» »

teac 40x neče pospešt na 40x

teac 40x neče pospešt na 40x

Klemenn ::

moj teac 40x ga serje...mam najnovejši firmware...pa mi sploh neče dat na 40x...pa še to je....ko sem mel 8x8x32 ....mi je cd čist normalno pekel tudi če sem igral colina 2...pri temu mi pa čim zaženem karkoli..recimo raziskovalca...mi pade na 0x...in ostane tam dokler ne pozaprem vsega...pa sploh ne če na 40x prešaltal...pride na 24x in tm ostane...aja je pa na primary slave...po moje je to boljš kot pa secondary master

Han ::

Mislim, da je bolje Secondary Master. Priključi ga na sredo 40-žilnega kabla in vključi DMA...

Klemenn ::

kje točno se vklopi dma? :\

Han ::

Device Manager - IDE ATAPI Controllers - Secondary IDE Channel - Advanced Settings - Transfer Mode - DMA if available

Samson ::

Han, naj te popravim, da je na srednjem prikljucku vedno bil slave in verjetno tudi bo kar nekaj casa...:)

Sicer pa ti lepo ce imas moznost, nastavi teaca kot master na svojem kanalu in bo srecno popeval...Ce negre, pa dej cdrom ali dvd prkljuc na primary slave, vendar le ce je disk ata66 in cd-dvd tudi. Ce pa je disk ata 100, pa pusti teaca na sec. master, cd-dvd pa dej kot slave. Vklopi dma in voila..
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Han ::

Ne bo držalo, Samson. Na starem 40-žilnem IDE kablu je srednji master. Pojme si lahko razjasniš naprimer tukaj.

SkIDiver ::

Han nikoli in nikdar. Vedno je na koncu master na sredi pa slave. Al je 40 žilni al pa 80 žilni kabl pri ide

Han ::

SkIDiver, preberi si podano stran in še sam preizkusi, seveda s pravim 40-žilnim kablom... Za 80-žilnega pa velja tako kot sta napisala s Samsonom.

Samson ::

Han, hudicha, sej tam ti je lepo napisan At wery of beggining...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Han ::

Kdor je slep, naj dvakrat pogleda. 8-O

... the 40-conductor IDE/ATA cable select cables have the "master connector" as the middle device and the "slave connector" as the device at the end of the cable, farthest from the host.

Matek ::

jap, za 40-ko je Han napisal, za 80-ko pa piše tak:

...Drive Position: Unlike the old cables, with the 80-conductor cable, the master connector is at the end of the cable, and the slave is in the middle...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

aja je pa na primary slave...po moje je to boljš kot pa secondary master

Zakaj pa je po tvoje to boljše?

Ti moraš dat na secondary master, tam bi naj delalo, glede tega da noče pospešit na višje hitrosti, pa bodo verjetno krivi mediji, probaj kupit kake čimbolj kvalitetne.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

trenutno mam tak:

primary master: wd 80gb ata 100 7200rpm 8mb cache
secondary master: /
primary master : teac 40x
secondary master: dvd pioneer 106s

katero je bolje?

wd
teac40x
pioneer 106s
/

ali
wd
pioneer
teac 40x
/


:\

Han ::

Primary Master: WD
Primary Slave: Pioneer
Secondary Master: TEAC

boha ::

kaj pa če imaš dva diska? je naslednja kombinacija idealna?

p. master: hitrejši disk
p. slave: dvd
s. master: počasnejši disk
s. slave: pekač

špilat mora kombinacija pekač + diski
kako je potem s kombinacijo dvd + hitrejši disk?

Han ::

Da, takšna konfiguracija je priporočena.

Ko hkrati dostopaš do DVD in prvega diska, slednji deluje počasneje.

Samson ::

Sorry Han tole si spregledal:

From the very beginning, all 40-conductor IDE/ATA cables should have been made so that they would work with cable select. There's actually no need to have different cable types, because if you set a drive to "master" or "slave" explicitly, it just ignores the CSEL setting. So a cable select cable can be used either way: regular jumpering or cable select.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Han ::

Če ti tako praviš... :\ |O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Freezee računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
151174 (970) 'FireSTORM'
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81310 (1190) junior
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141370 (1113) smile-
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281608 (1361) fictionel
»

master/slave

Oddelek: Pomoč in nasveti
91562 (1484) TheJack

Več podobnih tem