» »

Kako naredim lokalno mrežo!?

Kako naredim lokalno mrežo!?

smrekca ::

Pozdravljeni!

Imam 2 računalnika in na obeh imam win2000. Računalnika sta povezana s hub-om. Zanimajo pa me točna navodila kako vzpostavim lokalno mrežo med njima tako da se bosta računalnika vidla. Hvala za pomoč.

Poldi112 ::

Kaj si pa ze naredil oz. kje se ti je ustavilo?

smrekca ::

Ja na obeh računalnikih sem določil workgroup HOME in določil IP na enem računalniku tako:

IP ADDRESS: 192.168.0.1
SUBNET MASK: 255.255.255.0
DEFAULT GATEWAY: 192.168.0.1

na ta drugem računalniku pa:

IP ADDRESS: 192.168.0.2
SUBNET MASK: 255.255.255.0
DEFAULT GATEWAY: 192.168.0.1

No u glavnem...ta drugi računalnik vidi samo samega sebe, ta prvi pa sploh ne vid nobenga...kaj naredim narobe?

Poldi112 ::

rabis se:

File and printer sharing for Microsoft Networks (pod nastavitvami lokalnega omrezja, zraven protokola tcp/ip)

Nastaviti sharing diskom, za katere zelis, da so vidni na drugem racunalniku.


Ali bo drugi racunalnik prek prvega dostopal do interneta ?

zile ::

ip adress in gateway ne smeta imeti enake IP številke. namesto 192.168.0.1 daj prvemu računalniku recimo 192.168.0.3

smrekca ::

Sem vse uštimu..hvala.

smrekca ::

Imam pa še eno vprašanje?
Zdej če hočem videt datoteke na ta drugem računalniku morem jit najprej v My Network Places itd.

A se da recimo tko zrihtat, da oba računalnika vidita eno mapo na C disku in vsi podatki k so notr jih oba vidta. Tko da mi ne bo treba jit vedno na My Network Places ko bom hotel videt podatke od ta druzga računalnika? Hvala!

perci ::

Lahko si mapaš mrežni disk. Mislim, da to želiš narediti, čeprav te najbolš ne razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Poldi112 ::

Jaz tudi ne razumem najbolje, ne percija, ne tebe:)
Ampak lahko naredis shortcut do diska na desktop in ga po zelji kopiras tudi drugam.

perci ::

Poldi112: Jst govorim o tem, da greš v my network places na folder, ki bi ga rad imel mapanega, desni klik na ta folder in izbereš map network drive, izbereš še črko pogona in zadeva špila.

Nism pa zihr, da je to to, kar smrekca želi.

smrekca ::

Ja u bistvu sem hotu neki druzga ampak je ta ideja da si mapaš mrežni disk ful dobra tko da bom mel to. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
121592 (1428) PaJo
»

Deljena povezava interneta.

Oddelek: Omrežja in internet
81375 (1318) dkRusky
»

Win2000 & XP mreža

Oddelek: Omrežja in internet
5923 (889) boych
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131355 (1145) Pirmy76
»

tezave z mrezo

Oddelek: Pomoč in nasveti
51727 (1550) StratOS

Več podobnih tem