» »

kateri firewall?

kateri firewall?

fx19 ::

caw,mene zanima kateri softwerski firewall je za vas najboljsi,katerega kj priporocate hvala vsem by

PlayTheGame ::

Jaz uporabljam zastonjsko različico ZoneAlarm-a in nimam problemov z njim, je pa dober (če ne še boljši) tudi Sygate-ov Personal firewall. 8-)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Phoebus ::

iptables je da best :D :D :D

link_up ::

obstaja iptables za windows? :)

gumby ::

probal sem jih kar nekaj... in na koncu ostal na Kerio PF - je zastonj, majhen, hiter, učinkovit. in ne požira 30%cpu, kot sygate>:D

ghibly ::

probal sem jih kar nekaj... in na koncu ostal na Sygate PF - je zastonj, majhen, hiter, učinkovit. in ne požira 30%cpu, kot Kerio:\ :P :D

Rokomawh ::

t.q, Kerio PF ni zastonj!
http://www.kerio.com/us/kpf_price.html
Ali sem mar kaj spregledal?
----------- pa lep dan! Rokomawh

Rokomawh ::

quhibly in t.q , zdaj se pa zmenita okoli tistih 30% CPU....

lojze_car ::

Men je pa najbol Outpost Firewall. Ima podroben nadzor nad aplikacijami, plug-ine, dober log-file,... Dobis ga na www.agnitum.com

freserovski ::

Sygate personal firewall pro, sicer za plačat, trenutno ob nenehnem prometu mi ne zaseda cpu-ja skoraj nič, največ se dvigne na 4%...
Rabil bi edino nekaj dodatnih nasvetov za konfiguracijo :D
A je to dovolj, če za vsako aplikacijo omejuješ ali pa dovoliš promet? Ali pa je še treba kaj več nastavit za učinkovito zaščito?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Azrael ::

Uporabljam Kerio PF 2.14, ki je zastonj za domačo in neprofitno rabo. Zadnje verzije (4.xx) so slabe, hočejo biti nekaj takega kot je Zone Alarm, načičkan, fancy izgled, sistemsko pozrešen, s 1000 in eno funkcijo in neuporaben. Če hočeš Kerio PF uporabi verzijo 2.14 ali 2.15.

Z nastavitvami je pa tako, da kakšne aplikacije, ki nimajo kaj šariti po netu jih zapreš, za vse porte, IPje, itd , problem pa je z aplikacijami ki imajo dostop do neta in je za varno uporabo dobro če veš kam aplikacija sme iti in mu to tudi dovoiliš v nastavitvah FW, ostalo pa prepoveš. To slednje velja recimo za Kazaa Lite.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

freserovski ::

Torej če jaz odprem določene porte so vsi ostali zaprti, ali pa še moram tiste posebej nastavljat?
Hja, čudno vprašanje :D ampak pri nekaterem softwaru še včasih najdem kaj bolj čudnega :\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

ghibly ::

Načeloma so porti zaprti s strani firewalla, ki jih odpira na zahtevo aplikacije + odgovora s strani uporabnika.

gumby ::

Rokomawh: emmm... verzija 215 je zastonj... nisem vedel, da je 4 zunaj

ghibly: sygate je požrešen... pa reči kaj hočeš. nisem edini, ki je imel porbleme z njim. pred njim sem imel Tiny pf, ki pa ne dela z adsl/raspppoe. keiro pa dela bp:\ :P :D

Azrael ::

En starejša tema, KLIK.

Drugače pa me zanima ali kaj preizkusite svoj FW, če v resnici sploh dela ? Ker je brez tega tole napenjanje mišic nekaterih tu čisto v stilu: Vsak berač svojo malho hvali.

Link na eno tako stran, tam izberite opcijo ShieldsUP!in testirajte. Jaz nisem bil zadovoljen dokler nisem dobil tega sporočila:
TruStealth: PASSED - ALL tested ports were STEALTH,
- NO unsolicited packets were received,
- NO Ping reply (ICMP Echo) was received.


LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Hair_Y ::

Azrael,
tudi sam že pol leta uporabljam Keria, pa sem kar zadovoljen.
Sedaj pa sem hotel s conf. Outlook Expres za dol pobiranje
pošte, pa mi ne gre pa ne gre.
Za vse ostale programe sem lepo določil pravila in
deluje, Outlook-a pa ne spusti skozi (tudi Incredi_Mail ne).
Odprl porte 110 in 25 za msimn.exe pa ne gre !!!

Maš kake iskušnje oz. kak maš ti skonf. FW za
odjemalce pošte....

gumby ::

Hair_Y: thunderbird dela bp;)

@ljash ::

Tudi Incredi Mail XE.

Hair_Y ::

Saj vem, da obstaja več programčkov kot odjemalcev;
sprobal Incredi Mail XE, samo ne vem kje ga
'zatupim' v nastavitvah firewall-a, da mi noče
pošte dol potegnit.
Takoj, ko FW disable-am gre promet skozi (beri:
send mails se pošljejo na Email račun in od tam
se poberejo novi), če pa je FW enable-an pa se
povezava vzpostavi in to je VSE !!!

Ponudnik ISP je Triera, WIN XP SP1,...
Problem je nastavitev FW-a (Kerio)

Azrael ::

Preglej stran www.pcflank.com, nastavitve za FW, za Outlook najdeš tu. Na teh straneh je tudi možno testirati varnost FW in sistema na različne možnosti vdora.Hvala lojze_car, za link.

Drugače pa moram reci, da sem imel problem z Outlook Express v povezavi z TrendMicro AV 2000, praktično vsakič sem moral na novo vpisovati nastavitve za pošto, ker so skoraj po vsakem zagonu računalnika nastavitve izpuhtele ?!? Ko sem namestil Etrust 7.0 AV so težave izginile.

Imam pa Win98 in Outlook Express 5.

Upam, da bo kaj pomagalo.

LP, Azrael

p.s. Ali je že kdo testiral svoj FW z linki ki sem jih dal zgoraj ?
Nekoč je bil Slo-tech.

@ljash ::

veš kaj naredi - pjt v nastavitve od keria, pa vse zbriš. Potem pa vsako aplikacijo posebej enabli/disabli pa bo.

LP

freserovski ::

uf, jaz sem cel dan porabil za nastavitve, prebiranje raznih člankov itd.. :\ , pa še vedno ne vem nečesa... Ko v sygatu pfp5.5 ne vpišeš ničesar pod nastavitve portov za določen program ali potem ti spušča promet iz vseh portov al iz nobenega?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Azrael ::

@ Cobra:

To bom povedal zelo na pamet, ker nimam tega FW, kot imaš ti.

Če za neko aplikacijo v pravilih za FW ne določim porta, IP, TCP/ UDP ali nekaj od tega, potem to pravilo velja za vse (any port, any IP, kar koli že) ali dovoljen ali prepovedan dostop na net, pač odvisno, če to pravilo dovoli ali ne. Seveda je pa možno več pravil za eno aplikacijo, ki se dopolnjujejo.

Primer:
Aplikacija X , TCP/UDP protocol, both directions, any port, any adress; Permit => Aplikacija X gre na net brez omejitev

Aplikacija Y , TCP/UDP protocol, both directions, any port, any adress; Deny => Aplikacija Y nima dostopa do neta

Upam, da bo to kdo razumel...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

freserovski ::

jp, hvala, je bilo čisto dovolj :D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130064 (19551) Qushaak
»

Varnost

Oddelek: Informacijska varnost
1123587 (5288) techfreak :)
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292071 (1539) Jst

Firewall

Oddelek: Programska oprema
151169 (956) Packač
»

Kak ves dasu vdrli v comp ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
61161 (919) KiLLeeY

Več podobnih tem