» »

FSB RAMA (navitje) na epox matičnih

FSB RAMA (navitje) na epox matičnih

racaMIT ::

zanima me kako na epoxovi 8kha+ lahko imas navit proc in ram ! mam 256 ddr pc2100 rama ... vendar ko je proc navit na 1575 (fsb 150) se sistem ne zbudi ce ne znizam fsb rama na 100 (normalno 133) mhz oz. ga dam na by SPD in mi ga sam nastavi na cca 114 mhz ... in seveda to je tko kt bi mel pc1600 ram not ... proc je pa amd xp 1600+ neodklenjen ... laufa pa normalno pri 150x10.5 = cca 1575 mhz ... razen zgoraj omenjene tezave z rami ! ... aja bios sm ze flashal pa ni nic bolje ! kaksna resitev? :(

lp

McHusch ::

probi povecat napetost na RAMu, ali pa v shopping po PC2700 DDR RAM>:D

racaMIT ::

bom probal se mal povecat napetost ... hehe ... ja heh ... pc2700 pa plata ne podpera vec! ;(

racaMIT ::

voltaza rama nima nobenga efekta ! lahk je na najmn al pa najvec ...

VASkO ::

ja heh ... pc2700 pa plata ne podpera vec!


sploh ne ves, kaj si napisal
PC2700 pomeni pac, da RAM deluje na 166mhz stabilno, druge razlike od PC2100 ni
vsi ti RAMi ti pasejo v plato in bodo ziher delali

racaMIT ::

kwa pa cm ce je pa kr naenkat 100 vrst ramov ze :) ucasih si su u trgovino pa si reku da bi ram pa kolk pa ti ga je dal ti si ga pa u pato utakno :)) ... se opravicujem za mojo neumnost :) ... u ramih se nism kej dost spuscal do sedaj :) ce je pa tko grem pa nasledn tedn nabavt :):\

morphling1 ::

LOL, dobra fora saj res da uradno ne podpira pc2700 ddr,sam plata brez problema deluje tudi 200 če ti to dovoljujejo kartice in diski, meni dela na 184Mhz fsb+ddr da ne bo pomote, lahko bi tudi več če bi mi ram omogočal, če pa nastavim na asinhrono delovanje sem pa imel tude že čez 200 mhz fsb pri tem ram deluje na 3/4 te hitrosti in ni bilo problema z diskom na udma66 IBM dtla 30Gb, ni bilo problema s pci modemom niti z mrežno karticico, sound imam pa tako in tako on-board pa tudi lepo dela, čeprav vse kar mi pri takem fsb-ju ne dela je agp na 4x, moram dat na 2x potem pa tudi grafična nima problemov v 3d, 2d tudi na 4x tako in tako ni problemov. Plata naj bi uradno podpirala delilnik le 4x, samo da mi pri 200mhz kjer bi pci bil 50Mhz delovalo vse čisto brez težav predvsem je tu najbolj rizičen disk in to na udma, ne verjamem in sem skoraj 100% da se delilnik prestavi na 5x nad 166, tako kot na 8k3a plati, da bi pa verjel Sandri ki kaže na kakšnih frekvencah delujejo vodila pa tudi ne morem ker enako narobe piše tudi za 8k3a in je ta bug opisan na njiihovi strani.
Zdaj kaj je tvoj problem ne morem reči točno, najprej najbolj banalno vprašanje a imaš jumper na plati na 133 to je bistvo, potem imej b biosu pa advanced chipset features nastavljeno samo na 133 Mhz timinge pa take da ti bo ta ram najprej deloval na 133, kjer bi moral, voltaža seveda zelo pomaga in lahko brez skrbi kar takoj nastaviš na 2.7V potem pa lepo v korakih dviguj fsb frekvenco in testiraj kje zadeva postane nestabilna, še lažje če si dobiš programček cpu fsb, kjer v windowsih lahko nastavljaš frekvenco po dosti bolj finih korakih kot v biosu, vmes laufaš kak memory intenziven test recimo prime95 je najbolj primeren, ker ti že ob prvi nestabilnosti javi napako, tako da lahko potem spustiš frekvenco ne da bi ti računalnik totalno šteknil.
Ne pozabi ta plata je ena izmed najboljših platk, 8k3a je razen dodatnih bombončkov v bistvu počasnejša, no z zadnjim biosom za te plate se je končno vsaj približala 8kha+, ter ostalim platam ki kaj pomenijo Kr7, Kx7 od Abita, vse ostalo je zadaj, govorim seveda o hitrosti in možnosti navijanja ne o opremljenosti plate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bodom ::

