» »

Dobra ideja - tunel do CPU HSF

Dobra ideja - tunel do CPU HSF

_spirit_ ::

Meni se zdi zelo dobra ideja, kaj se vam zdi?



Popravil sem ti naslov.

iskra ::

Nice :D

Slučajno veš kje dobit tako cev na meter?

Iztok Smolic ::

Ne vem kakšna je razlika kot če bi na stranico dal ventilator ki bi stal nad procesorskim ventilatorje ... mislim da je škoda dela ...

_spirit_ ::

Iskra tudi mene zanima kje bi se dalo to dobit :\

Izisilver Je razlika in to ne ravno mala. Tukaj dobiš direkten zrak iz zunanjosti in sicer sobno temp direktno na procesor. Če imaš vent na stranici pa imaš vmes še temp notranjosti ohišja. Kar pa še ne razumem v tvojem komentarju... kolko dela pa misliš da je več s tem? malo nič, 4 vijake več za prišraufat na ventu... that's all... in če se ti zdi to dosti :D

kuglvinkl ::

Kul zadeva.
Your focus determines your reallity

mazy ::

ja sam kje tako plexi cev dobit? sm pr enem mojstru ki mi dobavla plexi že spraševal in je reku da take nima. če bote kje v kaki trgovini našli se priporočam :>

Iztok Smolic ::

wau se bo poznalo tisto :D ma dej nehi - sm še neki kar lahk prodajo - pac tko jaz mislim

_spirit_ ::

izisilver misli si kar hočeš, vsak ima svoje mnenje

LittleDevil ::

Dobra zamisel.
Daj še kasno sliko gor.

kuglvinkl ::

Easy pobje.

Kolk se bo poznalo? Ne vem, preden ne probam, čudežev seveda ne bo. + vloženo delo. :)
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::





Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

_spirit_ ::

Me je prehitel kuglvinkl ;)

frenk ::

ja sej princip je vredu ampak tale zadeva bi na procesorju nardila kar dost navora:D...sej veste...sila * ročica, poleg tega je pa plexi tud dovolj težak tko da...pomoje se ne splača, bol so tiste cevi, ki jih dajejo notr:)

DJ-DUST ::

Kaj pa ce bi kr izrezal iz plastenke od Radenske [3 srca] :D
Tudi nebi bilo slabo, pa se nardis si kako ti pase :\

frenk ::

jap to bi blo bol ampak manj estetsko, tko da plexi+radenska odpade:\

Keyser Soze ::

Pa dobro, sej zadevo lahko montiraš oz. prilepiš pri steklarju na pleksi od stranice. Potem ni nobenega navora na procesorju oz. socketu.:\
OM, F, G!

kuglvinkl ::

ej zadevo lahko montiraš oz. prilepiš pri steklarju na pleksi od stranice. Potem ni nobenega navora na procesorju oz. socketu

Jah menda.
Your focus determines your reallity

burkiburke ::

Zadeva je super ampak jaz je ne bi vporabljal brez protiprašnega filtra na stranici. Že itak se nabere na proc. hladilniku dosti prahu, tako neposredno pa bi v prahu verjetno plaval :D

tony ::

Kaj pa ce uporabljas gibljivo cev?

frenk ::

ČE nalimaš na stranico, ampak tukaj na slikcah je to pritrjeno na cpu kuler

Keyser Soze ::

Kar pa še ne pomeni, da mora biti narejeno tako kot na slikci.:P
OM, F, G!

Bevcan ::

Mislim da nebi zgledalo dosti slabše če bi prilepil pleksi kvader, ki ga ni težko izdelati doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

Tic ::

Mogoče bi temu ventilatorju še malo pomagali da bi bilo tako:

filter:ventilator:plexi:cev:ventilator:rebra:cpu
persona civitas ;>

kuglvinkl ::

Tic, jep. In uporabiš recimo dva 19 dB Papsta.
Your focus determines your reallity

Keyser Soze ::

Še bolje bi bilo, če bi dobil cev, ki ima malo večji premer od ventilatorja. Vetrnico in motor odrezal ven iz okvirja ventilatorja ter vetrnico diskretno pritrdil v cev.

Ene dva Antec stealtha enega za drugim.
OM, F, G!

jRk0 ::

120vent na malih obratih, pa pol na cpu cooler ki ma manjsega. pa bi blo najboljse menda.
You fuck up once, you loose two teeth.

