» »

Novo ohišje in hlajenje

Novo ohišje in hlajenje

1
2
»

KTr1sk ::

Evo pa sem že dobil in tudi kar sestavil škatlo, je zelo vredu, nič ne vibrira, tudi stranice so dovolj trdne, samo na strani bi lahko bilo več prostora za kable :)



i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

TOP ::

Za ceno 30e pa kaj bi še hotel da je big tower.

Janac ::

Zakaj je pa na zadnji sliki videt čist sprakan že? a je že tak bil ko si ga kupil?

hočem rečt, da nikoli ne bi uganil, da je na sliki čisot novo ohišje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

KTr1sk ::

Ja na zadnji sliki res tako izgleda, (slikano je bilo s flasom), v resnici je lep in in je bilo novo zapakarino ohišje :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mat11 ::

A si ledice na prvem ventu pustil? Meni ni bilo všeč pa sem jih odstranil.
mat

KTr1sk ::

Pustil sem tako kot je bilo, sem verjetno narobe priklopil +- za hdd led in power led in nimam druge lučke kot sprednji ventilator, sem pa kar pustil tako, ker mi je (zaenkrat) vseeno za tiste lučke. Sem pa vesel, da sem našel to temo na forumu, drugače ne bi našel nikjer za ta denar tako veliko ohišje in dosti kvalitetno, tako da hvala "mat11" ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mat11 ::

Probaj pravilno priklopit. Plava lučka je v gumbu power. Rdeča za Hdd je pa nad dvd režo desno. pri meni je bila HDD lučka odlimana, pa sem jo sam nazaj prilepil. Če rabiš ti lahko pošljem sliko.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

korošc ::

@KTr1sk katero ohišje je to?

mat11 ::

COLOROVO AX-2003 Midi ATX
mat

KTr1sk ::

Ja to je ta ohišje COLOROVO AX-2003 Midi ATX
http://www.colorovo.eu/products-en/comp...

samo jaz sem imel "srečo" sem našel še zadnji kos v eni trgovini, drugje jih nimajo nikjer več (v SLO)..kolikor sem gledal

vsa ostala ohišja za ta denar niso niti približno tako vredu..(dost veliko in pametna urejena notranjost)

@mat11: lučka za power sem šele zdaj opazil ko si povedal, ker imam na mizi škatlo ne vidim od zgoraj če sedim heh, no daj pokaži sliko lučke za hdd ker ta mi pa res ne gori..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Dzhimen ::

Lep pozdrav,

na mojem računalniku imam hlajenje rešeno tako, da imam en 120mm intake fan na stranici, ki piha direktno na stock hladilnik od procesorja (i5-4460) in en 92mm exhaust fan od zadaj. Zanima me, ali je tole mogoče malo preveč ventilatorjev na enem mestu?
Skrbi me, da se vsi ti ventilatorji "tepejo" za zrak in posledično hlajenje ni tako dobro, kot bi lahko bilo...

Ohišje je Zalman T4.

Na stranici imam možnost ventilator namestiti zgoraj (da piha v CPU) ali spodaj (da piha na grafično). Ali naj ventilator raje premaknem dol?

Hvala lepa že vnaprej za vaša mnenja in predloge.
Lep pozdrav,
Dzhimen

solatko ::

Ventilator zgoraj in zadaj je namenjen vleki vročega zraka iz ohišja. Po defaultu se vroč zrak nabira zgoraj, oziroma zapušča kišto, pri tistih, ki imajo napajalnik spodaj.
Prostor spredaj in na stranici, je namenjen vleki zunanjega zraka v ohišje, tisti spodaj pa naj bi bil namenjen bolj kot ne, grafičnim karticam brez ventilatorjev.

Ob pravilno nameščenih ventilatorjih narediš v kišti kar oreng prepih, ni pa kišta več tako tiha.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304799 (4273) Seljak
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432064 (1732) solatko
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313535 (3139) Architect
»

Postavitev napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131800 (1291) solatko
»

Optimalna postavitev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264749 (2402) svetetko

Več podobnih tem