» »

"varnostni mehanizem" pri vodnem hlajenju

"varnostni mehanizem" pri vodnem hlajenju

mloncar ::

v naslednjih dneh imam namen narediti vodno hlajenje! pri vodnem je vedno strah, de slučajno odpove pumpa. mene pa zanima, kako bi naredil nekakšen indikator (npr. ledica), da pumpa obratuje!

oz še bolje bi bilo, če bi se dal naredit tako kot imam sedaj za vent na procesorju, da če se vent ustavi, se comp ugasne oz če bi se pumpa ustaula, bi se comp ugasnu?

prosim za nasvet

Lio ::

dobijo se tempreraturna stikala, kjer bi lahko nastalil, da ko ti proc pride čez n stopinj, se comp ugasne.

frenk ::

al pa kupiš abitko(nf7-s):D


...sej ene zaščite ma tud epox-ka ki sem jo mel(8rda+) ampak se nikol nisem prav posebej poglabljal

Lio ::

sej ubistvu lohk ti v biosu daš da se ti pri n termeraturi izklop comp

morphling1 ::

Pustiš lahko vse varovalne nastavitve v biosu na defaultu in se ti bo računalnik sigurno ugasnil, to deluje na vseh platah od KT400 dalje, pri Intelu pa še dalj časa.
Sicer pa verjetnost da crkne magnetna pumpa je zelo zelo majhna, razen če je ne laufaš na suho ali pa skuriš s kakim elektro šokom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Tud to se da narest-preverjeno;) :D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

mloncar ::

frenk... ...sej mam abitko nf7-2 :D

morphling1... ...verjetnost je majhna, ampak še vedno obstaja. sej v biosu mam nastaulen, de se mi pr določeni temp. comp sam ugasne, sam me zanima če bi se dal tako naredit, da bi se comp ugasnu še preden pride do "kritične" temp, kjer ga potem bios ugasne!

rap3r... ...lahka kej več poveš! kakšen načrt??
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Fury ::

zaupaj biosu. drugace je pa edini nacin kaksen merilc pretoka in da gledas ce se voda pretaka skos al ne? samo more met se kaksno stikalo not da ti ugasne comp.

raper je govoril o unicenju pumpe, ne o tem kar bi ti naredil :D

blazp88 ::

dobijo se stikala, pri katerih je kontakt, ko pride na njih vlaga (imam pri fischertechniku, smo delali robote s tem), potem pa zvežeš na rele, da ves štrom ven fukne, ko začne puščat. ampak kakor so ti že drugi povedali, da naj ne bi smelo puščati.

krucymucy ::

ce ne gre drugace lahko celo tako kot imam jaz ... v MBM v launcherju pozene shutdown.exe pri doloceni temperaturi ...

GUFY ::

Samo en problem je tukaj kaj pa če ti comp zmrzne? Ali bios vseeno izklopi pri nastavljeni temperaturi? :\

morphling1 ::

Seveda, senzorika deluje čisto neodvisno od vsega, pri določeni temperaturi ti bo enostavno naredilo shutdown in to ti ni treba nič nastavljat v biosu ali kjerkoli drugje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mloncar ::

bom jst kr biosu zaupu in tam nastavu shutdown temperature!

še en astvar me zanima, kako narediti da se pumpa prižge istočasno z računalnikom?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Pudding ::

Uporabi master-slave razdelilc za strom? :) Se vedno iscem uporabno vrednost...

NF7... mal jo brcnem pa ze piska... didudidudidudi... tih bod kista!

T0RN4D0 ::

Za pumpo uporabi rele ;)

simpl... sam napeleš da štrom iz napajalca vklopi 220... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GUFY ::

Pa kaj vi nič ne gledate starih tem, saj o tem je bilo že govora.;((

Highlag ::

Lahko bi nabavil termostikalo za kakšno nizko temperaturo recimo 50oC, ki bi ga montiral na bakreni del hladilnika. Termostikalo pa potem lahko vežeš med napajalni kabel in napajalnik. Ko bi termostikalo doseglo 50 stopinj bi ti lepo izklopilo PC.

Meni je zadnjič uspelo izklopiti ventilator CPU-ja. Poganjal sem seveda tudi Folding @home in po cca 15min delovanja sem doživel moder ekran. Očitno ALX 800 ni dovolj za hlajenje procesorja brez ventilatorja :D . No hiter skok v bios je pokazal, da je bila temperatura procesorja ob sesutju preko 90oC 8-O CPU: Athlon 1.333GHz Zadeva še vedno deluje :D. Mislim, da se brez skrbi zaneseš na alarm mame plate. Sploh pa če boš montiral vodno hlajenje vzami procesor ven malo prekrivi senzor pod procesorjem kapni nanj kakšno kapljico termo prevodne paste, tako da se bo potem dobro tiščal procesorja. Če pa plata meri temperaturo s pomočjo diode, je pa še bolje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517180 (6115) m0LN4r
»

Auto Shutdown program

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101650 (1247) Darko
»

Ali se splača kupit TT BIG WATER komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
432989 (1736) alesr
»

Vodno hlajenje-kako narediti oz. kakšen termostat kupiti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1615) zlabo
»

razporeditev komponent vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161038 (858) DimmniBurek

Več podobnih tem