» »

Kateri ram namesto Kingson Hyper-x 3500

Kateri ram namesto Kingson Hyper-x 3500

_spirit_ ::

Kupil sem 2x256 v naslovu omenjenega rama in kljub dvem skoraj neprespanim nočem, nisem mogu spravit rama nad 200 FSB, včeraj pa sem brskal po netu in ugotovil naslednje (beri prvo sporočilo):

http://www.hardforum.com/showthread.php...

Rami niso kompaktibilni z čipovjem i865 in i875. To pomeni da jih z mojo Abitko IC-7 (i875) ne morem izkoristit. Te nameravam prodat in kupit nove, zdaj pa je vprašanje katere? Da se slučajno ne bi spet za....., zmotil :D

boštjan ::

si probal nastavitel by SPD?

_spirit_ ::

Misliš timinge?

boštjan ::

ja,toda v tem primeru ti jih sam nastavi

_spirit_ ::

Kaj pa naj nastavim? Zdaj imam 2,3,3,7

boštjan ::

prvo v softmeniju,pol pa še v advanced chipset features.Nameto manual maš zihr še kakšne druge nastavitve,kot o turbo,normal,by spd.by spd bi jaz najpej tukaj dal.

_spirit_ ::

No v softmeniju imam že 5:4, v advanced... pa nisem spreminjal nič, ker v bistvu še ne razumem popolnoma kaj oziroma kako se nastavlja timinge. Drugače imam tukaj le manual in by spd. Nastavljeno je na by spd. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

boštjan ::

Nastavljeno je na by spd.

in ne prideš do 200MHz?Kaj pa BIOS update

_spirit_ ::

Misliš 200mhz z ramom? ja, to je meja. S prejšnjimi twinmosi, sem laufal vse na 227, zdaj pa... je 200mhz meja.

Bios je zadnji - 19.

boštjan ::

pol pa si dreku focn dal ko si te rame kupil in twinmose prodal.kaj pa če povečaš voltažo ramom

_spirit_ ::

Si ne morem pomagat, sej nisem mogel vedet da niso kompaktibilni z mojo plato... twinmose pa sem zamenjal samo zato ker sem hotel preiti na dual ram.

Voltažo imam na max in sicer 2,8V

boštjan ::

kaj pa če jo znižaš,problem isti?

_spirit_ ::

Jp, isti problem, nažalost :(

Stayerc ::

Zanima me kakšni so pa sindromi, da lahko sumiš rame? Al se noče bootat, mašina zmrzne ali reboota?


Lp

_spirit_ ::

Rami na originalnih nastavitvah procesorja, delajo brez problema. Čim pa se jih začne malo navijat, pa postane problem. Vsaj tako je pri meni. Rami ki bi lahko delali dosti bolje, ne morejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

abit an7s proc. barton 3200+/400mhz rami twinmoss 400mhz problem rami delajo samo na

Oddelek: Pomoč in nasveti
5762 (728) MEDENA
»

Kateri AMD procesor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
161353 (1218) boštjan
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077444 (5576) mare87
»

FSB RAMA (navitje) na epox matičnih

Oddelek: Navijanje
141180 (979) bodom
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644726 (4100) XtX

Več podobnih tem