» »

HTML v Pdf

HTML v Pdf

Fukomuko ::

Zanima me, če obstaja kakšen program, ki bi pretvoril spletno stran v html obliki v acrobatov format pdf. Poskusil sem že nekaj programov, vendar nobeden ni delal tako, kot bi sam hotel.

Lp

Vikking ::

Mogoče bi šlo z programom word to pdf. Da pač odpreš html v wordu pol ga pa shraniš kot pdf z tem programom.

Drugače ma tole bi moglo delovat.

SeTAr ::

V linux to sploh ni problem, ker imaš možnost tiskanja v pdf - v web browserju daš print pa potem izbereš pdf tiskalnik in dobiš ven tisto, kar želiš. Če imaš kje dostop do linuxa bo to najlažja varianta.

V winsih pa je malo bol komplicirano
Objstajajo pdf tiskalniki, vendar meni ni uspelo najti še nobenega, ki bi bil zastonj in dovolj zmogljiv (zelo dober je tisti, ki pride zraven acrobata).
Drugače pa jaz te zadeve rešim tako (na winXP):
Inštaliran imam tiskalnik, ki tiska v postscriptu (HP Color LaserJet 5/5M PS), pri inštalaciji, ko te vpraša, na katerih vratih je ta tiskalnik izberi FILE:, tako, da ko recimo v mozilli izberem file->print, izberem ta hp printer in me zadeva vpraša kam naj shrani datoteko.
To datoteko samo potem preimenujem v .ps in jo lahko odprem z ghostscriptom, za pretvorbo iz ps v pdf pa je program ps2pdf, ki pa spet teče na linuxu :P, lahko pa probaš http://www.ps2pdf.com/convert/convert.h..., zagotovo pa obstaja kakšen win progi, ki to dela.

Kami ::

Jaz uporabljam program pdf995 in deluje ok. Kot so že rekli, inštaliraš program, odpreš html dokument z wordom in nato zbereš printanje, izbereš printer pdf995 pol pa te vpraša kam shraniš in to je to.

|_CoBrA_| ::

OpenOffice.org. Skopiraš vsebino v OpenOffice Writer in daš Export to PDF.
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

BigBoss ::

perci ::

adobe acrobat - ima pdf printer in convert web to pdf opcijo !ni zastonj!

Fukomuko ::

Poskusil sem Adobe acrobat (ostali programi se niso obnesli dobro). Stran je dobro convertal, vendar mi ne uspe usposobiti šumnike. Ali se dajo vklopiti v nastavitvah? Uporabljam pa verzijo 7.0.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PDF Reader & Editor

Oddelek: Programska oprema
205238 (4679) Loki
»

Word to PDF easy way

Oddelek: Programska oprema
84133 (3919) bluefish
»

Zaklepanje dokumenta

Oddelek: Programska oprema
126287 (6010) Rasho
»

pdf format

Oddelek: Programska oprema
102291 (2080) dronyx
»

.doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
102697 (2452) 2tiLen

Več podobnih tem