» »

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

urosbe ::

Hy!

Imam en problem. Imam novejši računalnik (Athlon XP+ 2.6 Ghz, Maxtor 80 GB disk 7200 8 MB, TEAC CD-RW 52x, DVD bralnik). Kot operacijski sistem poganjam XPje. Imam pa tudi ASPI driverje 4.71.2 za XP. Najprej sem imel povezano stvar tako:

Primary Master: MAXTOR 80 GB
Primary Slave:
Secondary Master: TEAC CDRW
Secondary Slave: DVD

Za oba kontrolerja (Primary in Secondary kontroler) sem imel izbrano opcijo "DMA IF AVAIABLE", in povsod je tudi DMA bil, razen pri pekaču TEAC je še vedno pisalo PIO MODE (kljub izbiri DMA IF AVAIABLE). Nato sem premišljeval kaj narediti in se odločil, da bom DVD tako ali tako prestavil na Primary kanal, ker več snemam iz njega na pekača kot pa na disk. Stvar še vedno ni pomagala. Potem sem pa predvideval, če Secondary Slave ima DMA mode trenutno vključen (ker je bil gor DVD priključen), potem če dam CD iz Secondary Master na Secondary Slave, bo mogoče to delal... in je... posnel sem tudi par cdjev, DMA je bil vključen vse ok. Potem pa ugasnem računalnik, ga znova prižgem in spet isto... Secondary Slave DMA OFF, kljub temu da imam vključeno opcijo "DMA IF AVAIBALE" on še vedno izbere PIO mode. BIOS nima veze (je vse default), tako da ne vem kaj naj naredim? Kakšen predlog?

Že vnaprej hvala za informacije!
Uroš

djgregec ::

Odinstalliraj secondary IDE Channel!:D

urosbe ::

Kako to misliš? Klikneš nanj z desno in izbereš DELETE, nato pa bo računalnik samodejno še enkrat našel to stvar in pravilno nastavil (v DMA mode)? A je to splošno znano, da je to rešitev, ali je to zgolj poskus reševanja problema?

LP
Uroš

ali3n ::

navadno pomaga....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

globoko grlo ::

al pa kkšn fleš cdrwja

sk8er ::

men je pomagu update firmwara
Flip that sh*t!

profii ::

men je pa pamagal da sem đamperje tam kr je bilo na master dal na slave in obratno.

lp

Boky ::

Ursobe ce ti zadeve se ni uspelo zrihtat odpri registry in poisci naslednja kljuca: "MasterIdDataCheckSum" in
"SlaveIdDataCheckSum" . Vrednosti pri teh dveh kljucih nastavi na 0 in znova zazeni racunalnik.

toni22 ::

Jst mam ta problem z DVD-romom.

primary master: disk IBM 80GB
primary slave: pekač LiteON
secondary master: disk IBM 120GB
secondary slave: DVD rom Pioneer

Nastavlen je na PIO tako v XP kot v ME. če dan v ME na DMA pa mi za minuto blokira sistem. Pa opazu sm tud, da ne morm DVD filmov gledat - če pa je to povezano s DMA/PIO pa ne vem.

??

boštjan ::

toni22,daj disk na primry slave,pekač pa na secondary master

toni22 ::

se mi je zdel da je možno, da je to - enkrat sem mal experimentiral in sm dau tok, ker drgač nism mogu "on the fly" snemat. Pa tud zdaj bl mau tako snemam, tok da je vseeno.

Hcvala!

hojtad ::

če maš na primary IDE chanel na kerem disku OS gor, potem ni pametno odinstalirat.

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Within this key you will find several subkeys. Most likely you will see the following:

0000 (for the IDE controller)
0001 (for the Primary IDE channel)
0002 (for the Secondary IDE channel)

Each of these subkeys has a named valued called "DriverDesc" that will make it clear to you to which component they correspond. Open the subkey corresponding to the channel on which your troublesome drive is located. Then, if the troublesome drive is the master, delete the "MasterIdDataChecksum" named value. Or, if the troublesome drive is the slave, delete the "SlaveIdDataChecksum" named value.

meni je pomagalo

toni22 ::

Jst sm zdaj dau tko:

primary master: disk 1
primary slave: disk 2
secondary master: pekač
secondary slave: DVD rom

Zdaj je vse na DMA, ampak DVDjev pa še zmer ne predvaja. Ne Win Media Player 9 in ne Power DVD (zadna verzija)

??

Microsoft ::

Jst sm isto mel neke probleme z DMA, pa sm šel v BIOS malo spremenil nastevitve, pa je delalo.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

smile- ::

Enak problem - rešil sem ga s tem da sem is sistema pobrisal vse kontrolerje in enote ter pustil da jih je ponovno instaliral in skonfiguriral - od takrat naprej dela...

lp, m.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281608 (1361) fictionel
»

Windows XP in (Ultra)DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71084 (965) bf4ed
»

CD-RW problem snemanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
81002 (863) icek
»

teac 40x neče pospešt na 40x

Oddelek: Strojna oprema
171134 (917) Han
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132293 (2168) Loki

Več podobnih tem