» »

Printer HP designjet 10 ps ?

Printer HP designjet 10 ps ?

orka ::

Kaj menite o printerju HP designjet 10 ps , A3+ , 6 ločenih kartuš,za ceno 77.000 sit?
Uporabljal pa bi ga za natančen print načrtov (stavb ) (študij arhitekture )

bobby ::

za to kar misliš ti ga uporabljat, je zadeva zelo dobra. pa tud če se boš pomnu kake slike delat, je super. popravljam tiskalnike in HP A3 in večji so zakon,še posebaj acad aplikasije oz studije. če hočeš še kej vedt, pa kr vpraš.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

orka ::

Hojla bobby!
Sem kupil designjet 10ps, ga komi stlačil v avto, veselo odpakiral, sestavil po navodilih, priklopil... pol se je pa zataknilo... pri inštalaciji driverjev in potem pri printanju. V navodilih je cela zmeda al smo pa vsi trije (poklical sem okrepitve), ki se ukvarjamo s tem printerjem preveč glupi za njega.
Torej, driverje smo nekako inštalirali in reč sicer printa, ampak ne preveč lepo. Zanima me predvsem, če on zna normalno printat na navaden pisarniški papir. Probali smo vse nastavitve, ki nam padejo na pamet, pa vseeno črna ni črna ampak bolj siva, text in ima pa nekakšno 'senco' zraven, ni oster. Predvsem pri printih črne barve(text ali črte ali liki) pride do neostrosti. Pri ostalih barvah je bolj ostro. Printali smo iz različnih aplikacij (illustrator, aCAD, wordpad, MSword) pa vedno isto pride. Za print uporabili tudi 2 različna driverja --> RIP (za post script) in Windows oz. Office driver (ki je bil tudi priložen). Še to, printali smo na navaden papir, katerega bi tudi sicer največ uporabljal.
Če imaš ti kakšne izkušnje z inštalacijo, kalibracijo in uporabo tega printerja, PROSIM POMAGAJ. Mi smo že čisto obupani :((
Če se ti da, lahko pošlješ tudi mail na david.curk@siol.com.
Kakršnakoli pomoč bo zelo dobrodošla. Hvala.

orka ::

Ja, pa še tole, moj os so widows XP.

photot ::

Hm 77.000 SIT se mi nekam sumljivo malo zdi za nov printer, ki ima normalno ceno 200.000+ sit.
Ali je printer RES nov --> a so tiskalne glave nepoškodovane, ali je tinta originalna, a si šel čez vse postopke za odmašitev šob ...


BTW: kje pa majo tak printer za 77k sit


LP

orka ::

zrihtal kolega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orka ()

orka ::

Printer je nov, iz trgovine, kartuše in glave so bile originalno zaprte.
A obstaja kakšen poseben postopek za odmašitev šob? Mi smo sledili priloženim navodilom.
Printer sicer printa, samo barve niso glih tisto, kar smo pričakovali
--> črna je sivkasta in izpis ni čisto oster. Zanima me, če se ta printer da kalibrirat za navaden papir, ker se nam zdi, da je problem v mediju.

boštjan ::

mogoče bi bilo treba barve nastavit,če slabo printa.poglej malo po navodilih

orka ::

barve smo probal nastavit pa ni nič bolje

bobby ::

hmnja,..
glede črnega printa je takole. ta tiskalnik meša barvna črnila da dobi odtenek črne, zato je taka bolj siva barva. keš je v drajverju. tm v nastavitvah imaš opcijo greyscale al pa black only. tm se moraš poigrat. če je acad in maš samo črno barvo potem tm notr naštimaš black only. črna barva je v teh kartušah pigmentna dočim ostale so navadne (dye). kar se pa nečistih linij tiče maš pa spet v gonilniko head alignement in mu dej ta ukaz, printer se sam skalibrira ker ima na spodnji strani senzor.
je pa spet tud odvisno od papirja. če si opazu, gre ta tiskalnik sam pregledat, kakšen papir ima in potem glede na odsev svetlobe od papirja določi koliko in kakšne barve nej spluva gor.

to je pa v osnovi vse,drgaš pa v manualu vse piše.

aja pa cena 77k je čist normalna. te printeri se mi zdi da stanejo v redni prodaji cca 100k,več ne.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

lopov ::

Bobby, ocitno mislis na drug printer.

HP DesignJet 10ps A3+

Ta ima 6 kartus (CMYK in "light" C in M), s softverskim RIP in svojim PPD. Kartuse z barvami in glave so locene. Cena z neta je okoli 170.000 SIT (za koliko se pri nas prodaja nimam pojma).

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

orka ::

To je že res , ampak jst nastavm barvo na črno in jo tudi tako naprinta na hp-jev papir proofing matte ampak ta papir ni za vsakdanjo uporabo.Največ uporablam plain paper.
Printer ma 6 ločenih kartuš in 6 ločenih glav
VRJEMTE CENA JE TAKA:)

bobby ::

ne ne lopov, jst sem kar tapravga mislu.

orka: tm notr v printer properties pa pod color tabom maš opcijo Print in greyscale. ko tisto odklukaš se ti omogočijo opcije high quality, black only pa še ena. tm izber black only pa pi bogu printat prou s črbno pa neglede na kater papir.

v naslednjem tabu services maš pa za kalibracijo glav med sabo, čiščenje glav in pa kalibracija barve. sam kalibracija barve je sam pod določenim papirjem aktualna, lahko doš navadn papir notr pa bo zadeva skalibrirana za navadn papir, k0o boš pa photo papir notr dal pa se bo pojavilo barvno izstopanje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Jon ::

Orka,
poskusi par razlicnih pisarniskih papirjev! Tudi med 80g papirji se pojavijo velike razlike, predvsem pri crnem izpisu... Kalibracija pri inkjetih za crno barvo pomaga bore malo, ce se papir ne razume dobro s pigmentki v crnem crnilu :)

Ponavadi priporocam:
- Canon 80g
- Zweckform 80g #2574
- IBM CopyProPaper
- IBM PrintProPaper
- HP Print Paper


Ce noces kupovati celih paketov teh papirjev, mi sporoci ( info@crnila.net ), lahko ti posljem po 5-10 komadov vzorcev od vsakega, da preizkusis!

orka ::

Trenutno je pri meni uradni serviser:))

Sporočim kaj se je dogajal

lakotnyk ::

predvidevam da uradni serveeser ni kej dost ustimu :)

predvsem ker so HP printerji ena največja jajca na svetu, in jih jasno delajo samo zato da nategujejo uboge ljudi. :)

Jon ::

Taka jajca pa HPji spet niso, je pa res, da jih Canon na podrocju namiznih tiskalnikov krepko sisa zadnje case :)

Jajec in nateg so pa definitivno Lexmarki :-)

orka ::

Res ni uštimu velik (žal)

Še vedno nism zadovolen ne z izpisom ne z softverom. Moti me to, da ponujajo drivere, ki jih v naši ljubi državici ni za dobit (smo pač premajhni):(

orka ::

No tko printer je v trgovini, doma pa je Canon i6500, ki dela super.
HVALA VSEM ZA NASVETE.

Posebi bi se zahvalu BOBBY-ju, LOPOVU,JON-u in LAKOTNYK-u za njihove prispevke.

hvala :)

lakotnyk ::

maljenkost :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141962 (758) easyrider3
»

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192045 (1711) francek1
»

Nakup Multifunkcijskega printerja

Oddelek: Kaj kupiti
434223 (3294) Zheegec
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392682 (2065) Brane2
»

kateri A3-tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
161876 (1682) orka

Več podobnih tem