[SkA] ::

Hudo tole, samo jaz bi imel "ukrivljen" tunel.. da bi iz zadnjega dela ohišja (višinsko isto kot CPU) črpal svež zrak. Podoben design uporablja Dell. Škoda k se ne da kupit to kje. Luken za prišraufat zadaj je dovolj.

QuickShot ::

Tole se da kupit v malcomu.

iskra ::

~QuickShot to je nice ... ni pa plexi nice >:D to lahko kupiš v vsaki trgovini z izolacijskim materialom - alu cev ali kako se ji že reče :\ in montiraš na ventilator. Slaba stran te cevi je ta, da ima rebra in ovinek, kjer se zgublja zračni tlak od ventilatorja ... ampak to so že detajli :D Po moje je plexi veliko Evilnejši(tm) ;)

Kaj pa če zadevo narediš iz dveh ali treh plasti tankega plexija? ... Oviješ okrog nečesa okroglega (steklenica) in segreješ v pečici na ene 100°C ...?

[SkA] ::

Hm, me zanima če se s tem lahko znebiš CPU ventilatorja in samo rebra gor pustiš (design by Dell). Še tišja mašina potem. :)

kuglvinkl ::

Bi moral bit vent. na stranici precej močan, Delta recimo @5000 RPM ali hell za ušesa.
Your focus determines your reallity

Soncek ::

Pozdravljeni, bom pa se jst prlepu moje slikce gor ker sm problem
resu podobno kot vi. (bolj cheap varjanta ma vseeno :) )
Z bor masino zvrtane luknje v stranico pa od sladoleda loncek
prlepljen nanjo + zalman.

Slika 1
Slika 2
Slika 3

Pred pol leta sm mel gor namesto zalmana polovico thermaltakeovega
dragon orba 3 (ker je frendu crknil vent) in je hladilo boljse kot
zalmanova pahljaca. Sam sem potem menjal ventilator , vendar se mi ni
pregrevalo (poletje) tako da sem pustil kar tako.
Res pa da je temp v kisti kar visoka, ma vazno mi je sam da vse
skupaj ne sumi prevec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Soncek ()

rfmw ::

he he, Soncek, tole modifikacijo s tunelckom do venta sva pa naredila skoraj cisto enako.:D

no, jst mam malo lepso stranico - luknjo 120mm in cez mrezico s filtrom, pol pa kartonasti tunelcek do V7+ na 3300 rpm. temp? padle so mi za vsaj kakih 5'C>:D , če ne celo več, tako da folk, tole se najbolj splača narest, če nimaš keša, maš pa bormašino in pilo (ter piwo zraven):D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

[SkA] ::

kuglvinkl: Misliš? Ker tisti Delli k sm jih jez vidu (P4 - 2.66 ghz, 533 bus) so imeli en izredno tih ventilator zadaj (se prav tud pihal ni tolk blazno), en kos aluminija (lahko da je imel bakreno sredico tudi, to nism mogu vidt) na CPUju in plastičen "koritek" ki je usmerjal zrak iz tega ventilatorja na CPU. Sem bil kar 8-O .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

KraP ::

Sam imam podobno zadevo razen da je cpu-blok-tunel-vent in zadeva že 1 leto deluje super sem kar presenečen in ventilator se vrti na 1000 obratih in ga poletu drži na max 50C ,skoraj neslišen


LP KraP

[SkA] ::

KraP.. brez ventilatorja na CPU bloku če sem prav razumel?

KraP ::

Ne ventilator imam pri stranici vent-tunel-blok-cpu

[SkA] ::

Aha, no sej tko sm mislu. Kaj maš pa za en CPU pa hladilnik?

KraP ::

cpu je p4 2,66@2,9 hladilnik pa je neki alumini, masin sem kupil v avstriji že setavlen

P4 2,66 533
ms-6701
geForce 4ti 4200
seagate 120gb
tv,pekac in ostala šara


http://krapic.tripod.com

[SkA] ::

Kul, hvala, verjetno precej tiha zadeva?

Tic ::

persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD disk čudno "pokanje"

Oddelek: Strojna oprema
141148 (911) Veron
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835310 (4222) mimax
»

Moja kišta, prosim za komentarje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321683 (1128) KWAN
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472328 (1622) goba
»

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201422 (1164) Area_51

Več podobnih tem