» »

Deljena povezava interneta.

Deljena povezava interneta.

dkRusky ::

Ok imam en velik problem.

Torej živim v hiši, kjer si delimo internetno povezavo. Eden izmed stanovalcev ima v svojem stanovanju server/router...whateva, ostali pa imamo v naših stanovanjih samo vtičnice za mrežni kabel, ki potem vodijo do tega serverja/routerja/switcha... ne vem kaj imamo, v glavnem imamo deljeno povezavo.

Jaz sem sedaj dobil prenosnika in bi rad naredil deljeno povezavo na internet. V glavnem računalu imam dve mrežni kartici. Ena mi služi za povezavo na internet preko naše deljene stanovanjske linije. Na njej je že ročno konfiguriran ip, default gateway, preferred dns server in subnet mask. Drugo mrežno kartico uporabljam zato, da si preko crossover kabla delim datoteke z prenosnikom. IP in druge stvari imam na tej mrežni naštimano na automatic, prav tako na prenosniku. Prenos datotek sicer deluje, čeprav je poleg ikonic povezave za deljenje datotek narisan rumen znakec s klicajem in piše limited or no conectivity. Sedaj bi rad uštimal, da bi lahko hkrati surfal po internetu s prenosnikom in glavnim računalom. Nekako posplošeno. Rad bi si delil deljeno internetno povezavo.

Upam, da sem napisal kar se da razumljivo in mi bo kdo lahko pomagal, ker sem že resnično obupan.

Hvala.

Slowenc ::

Desni gumb na My network places ... Internet protocol (TCP/IP) properties
Tam pa vpišeš pod
ip adress: 192.168.0.2 (za prvi računalnik)
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.0.1 (ip od serverja/routerja)

ip adress: 192.168.0.3 (za drugi računalnik/prenosnik v tvojem primeru)
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.0.2

Važno je da sta ip prvega računalnika in gateway drugega računalnika ista.

Naj me kdo popravi, če se motim. :8)
Skiny gate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slowenc ()

dkRusky ::

Hja fora je v tem, da imam tri mrežne kartice. Na prvem 2 in na prenosniku 1. Sedaj vem samo kaj napisat za dve...:(

Daedalus ::

Internet connection sharing si probal vklopit na računalu z dvema mrežnima? Bi skor moglo delat tak.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dkRusky ::

Error:Internet Connection Sharing cannot be enabled. A LAN connection is already configured with the IP address required for automatic IP addressing.


:(

Daedalus ::

Ej, trenutno nimam kake pametne rešitve na voljo. Sem preveč zaspan|O Najlažje bi blo, da kupiš switch - pa samo vse skup priklopiš... Za router varjanto pa naj kdo drug pove, meni trenutno ne delajo registri trenutno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ToniT ::

Problem je v tem, da ICS zahteva na notranji mrežni kartici adreso 192.168.0.1.

Najbolj enostavno boš to rešil tako, da boš dal zunanjo mrežno kartico (tista, ki gre v vtičnico) in tisto na katero boš priklopil prenosnik v bridge connection.

To narediš tako, da označiš obe mrežni in potem še označiš brigde connection.

dkRusky ::

Sem naredil bridge in ustimal na brdige-ju kar je bilo prej nastimano na kartici ki je bila povezana z vticnico. Na prenosniku sem dal ip 192.168.0.1 isti subnet mask, default gateway pa sem nastimal isti kot je ip bridge-ja...


still not working...

dkRusky ::

upsi dela... Moral sem samo dati še na prenosniku enake nastavitve :D :D :D kot na bridgeju sam da je ip drugačen. Hvala lepa ful ste mi pomagal!!!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2 računalnika preko crossover in dostop na Instant Internet

Oddelek: Omrežja in internet
12925 (799) osti1
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311295 (6965) Tomi
»

mreža linux - windows (ne pinga)

Oddelek: Omrežja in internet
91317 (1210) TICKO
»

Win2000 & XP mreža

Oddelek: Omrežja in internet
5918 (884) boych
»

tezave z mrezo

Oddelek: Pomoč in nasveti
51718 (1541) StratOS

Več podobnih tem