a mi lohk kdo pove kje se spreminja frekvenca rama...mam tud jst epox 8kha+. tm v biosu je sam CPU clock, CPU ratio in dve opciji za voltazo...CPU-ja sam do 1,85V in se voltaza za DIMM ram.8-O
hvala,
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bodom ()

morphling1 ::

1.85 je običajno standard, z enostvnim voltmodom lahko to dvigneš do koder ti paše.
Cpu clock je fsb frekvenca, se pravi če je v advanced chipset features memory speed na 133 bo ta fsb clock tudi enak frekvenci ddr-ja, če pa je memory na 100Mhz je potem frekvenca ddr-ja 3/4 te frekvence fsb-ja.
Simple ko pasulj sam mal se moraš poigrat z nastavitvami da vidiš kaj določena zadeva spreminja, jumper na plati naj bo pa seveda vedno na 133
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

racaMIT ::

brez besed :D

racaMIT ::

torej :)

jumper na plati je na 133 to sm biu cist preprican ampk sm useglih razstavu masinco zdele pa mim grede se ventilator na graficni okol obrnu tko da zrak not piha ... prej ga je kao vn sesal ... pa ni blo nekega efekta ... torej pustmo to ...

... ram zdj veselo tiktaka na 150 fsb ... in ga normaln spozna kot pc2100 :) ... torej use kr sm naredu je pa to da sm dal system prerformances na turbo ... dram clock na 133 ... dram timing pa na By SPD :) in zdj dela :) tko kt sm si jst zamislu ... zgleda da je pa stabilno tut kr ... grem se mal z unm prog probat :)

lp :))

racaMIT ::

ej a u prime95 moras unest prave mhz al na kokr je navit? jst sm napisal tiste not kok sm ga navil ... tist prime95 mi zdle uzadi laufa ze ene pol ure na torture test pa se nch ne javi ... sej ce je nestabiln bi kmal rekl ne? to se mi ne da cakat grem se mal fsb zvisevat da vidm kaj se zgodi ...

bodom ::

sm tud jst mal koncno uspel navit zadevo...
sam a mi lohk kdo pove, kaj pomeni tista vdimm voltage (default je 2,5V) in do kolk jo lohk povecam? tud do 3,0V?
hvala, LP

racaMIT ::

tist je naperost rama ... ni panike kr navij :) ... jst jo mam do konca (+0.7) ...

bodom ::

ej a mi lohk kdo pove kako deluje tale prime95?
men je napisalo enih 10 vrstic pol pa tole:
fatal error: rounding was 0.5, expected less than 0.4
hardwarefailure detected,
execution halted.

kaj to pomeni?

proc. je seveda navit na 2000+, pa tud ko sm ga dal na 2100+ je napisalo tisto cifro 'rounding was 0.52'8-O

hvala, LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062804 (25227) GaS
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352274 (1520) Wad@
»

XP1700+@2004MHz in XP2400+@2000MHz ...primerjava

Oddelek: Navijanje
171530 (1190) dualband
»

Memory Benchmark @ Sandra

Oddelek: Navijanje
331721 (1015) pop
»

DDR rami PC2700 oz 333 MHz

Oddelek: Navijanje
121266 (1054) Maximus

Več podobnih tem