» »

Kako 'uničiti' disk?

Kako 'uničiti' disk?

McHusch ::

Pravzaprav ne uničiti, ampak pospešiti njegovo smrt. Namreč, včeraj mi je disk po kakšnem mesecu spuščanja čudnih glasov dokončno odpovedal. Se ne zažene, BIOS ga ne prepozna. V redu, si rečem, se zgodi.

A zanimivo je, da če se dovolj dolgo časa trudim, potem disk v kakšnem petem (ali desetem ;))poskusu normalno zalaufa in vse dela OK. Če ga ugasnem, spet isto. Pol ure mučenja, da se disk zažene.

Ker bo disk slejkoprej preč, me zanima, kako ga učinkovito utišati za vse večne čase, ker se mi nekako zdi, da bo po nekem čudnem naključju ravno na servisu disk vedno zalaufal. Kakšne destruktivne metode odpadejo, ker je disk v garanciji.

PS: Gre za WD800JB.

hi-tech ::

Mislim, da je bolš da razkiraš in neseš na servis, kjer ti bojo disk zamenjal. Vsekakor ne pride v poštev da ga poskušaš sam uničti.8-)

Matek ::

Lahk narediš na izi kak kurcšlus.

Al pa odlomi kak pin zadaj na priključku, ga vtakni not v kabel v pripadajočo luknjico, priklopi kabel nazaj in potem nesi tja, seveda disk ne bo delal ker bojo pini manjkali, pa naj oni odklapljajo in ugotavljajo zakaj se je pin zlomu...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

ali3n ::

a) ga odneseš na servis zdaj -> če ti serje doma, bo verjetno tud tam
b) zaviješ v brisačo in ga zabrišeš v steno; preverjeno dela, pa še vidnih poškodb ni...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

MilkyWay ::

Probaj obrnit priključek za napajanje (sej vem, da se fizično ne da oz. bolj težko, vendar je mojemu kolegu to ratalo :D. Disk je bil v trenutku hin). Lahko tudi med delovanjem diska narediš kratek stik na elektroniki. Lahko ga priključiš na recimo 24V :D. Al pa vzemi akumulator od avta in ga "pobožaj", samo če se ti vžge, jaz nič kriv. Možnosti je precej.

iro ::

Sporoč kako je šlo na servisu.

boštjan ::

McHusch,lepo na servis z njim in če se disk ne zbudi ob prvem vklopu,ti morajo dat novega,ker disk ne deluje pravilno.pa svetujem da si poleg,ker tudi njim lahko komaj v 6. poskuu rata,pa ti rečejo,da je hdd brezhiben

perci ::

A ste vi dejansko tolk naivni, da mislite, da serviserji ne berejo Slo-Techa?

MilkyWay ::

Serviser bo pa gotovo vedu, zakaj disk ne dela, kaj?

zile ::

perci: Ja itaq vsaka rač. trgovina v sloveniji ima zaposlenega vsaj enega serviserja, ki mora karseda redno spremljati dogajanje na slo-tech forumu. :) . Drugače pa ga postavi za 30s na deggauser. 8-)

perci ::

MilkyWay: To, da disku narobe obrnjen molex konektor zadegaš gor, se da ugotovit - tisto alienovo varianto pa res precej težje.

zile: A teb se zdi to znanstvena fantastika, kar si napisal?

BigWhale ::

Odnesi ga v trgovino z barvami in ga daj za pet minut na mesalec barv...

;>

killah bee ::

obstaja program hard disk killer;) ,
ko ga zaženeš ti uniči disk da je neuporaben
mal posrfi pa ga poišč

para-site ::

predlagam, da disk neseš na servis brez zganjat nasilje nad njim...
in na servisu tolko cajta drkaš, dokler disk ne pokaže svoje hibe. Takrat ti ga bodo morali zamenjat.
Če pa bo disk deloval, boš pa naredu glupo faco in šel domov.:D

JustVi ::

enkrat sem kupu nov disk, ker mi je stalno comp zmrzaval in uničeval podatke na disku. Sem prinesel disk domov in vse lepo instaliral. Drugi dan mi pravijo, da rac. spet ne dela. Grem ga prižgat, zmrzne na istem mestu, vsatavim disketo in vidim da je disk razsut. Vžem s pestjo po kišti in v trenutku se je iz nje slišalo samo še bloop..bloop...bloop.
Vzamem disk iz kište ga nesem nazaj. Ainstain prav: "E bomo mi to mal pogledal".
Ni blo tri minute je bil že znovim nazaj.

kriv je bil QDI ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

McHusch ::

Zdele računalnik laufa že dva dni in ga ne upam izključit, dokler ne dobim novega diska, da spravim gor podatke. Potem grem pa na servis in vam sporočim, kako je šlo. ;)

boštjan ::

ja te pa si najpomembnejše podatke speči

zile ::

McHusch: dej se znajd no. prenosni disk+ usb kabel, prenosni računalnik +crossover kabel, pekač +prazni cdji :D .

perci ::

Kaj pa če bi zadevo z diagnostičnim programom stestiral? Če ti ta program javi napako, ti ga WD zamenja.

Mr.B ::

Zvečer daš disk na okno, na zunanjo stran.
Zjutri preden greš disk menjati daj dsik v sobo, počakaj 5minut ali še malo več, toliko da se plošče diska zarosijo.
Disk priklopi na elektriko, in počakaj da se zavrti.Disk bi moral po pravilu počasi zaružiti, če ne ponovi vajo za popoldan.
Disk odnesi na servis, seveda si prej prepiši serijsko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lime ::

Vsaka normalna trgovina ti ga bo menjala, če jim opišeš zgoraj napisane težave. Zato po mojem mnenju ni potrebe po metanju v steno ipd.

