» »

razporeditev komponent vodnega hlajenja

razporeditev komponent vodnega hlajenja

mloncar ::

kakšna je boljša razporeditev komponent..

pumpa -> radiator -> cpu blok -> gpu blok -> rezervoar -> pumpa

ALI

pumpa -> cpu blok -> gpu blok -> radiator -> rezervoar -> pumpa

prosim za mnenja!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

morphling1 ::

Razlika je tako majhna (neizmerljiva), da naredi tako da lažje razporediš cevi. V pretoku pač ne more biti razlike, razlika v temperaturah je pa tudi popolnoma zanemarljiva, ker voda ob prehodu skozi črpalko ob zadovoljivem pretoku ne more pridobiti veliko pa če je še tako močna in vroča črpalka.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mloncar ::

hvala za odgovor..

..sm mal po ST iskal glede razporeditve, pa nikjer ne piše kaj konkretnega! tko de mi je ta odgovor vse razjasnil!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Alexius Heristalski ::

Mene pa zanima, kje je najprimernejše mesto za T-člen? Radiator bo pod kletkami za cd-rome, vodno bom hladil cpu in nb, puumpa je maxy-jet.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

JIM22 ::

Mene pa zanima,kako bi postavil dve pumpe v sistem?
Recimo:
pumpa1->radiator->Cpu blok->pumpa2->NB blok->Gpu blok->rezervar->pumpa1

Nekje sem vido da je imel nekdo:
pumpa1->pumpa2->radiator->....

Ne vem, če bi sploh kaj pridobil z dvema pumpama eno za drugo? Saj druga ne more dat tulko več pritiska,da bi se splačalo. Mislim, da bi blo tko bolše da ne bi ble skup. In da je ena pumpa nekje vmes,ko že pade pritisk. Kaj vi mislte? Popravte me,če se motim.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

OwcA ::

@JIM22: Volumnski pretok je bolj ali manj konstanten preko celega sistema zato je vseeno kam in kako postaviš črpalke.

@Alexius Heristalski: T-člen je dobro, da je v najvišji točki sistema. Lepo mesto je recimo pred vhodom v radiator.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nejc Pintar ::

2 pumpe bi prišle prav če bi ti npr. blok pobral veliko pretoka, drugače pa nevem

GUFY ::

Tudi zaradi varnosti sta dve črpalki boljši kot samo ena, to sem danes občutil na lastni koži. :D

Zjutraj sem prižgal comp, ročno vključim eno pumpo ( druga se avtomatsko z napajalnikom ), vendar je danes iz še nepojasnjenega vrzoka obpovedala delovanje. Samo mislim si lahko kaj bi bilo, če ne bi imel dveh črpalk:\

TribesMan ::

GUFY ni panike... sej maš NF7 a ne? Ko bi temp jedra presegla v BIOSu določeno temperaturo se mašina preprosto ugasne.
Jest mam pr sebi naštiman na najmanj možno (65°C) in sem že probal enkrat tako da sem preprosto izklopil pumpo. Mašina se je obesila ko je temp jedra dosegla 58°C, nekaj minut kasneje pa se je preprosto ugasnila... Nimaš boljšega. Na NF7 se temperatura za urgentno izklapljanje bere direktno iz on-die termalne diode v AXP jedru... tako da ni panike. Pri 65°C pa še noben procesor ni crknil, vsaj jest ga ne poznam.

Kaj a pumpa ti je totalno crknila al je bilo bolj začasne narave?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Slab stik na konektorju je bil, moja napaka:\

tiborrr ::

GUFY, a se nisi se ne dolgo tega nazaj smejal iz TribesMana (se mi zdi), ko mu je razletel rotorcek in pumpa ni delovala? No, tudi sam sem imel Maxija 1000L/h, dokler ni sel v krtovo dezelo. To se je zgodilo ponoci, ko je procesor foldal kot nor. Pridem zjutraj pogledat, ker me neka sirena zbudi - grem do kiste, vidim warning message: "Your CPU has ecxeeded 80°C and was shut down". LOL! >:D Se dandanes dela ta lusten CPU.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

GUFY ::

tiborrr: Če bi malo bolje prebral, kaj sem napisal bi vedel, da črpalka ni šla rakom žvižgat. Bila je samo moja napaka. Včeraj zvečer sem nakaj šaril po računalniku, pa sem pomotoma prekinil stik na konektorju za 220V od tam kjer se napaja moja črpalka. Le ta je tako zvezana da se samodejno prižge ob vklopu računalnika.>:D >:D >:D

Vesoljc ::

@tribesman

se pravi, da je ta shutdown funkcija na nf7 dobr pokazatelj, kolk termalna dioda v socketu laže? mogoče bi se izplačalo cpu probati pognati (stabilno) na 65C ter gledat kdaj se izklopi... če ti mbm kaže 45, v naslednjem trenutku pa se shutdown-a, teh 45 le ni 45 ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

TribesMan ::

Vesoljc: Recimo, sam tist senzor za shutdown je zlo nenatančen, pravijo da lahko laže tudi 5°C, tako piše v datasheetu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Floyd ::

To kolko laže je odvisno od matične!
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

TribesMan ::

Ne to je odvisno od čipa, ki bere termalno diodo. In v datasheetu piše da je natančnost +-5°C, kar je pa preveč da bi lahko kaj kalibriral na osnovi tega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DimmniBurek ::

No, sej zato daš na najmanjšo vrednost pa je, za 5°C pa comp ne bo umrl, kvečjemi za neki cajta pade v komo, da se mal ohladi:))
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353024 (2435) MasterMiG
»

omišljujem si vodno.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505034 (3390) tiborrr
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018366 (6466) Jackass
»

Dober radiator in pumpa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331559 (1275) Fury
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241731 (1446) Vesoljc

Več podobnih tem