» »

50wSINUS....140WRMS(4Ohm)-da/ne?

50wSINUS....140WRMS(4Ohm)-da/ne?

Orchestra ::

Zanima me ali je 50w SINUSA 140w RMS pri 4 Ohm?
-če to drži, je torej moj 120w SINUSA zvočnik 336W RMS(4 Ohm)-po sklepnem računu?:\

dëych ::

To kar si napisal nima ne glave ne repa:D :O . Sinusna moč ali RMS to je ena in ista stvar, torej to je konstantna moč, ki jo zvočnik lahko prenese brez poškodb.

lp
dean

mihec87 ::

Jest ne stekam a mas kak link do tega zvocnika al pa iz navodil prepis use specifikacije ven pa ti bomo pol povedal.Drgac pa na 4ohm je lahk zvocnik kerekoli moci.

Orchestra ::

Men nek piše 200W RMS,pol mi piše 200w PEAK, u glavnem pa v katalogu piše 200/120-to sigurno pomeni 200W glasbene moči in 120 sinusa,ne?:D

mihec87 ::

Jap tak ko si reku 200(glasbene) in 120 sinusne(rms) moči.

glinik ::

Gledat te moči in wate je vse brezveze!

Saj jih eni merijo tako, drugi pa spet drugače.

Kvaliteto zvočnika tiv 90% pove že sama cena.

Meni so hecni ljudje, ki mi govorijo da imajo zvočnike moči 300W, ki pa so priklopljeni na ojač 50W.In potem vsi mislijo da poslušajo 300W, sami šaljivci.

Kvaliteta ojč. pa je v kg.Težji kot je, večji trafo ima in posledično večjo moč itd ... večji kot je trafo, več W lahko pričakuješ.Čist enostavno.

Primer: Avto z motorjem 4.0L ima dosti bolše zmogljivosti, kot avto z 2.0L.

Lp

mihec87 ::

glink:Meni so hecni ljudje, ki mi govorijo da imajo zvočnike moči 300W, ki pa so priklopljeni na ojač 50W.In potem vsi mislijo da poslušajo 300W, sami šaljivci.

Poznam to ja hehe

Kvaliteta ojč. pa je v kg.Težji kot je, večji trafo ima in posledično večjo moč itd ... večji kot je trafo, več W lahko pričakuješ.Čist enostavno.

To se pa ne strinjam s tabo ni vse v trafotu trafo daje samo elektriko ojačevlcu.Ne pa rms moči najvec je odvisno od ojacevalca ker lahko mas ti tak trafo da ga bos v šajtrgi(samokolnici) naokol vozu in gor prkloplen en slab ojačevalc bos bol mal rms-ja mel.V bistvu pa tut ni vse v rms-ju je se kj druga tut tuki med enimi kvaliteta lahko ma en ojačevalc 500rms ce pa ma grd zvok oz sumi al pa ze paci itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

glinik ::

Jaz sem to rekel nasplošlo.(za kg in tako dalje)

Če pa hočeš to temo poglabljat, pa se ti z veseljem pridružim.

VSE je v trafotu.Saj je to napajanje, če je pa to slabo je VSE slabo.Pozanimaj se malo.:)

Npr. GRYPHON končne stopnje.V izdelavi in dizajnu v samem svetovnem vrhu.Poglej si malo www.gryphon-audio.dk Za ceno pa ne sprašuj, saj je ... 8-O 8-O 8-O

Vse njihove končne stopnje imajo po 50 kg in več, da se o zvoku ne menim.

Zanimivost je pa to, da VSE končne st. deklarirane na 100W.Razlika je samo v tem, ali deluje v A ali AB klasi.:D

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

mihec87 ::

Eh ne da se mi ubadat.Ce hoces z glavo skozi zid prav.

glinik ::

A se ti ni, saj meni tu ne.:D

Lp

mihec87 ::

Dons je zame pogreb pocitnc :'(

Mr.B ::

Ojačevalec samo v krom oblečite, pa ga boste z dodatno nulo prodali, pa še vsi ga bodo hvalili!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

glinik ::

To pa tud ne bo držalo :D

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dovoljena meja obremenitve zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
4610337 (8283) čuhalev
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22928608 (11601) N4m31355
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265041 (4638) jRk0
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312620 (2288) _Dejan_
»

elektroniki kje ste!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294383 (3783) footprint

Več podobnih tem