Malner ::

Mr. B, kako mislis,da se bojo plosce zarosile, ce je v disku vakuum?

ali3n ::

vakuum? :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Mr.B ::

Poišči luknico na ohišju diska in preberi : do not cover these hole!
Glave disko lebdijo nad ploščo diska zaradi vzgona ali upora ne znam prav povedati, ampak zaradi velike hitrosti plošč se gibanje zraka dvigne glavo nad površino diska. Pomembno je da se plošče začnejo vrteti z dovolj veliko hitrostjo da dvigne glavo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c00L3r ::

Jaz sem mel podobne probleme z 120gb wd diskom. Včasih je delal, včasih pa ne, včasih pa je kar med delovanjem prenehal. Ugotovil sem da dela dobro če namesto na master ali pa na slave, mostiček dam na cable select.

Probaj, meni tak deluje že leto dni brez težav!

boštjan ::

kolko vem piše v navodilih za wd diske,da če so sami na kablu moraš dat jumper na CS.meni se niti ne zbudi,če ga dam jumper na Master

c00L3r ::

Mogoče pa le ni ista teržava kot pri meni. Jaz sem kupil disk brez navodil, tak da tega nisem vedel. Če dam jaz disk na Master mi ga samo občasno prepozna, pa še včasih se kar med delovanjem v Windowsih izklopi.

perci ::

Wd diski so znani po tem, da se sami na kablu slabo počutjo kot master, zato jih je treba dat na CS - jebeš - očitno se bojijo samote.

Klemenn ::

ne vem...

mal čudne mate ;)

jz mam wd 80gb 8mb cache že dolgo časa samega na kanalu master danega...dela bp

pa tut en je čist kul disk ta wd 8-)

zdej pa če ne zamerite dragi moji, si grem backupe delat :D

boštjan ::

c00L3r,saj jaz jih tudi nisem poleg dobil,zato pa je proizvajalčeva stran in pdf document;)

Law_Enforcer ::

Pomembno je da se plošče začnejo vrteti z dovolj veliko hitrostjo da dvigne glavo.



Daj razloži to malo bolj.. Človek bi pričakoval, da se plošče vedno začnejo vrteti z enko hitrostjo - namreč 0. ?

msmiha ::

Meni so se začele plošče vrteti mnda z 15.000 na WD 80GB 7200 rpm, ko sem mu dal svojo napajanje iz AT napajalnika in sem AT napajalnik vključi pred tem ko sem vklopil cel računalnik. Posledica je bila skurjen čip za pogon motorja, katerega sem kasneje po težkih mukah zamenjal. Drugače sem pa jaz zmeraj delal z diski tako, da sem vzel 5-12V napetosti in sem šel mal po nogicah od čipov, kar jih je seveda skurlo tako, da se ni nič vidlo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

perci ::

tut vohalo se ni nič :\ ?

msmiha ::

Če daš dosti malo napetost se čip samo segreje in crkne. Voha se pa nič.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Dead_Eye ::

ma ti ga samo nesi na servis. In če ti ga dajo nazaj da kao dela, jim reči da če ti spet crkne hočeš na roko novega in jim utrujaj dokler ne dobiš novega. Ker tudi če samo občasno zaje**** bo šel kmalu po gobe....
The one and only

Blue22 ::

bi se kar upal stawt da je IBM:D Mislem mal pretiravate, neseš disk nazaj jim poweš kaj se dogaja, pa ti ga bodo z nasmoeškom zamenali..Sej oni u bistwo nimajo izgube...
kurc kne vem kaj bi napisu

Dead_Eye ::

Če nimajo izgube pol zakaj marsikje zelo komplicirajo? Ok, res da jih kar nekaj ljudi hoče "zaje***", ker so disk/komponento uničili z nepravilnim ravnanjem, overclockom ali karkoli podobnega. Potem samo najebejo uporabniki ki jim stvar res crkne sama od sebe.
The one and only

Blue22 ::

no ja to je res....sam wsen če nima izgube zakaj nebi pomagal:D
kurc kne vem kaj bi napisu

mare87 ::

Ne morš verjet! Že TRETJI Wd 40 Gb 5400 rpm. Prva dva sta crknila, zaradi pregrevanja, ta pa je začel piskat ko sama marija. V bittorentu sem nastavil dva fajla in v istem času jih je allocatalo, pol ko je pa končal z delom pa je disk začel močno piskat. Frekvenca piska niha na vsake 3 sec in se malo pozna. Zdaj defragmentiram in če nebo pomagalo --> garancija.;(
:'(

perci ::

no ja to je res....sam wsen če nima izgube zakaj nebi pomagal

Fora je v tem, da velik prodajalcov hardwea mal šmugla z njim, kupujejo večje količine stvari precej ceneje, pa brez garancije - potem mu pa ni vseeno če uporabniku crkne - sam take štacune IMO nimajo prihodnosti pri nas.

Dead_Eye ::

mare87: meni je tudi spuščal ful visoke zvoke(WD 80GB) - in medtem ko piska ne bere z diska, zamrzne za par sekund. Ni minil en teden ko je crknil...:(
The one and only

mare87 ::

Še se drži. Res čudno, da še dela. Zdaj med vikendom bom tak formatiral, ker mi winsi že nagajajo, pol pa bom vido če še piska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze
»

Pokvarjen disk WD800jb 8mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
111239 (906) Realman
»

WD HDD problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
241396 (956) Tjulenj
»

Nestabilnost HDD-ja IBM 30Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
27970 (688) Boky
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221621 (1289) Alec999

Več podobnih tem