» »

CD-RW problem snemanje

CD-RW problem snemanje

monty ::

LEP POZDRAV

Imam CD-RW LG 32/10/40, poleg tega pa sem imel prej se TEAC 8/8/32. Ko sem snemal on the fly je blo vse ok.
potem sem prodal teac-a in dal not navadn cd-rom. poskušam snemat on the fly in ne gre. Oba cd-rom-a kar crknesta in ne da se nič, piše da kao dela lead in ampak 10 minut je mal prevec. Potem sem probal brez on the fly, in dela ok.
Kaj bi bilo lahko narobe, prosim če mi lahko pomagate,

lep pozdrav.

Monty

gumby ::

kakšno konfiguracijo maš - kaj je na katerem IDE kanalu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

monty ::

mam
primary master disk
secondary master- pekač
secondary slave - cd.

prej je delalo vse zdaj ne dela, najbrz je cd, ki ga mam- (normaln) pokvarjen in ne more brat hitro, ker če dam na navadno da prvo naredi image dela, pol spet ne. za znort.
Le čemu sem prodal joj, kaj je z mano.

gumby ::

1. probaj prestaviti cd-rom na primary slave
2. zaščitenih diskov ne moreš snemati on-the-fly, če te to mantra
3. kupi nazaj teac-a:D

monty ::

ma kaj ni, da kao more bit burner na secondary master in navaden cd na slave. Al to nima veze.
Saj teaca sem mel kot slave pa je delalo, sem probal zmanjšat hitrost na minimum pa mi nardi isto, sam da se buffer reader premakne na 3%. To pomen da navadn cd ne bere dobro.

Aja, kaj se mi zdej splača, kupt navadn cd al kupt dvd k ma itaq že readerja zraven.

perci ::

Če misliš snemat on the fly, imej cdrom in cdrw na različnih kanalih + vklopi DMA

icek ::

Problem:

Pecka me je zacela nekaj zajebavat. Oziroma mislim da je s pecko vse OK, ampak je problem nekje drugje. Ko mi je zacela naenkrat pocasneje pect, sem pogledal DMA nastavitve in videl, da se mi je samo premakniko na PIO mode. Ko vklopim nazaj DAM if available mi ostane na PIO - sploh noce delat na DMA. Ima kdo kaksno idejo, kaj bi lahko bilo?

Plextor 48/24/48
teac DVD 16/48
WD 80GB 8MB
Abit ST6
Celeron 850@1133
256MB Infineon cl2
Rider of Theli
www.air-tv.net

boštjan ::

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\000x

Last four digits are likely 0001, 0002. Under those keys you will find
MasterIdDataChecksum, SlaveIdDataChecksum.
Delete the value corresponding to your drive. It will make the OS to redetect the device
DMA capabilities after reboot

probaj to

icek ::

10x
Sem ze vceraj resil z eno drugo finto. Enostavno sem iz device managera izbrisal secondary IDE controller in ga nazaj poiskal, pa je delalo.

Glupi Winsi...
Rider of Theli
www.air-tv.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141357 (1100) smile-
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281587 (1340) fictionel
»

teac w540e & problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111180 (957) fictionel
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151791 (1510) Tr0n
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321640 (1274) AnWar

Več podobnih tem