» »

Pokvarjen disk WD800jb 8mb

Pokvarjen disk WD800jb 8mb

Robert ::

Včeraj se mi je pokvaril disk WD800jb 8mb (80Gb). Že od same instalacije je zadeva glasno (nenormalno) ropotala in praskala pri branju podatkov. Disk se je zelo tudi segreval. Je še v garanciji (kupljen pri MLACOMU v januarju 2003). Disk uporabljam kot primary slave saj kot primary master uporabljam IBM IC 35 60gb, ki deluje izvrstno. WD je po več kot 2 urnem delovanju tudi dobesedno crknil saj mi je izginil iz Windows XP in iz Bios-a. Zanima me ali je imel še kdo tak problem ? Matična plošča je Asus P4G8X De luxe.

cekr ::

Preden boš zadevo nesel nazaj, najprej disk priklopi tako, da bo sam na kablu in v master poziciji. Poizkusi tudi na drugem ide kanalu.
To samo toliko, da ne boš izpadel trapast, ko ti ga bo priklopil na servisu in bo delal.

Se pa zgodi, da disk enostavno izgine.
Kako se ti pa obnaša, če izklopiš ide kabel in pustiš samo napajanje?

En mesec nazaj sem imel opravka s tem diskom in se igla ni hotela postaviti v štartno pozicijo, čez čas pa je disk izginil z obzorja.
Včasih pomaga, če disk odklopiš, odstraniš iz škatle, potem pa ga malo pretreseš.
Potem pa poizkusi ponovno. Če ne bo delovalo, ga nesi na servis, kjer ti morajo dati novega.

Je pa tako, da imajo zadnje čase z diski najmanj problemov pri Maxtorju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

OZZY ::

Ja pa kaj še.Disk mora delat brez tega, da ga boš ti tresel. Pol najbolj da daš gor en vibrator, ki bo to delal namesto tebe. Če te zajebava naeseš nazaj pa je. Prej pa sprobaj kako dela, če je on na master in drugi na slave.
Go with the flow.

cekr ::

Ja, s tresenjem se da včasih rešiti nov disk, ker je običajno lahko napaka samo v materialu, kakšnemu delčku, ki je ostal od proizvodnje in je padel v predel, kjer se giblje igla.
Seveda pa lahko neseš disk takoj nazaj in ti ga morajo brez prigovarjanja zamenjati.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Robert ::

Disk je že na servisu pri MLACOMU.

Jackass ::

Kolk časa boš pa čaku na rešitev reklamacije?

Pa dej vpraši še kako bo zdej z garancijo! A ti začne tečt od začetka, al naprej?!
jAcKaSS

Robert ::

Poslali naj bi mi SMS mail po praznikih

Baja ::

no, tema o mlacomu je že bila. Jaz bi na tvojem mestu zahteval denar nazaj in šel kupit disk drugam.

Jackass ::

Denar vračajo samo 8 dni po nakupu!!

Zanima me zato, ker je men tut crknu disk in neki težijo!

Zato bi te res prosu, če poveš, kako bodo rešl zadevo!!!:))
jAcKaSS

Robert ::

Vprašali so me, če sem disk stestiral z nekim programom, pa sem jim odgovoril, da je disk v garanciji in da je pač servis pristojen za popravilo diska. Disk so mi prevzeli brez problema, napisali servisni nalog, kako pa bo v nadaljevanju bomo še videli.

CoolMe ::

Jest sm mel tud probleme z diskom, in mi je serviser isto reku k teb in glej ga zlomka zadeva je bila rešena v 4 dneh... :)

Realman ::

V zadnjem casu opazam, da se kvarijo diski skoraj vseh proizvajalcev.Tak da jaz glih, nebi vec favoriziral WD.Dejstvo je da so se vsi proizvajalci pokvarili, kar kaze tudi v zmanjsanju garancije, tako v tujini kot pri nas.Ko se spomnim stari diskov
1 do 4 GB.in manjsih vem da so bili vsi po vrsti skoraj neunicljivi bi rekel.danes pa sumljivo veliko novih diskov crkuje.Pa naj bo WD, Maxtor, IBM ali Seagate.
Kaj je poanta tega, ce imas res zelo pomembne podatke na disku.Obvezna uporaba Raida-mirror.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako 'uničiti' disk?

Oddelek: Strojna oprema
413069 (1801) mare87
»

Ali mi je crknil disk?

Oddelek: Strojna oprema
51270 (1212) Jackal
»

Crknil disk...in zdej problemi z menjavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
291674 (1081) Dead_Eye
»

pocasen IBM disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
211214 (856) tedybear
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221618 (1286) Alec999

Več podobnih tem