavadi omejen plac za raiator in ta ne more biti ravno neomejeno velik. Plus imaš ponavadi tudi samo eno pumpo. Če eno pumpo in radiator obremeniš še s hlajenjem južnega mosta, diskov in še česa, potem to pomeni manj hlajenja za veliko bolj kritične proc, grafo in severni most.
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

LordWorm ::

Offtopic:
Ocitno sem fasal nek debilen virus tako da se mi kr linki ne odpirajo.Tako da Jackal tvoje umetnine ne morem videt.Pol sem pa dal properties na link pa copy/paste ne dela.Bolano!!!!!!;(( [win2kpro sp3]

U glavnem fino da obstaja, ampak kam bom moral po stvari it?Kaj od tega se da dobit v sloveniji?Kje si kupoval Jackal?

Jackal ::

Em... vse sam naredil 8-O
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Boki_ ::

Vse lahko kupiš v cool-pc.
I'm back

mlakar ::

Jst tut potihem že mal razmišljam o vodnem hlajenju, zdj me pa zanima kolk lohk na eno pumpo prikopiš blok za proc., chipset, grafična in za disk? A bi to šlo skos tz dost mogčno pumpo?

LP

blazp88 ::

jst se ga še izogibam, ker je malo zoprno kam nest mašino, če je voda not

tiborrr ::

Morda zanimiva stran zate: Zero Fan Zone
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

WinsuckeR ::

Samo za informacijo jst si delam vodno hlajenje za svoj ta drug napajalnik.
(Stvar je precej čudna... zadnič mi je prebijal na ohišje:( )

Ko mi uspe pričakujte članek na moji spletni strani [klikni] - drugače pa je gor že nekaj zanimivih člankov :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno smo dobili AM2 DFI Lanparty ploščo

Oddelek: Novice / Matične plošče
344412 (3025) Fatal1ty
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711637 (8699) Privatnik
»

vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
151346 (1204) JustVi
»

vprasanje glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191229 (817) Jackal
»

čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261262 (1008) Yacksy

Več podobnih tem