» »

Priklop pečice

Priklop pečice

Phil ::

Zanima me kako naj priklopim pekač. Disk imam priklopljen na primary master, cdrom na secondary master in peč na secondary slave. Kadar pečem na "on the fly" mi velikokrat uniči cd. Tud v nerotu 5 mi napiše da ni dobro imeti cd in pečice priklopljene na istem ide kanalu. A ma kdo kakšno idejo kako naj jo priklopim. Prodajalec, ki mi jo je montiral je rekel, da je peč priključena prav.

Loki ::

Prodajalec nima pojma.
Pec mores prklopit na secondary master, cd-rom pa na secondary slave.

Predator ::

jest mam plextorja 12*

disk na primary master
cd rom na primary slave
recorder pa ločeno na secondary master pa mi tud enga cd-ja še ni uniču
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Phil ::

Roberto: Sej fora je ravno to da ne smeta biti oba cd in pečica na istem ide kanalu(secondary). Jzt sem mislu da bi dal na primary master disk, primary slave pečico in na secondary master cd rom.

OrlyTM ::

Jest predlagam pekač secondary master ... cdrom secondary slave in oba na istem kablu ... mam plextorja 12, sm priklopu cd in pekač vsakega na svoj kabel ... mi je onthefly zabremzal mašino hudo velik, pol sm dal pa nazaj na isti kabl, pa dela brez problema.

llp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PaJo ::

Aha... zdav vem vrok zakaj meni tako stega ko snemam iz CD-ja na CD, saj mam pekaca primary master, cdrom pa secundary slave:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Reso ::

Jzst mam zmeri prkloplen oboje na isti kabl pa ni bil to se nikol problem....
Probi CD-rom prklopt na primary slave, pekac pa na sekundari master.

Loki ::

Ta druga sansa pa je, da das CD-ROM na primary slave. To ti ne bo nikoli zadusilo bandwidtha pri snemanju.

miranpozar ::

Kaj ljudje tezite s tem master/slave? Saj je cisto vseeno! Ne poslusat folka, ki pravi "meni to ni nikoli delalo" ali pa "meni je vedno delalo"... fora je v tem, da obstaja vec EIDE kontrolerjev, ki so razlicno obcutljivi na razlicne kombinacije naprav (CD-ROMi, CDRW, diski, itd.), so pa tudi te naprave med seboj lahko ne prevec kompatibilne. Z danasnjimi modernimi komponentami sploh ni vec pomembno master/slave. Verjetno niste se nikoli slisali, da se naredi update BIOSa CD/DVD/RW naprave, ker se je izkazala za nestabilno v doloceni kombinaciji naprav. Ne potem zavajati ljudi z vasimi "idejami"!
Raje poglej, da imas za obe napravi v BIOSu optimalno nastavljeno, ce imas zanje vklopljen DMA, ce tvoj CD-ROM dobro digitalno bere audio, ce je original CD cist in nepopraskan, ce ti kaksne nepotrebne shareware smeti ne pobirajo procesorskega casa in spomina, ipd...
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Loki ::

Med pecenjem izklopi SETIja.

matevzm ::

Verjetno je najbolje, ce ima pekac svoj kanal. Ni pa receno, da je s tem vse odpravljeno. Poskusi ne poceti med kopiranjem cesa procesorsko zahtevnega, pa nisi omenil, v cem je problem. Ali se ti obcasno pojavljajo buffer underruni? So na istem mestu vedno, skoraj takoj?
Ce je prvo, verjetno sistem ne zmore pretoka. Loceni kanali, ne obremenju procesorja itn.. klasika. Pa popazi mogoce na spomin, ce ti ga zmanjka, da ne zaruzi swap file nenadoma. V tvojem primeru swap verjetno (razen ce imas glavni disk na PIO) ni kriv.
Ce pa ti zaruzi vedno na istem mestu in to precej na zacetku ti pa CDROM preprosto ne bere dovolj hitro. Stestiraj kako hitro gre. Ali s kaksnim programom ali pa vzemi RW in se igraj.
Meni recimo ne gre direktno kopiranje neoriginalnih CDjev. Pioneer 115 mi preprosto noce brati zapecenih CDjev dovolj hitro.

MoDeR ::

Ja jest mam disk na primary master, cd-rw na secondary master, cd pa na secondary slave. Tako so mi na vseh forumih povedal da je najbolje. Ker cd-rom upočasnjije vodilo diska torej morata biti narazen. Cd-rw pa mora imeti prioriteto pred cd-jem. Mam pa pelač pol leta pa nekje 200 cd-jev za seboj pa tudi enega še nisem uničil. Odločitev je pa sveda tvoja.
Lp,
MoDeR
Lp,
<br>
MoDeR

kockish ::

Dej disk na primary master, cd-rw na secondary master, cd-rom/dvd pa na secondary slave.
Nato naredi par kopij cd na cd... ce je vse u redu je ok, drugace pa dej cd-rom na primary slave.

Loki ::

Pejt sem, pa si potegn dol Diskeeper 6.0 za WIn 2k Pro (9mega), ki opravlja svojo nalogo 100x bolje kot tisk, ki je ze vgrajen v Winse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop diska, DVD in pekaca.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101142 (954) bodom
»

Priklop Teaca-pomoč?

Oddelek: Strojna oprema
151166 (924) Tzar
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181423 (1100) Kriko
»

priklop pekača

Oddelek: Pomoč in nasveti
61365 (1186) drofa
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102088 (2010) Matty

Več podobnih tem