» »

problemi z DMA & pekacem v winXP

problemi z DMA & pekacem v winXP

Jux ::

Imam tezave z mojim pekacem, ker vec noce in noce delat na UDMA ampak samo na PIO. Kar pomeni da ne morem pecti cdjev pri max hitrosti, da sploh ne govorimo o obremenjenosti racunala med pecenjem. A se komu sanja kako naj ta problem resim, imam:
1. WinXP
2. 8RDA+
3. Plextor48x24x48x
4. prikopljen na drugi IDE kanal z pomočjo 96cm okroglega kabla, ki pa je ozemljen. (v win IMAM nastavljeno DMA if availible, kot tudi v biosu).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Highlag ::

Poizkusi odinštalirati IDE kanal, na katerem imaš pekač.
Takoj nato sproži iskanje novega Hardware-a.

Če bo šlo po sreči bi moral pekač nanovo prepoznat tokrat v DMA načinu.

Jux ::

Car.. je pomagalo... bom probu se restartat...
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tr0n ::

Malo poisci po forumu. Treba je en register entry zbrisat, da ti XPji na novo zaznajo drive.

MitjaM. ::

Se bom še jest mal ravn prslinu. Namreč jest nimam nikjer opcije za spremijat DMA??? device manager -> IDE controlers -> priamry ide chanel -> properties -> nimam zavihka advanced setings???? Imam Win XP. Ali kdo pozna rešitev oz. kako lahko pogledam ali imam vklopljen DMA ali ne?

Hvala, Mitja

zile ::

Imaš kar dolg kabel. Probaj s krajšim, sploh pa če uporabljaš 80žilnega.

Han ::

Če je DMA vklopljen, ti pokaže npr. Nero InfoTool. Dobiš ga tukaj.

Kebab ::

Hmm, zanimivo, ravno včeraj sem se ukvarjal z podobnim problemom.

Imam lg 24x10x40 (model GCE-8240B) in mi tudi dela samo v pio mode 4.

Sem si pogledal specifikacije in tam je navedeno, da uporablja pio4 oz. udma (dma mode2).

Hec je, da mi ga bios tako razpozna in ga ne gre nastaviti drugače, enako v xpjih.

Testiral sem hitrost z nerotovim cd speedom in vsi rezultati so skoraj enaki danim specif. proizvajalca.

Cd speče preden skadim cigareto (v manj kot 7 min) in vse dela, kot je treba, zato se ne sekiram.

Sem pa radoveden, če je problem rešljiv in če je naokoli kak guru, ki se na stvari spozna.

Aja, imam asus a7a266 plato z ali magic naborom čipov in drajveri, ki jih xp prepozna kot scsi, tako da primary in secondary ide kanalov v device mang. sploh ni..

Klemenn ::

kak pa z cdspeedom vidiš če je dma vklopljen, k mam jzst isti problem kot oni, nikjer nimam dma za vklučit! pa še ful, ful mi proc obremeni ko snem! >:D

aja je pa teac cdrw 40x :D

Kebab ::

Nero info tool mi recimo izjavi Unknown Adapter (z scsi ikonico)... Posledica drajverov (alijevi ultra ide)...

Han ::

Tvoj LG podpira samo PIO Mode 4 in MultiWord DMA. UDMA2 oz. UDMA33 ne podpira. Kako pripravit ALI čipovje do DMA, žal ne vem. Poglej na Asuscomov ftp strežnik, če je tam kakšen ALI busmaster gonilnik...

Klemenn ::

ve kdo rešitev za moj problem? :\

Kebab ::

Hvala Han za odgovor; v specif. piše, da podpira PIO Mode 4: 16.67MB/s in DMA Mode 2: 16.67MB/s (link) ; torej isto s... drugo pakovanje ali se motiom?

V bistvu mi je vseeno, ker stvar dela kot mora ampak sem radoveden in če ima kdo slučajno čas; kakšne so razlike med dma mode 2 in udma2 oz. udma33 itd.?
Moram priznati, da so me je to malce zmedlo, sem pa preutrujen iti na križarjenje po googlu, tako da vnaprej hvala za odgovor :)

Han ::

Tam bi moralo pisati MW-DMA Mode 2. Tukaj si lahko prebereš več o tem...

AngelOfDeath ::

Jebediah

tudi jaz sem mel ta probblem z istim rekorderjem ko sem pa parkrat reštartal mašino pa je šlo v dma :D

my computer desna tipka --->> properties --->>hardware --->>> device manager--->>IDE ATA/ATAPI controllers pa 2x klikni na tistega kjer je pekač gor --->> advanced settings --->>> transfer mode: dma if available --->> ok pa zapri to dol pa reštartaj comp pa povej če imaš vklopljeno.

Klemenn ::

SLIKCA!


še zmeri je na PIO, ne dela! še vedno mi proc obremeni za skor 100% ob peki! še un 8x8x32 teac cdrw mi ni tega počel!



primary master: disk wd
primary slave: cdrw teac 40
secondary master dvd
secondary slave: nič




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Jux ::

Probi nardit to kar svetuje high lag... men tud ni hotl preklopit na udma, ko sem nastavu na DMA if availible... pol pa unistall naprave pa find new hardware, pa je delal!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Han ::

Jebediah, s slike je razvidno, da TEAC lepo funkcionira v UDMA 2 načinu.

V PIO načinu ti deluje Pioneer, ki sicer podpira UDMA 4, če je priklopljen na 80-žilni kabel...

fictionel ::

han: lih to sm zele studirov...

jebediah: in pol nj bi biu ti nevemkolk pametn? :\ :\

Tr0n ::

No, meni reinstall IDE ni pomagal, pomagalo pa mi je tole:

Originally posted in the MS Newsgroups:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\000x

Last four digits are likely 0001, 0002. Under those keys you will find
MasterIdDataChecksum, SlaveIdDataChecksum.
Delete the value corresponding to your drive. It will make the OS to redetect the device
DMA capabilities after reboot.

Klemenn ::

grr, ja ok, nisem se znajdu najbolj, sm še neki, zakaj pa potem men proc obremeni za 10% ko snemam??? :\

Jux ::

ja men ga obremeni, če mam PIO nastavljen namest DMA.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Han ::

Predvidevam, da pride do 100% obremenitve samo takrat, ko snemaš direktno s Pioneerja na TEAC. Ko snemaš z diska, procesor ne bi smel biti obremenjen več kot 20%.

Usposobi DMA še za Pioneerja, pa bo. :\

Klemenn ::

nope, tudi če img fajl pečem :\

kak pa zrihtam dvdja?

fictionel ::

in kaj te tolk hudo mot, ce ga obremeni 10%????
sj to pa ja ni velik... ne bi reku, ce bi te zajbaval z 80-100% kot je mene, sam tkole, ti pa ni treba zganat take panike!

usposobs ga pa tako, kot je ze 3x opisan tuki!!!!! :\ :\

Klemenn ::

eno nulo imam premalo :\

mislu sem 100%

Han ::

Na tvojem mestu bi Teaca in Pioneerja zamenjal med seboj - Pioneer naj bo Primary Slave, TEAC pa Secondary Master.

Pred tem v Device Managerju oba pobriši ter odstrani tudi oba IDE kanala...

Klemenn ::

no, dejte povedat bi blo tako boljš?

p.s.; sem pa že imel dvd na primary slave
cdrw pa na secondary master

pa so rekl da je boljš met teaca na svojem kanalu!

fictionel ::

jah lol!
in kva pol sprasujes kva je bol?
no, dejte povedat bi blo tako boljš?


hehe, če more bit teac na svojmu kanalu, ga pa dej ane?!?!?!:\
čeprow jz mam pioneerja na sec. master, teaca pa na sec. slave, pa delata cist ql! pioneerja sam mal glasbeni cdji je6ejo (16x branje!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141367 (1110) smile-
»

Windows XP in (Ultra)DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71079 (960) bf4ed
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81494 (1337) q:-p
»

Povezava HD in CD,CDRW

Oddelek: Pomoč in nasveti
161203 (947) Han
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151799 (1518) Tr0n

Več podobnih tem