» »

En računalnik dva uporabnika

En računalnik dva uporabnika

Šimpanz ::

Ali kdo ve kje se da dobiti razdelilec za miško, tipkovnico in monitor.
Se pravi da bi imel dve miške dve tipkovnice in dva monitorja računalnik pa bi bil samo eden.
Pred enim letom sem gledal nekaj takega v eni računalniški trgovini.

ali3n ::

techtrade ima preklopnike (enkra dela en, enkrat drug); sam ne vem kako bosta delala oba naenkrat :\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

dr.J ::

Menda se dobi posebno kartico, ki ima ustrezne priključke. Enkrat je o tem pisal Monitor. Samo je bila pa takrat zadeva tako draga, da se niti pod razno ni splačalo.

Šimpanz ::

Ja vem sem že gledu v TechTradu ampak ni v redu. Rabim tako rešitev da bosta lashko dva uporabnika delala istočasno. Računalnik je v trgovini na blagajni. Takoj zraven pa je stena in na drugi strani pisarna v kateri bi tudi rabili računalnik ki bi ga uporabljali samo občasno (1-2 uri na dan) za kakšne dopise, naročanje blaga itd. Problem je v tem da bi morala delati oba uporabnika naenkrat. Se pravi če nekdo dela v pisarni mora blagajna delovati normalno.
Če bi kupili še en računalnik bi morali nabavit še mrežno opremo da bi oba računalnika povezali skupaj kar se mi zdi malo predrago.

ali3n ::

en p2xx z monitorjem = cca 15k sit
2x mrezna = 3k sit
kabl - 60 sit/m

zdaj pa zračunaj kok te bo prišla ta kartica za to "simultanko" in primerjaj...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Šimpanz ::

Ja tudi jaz sem pomisli še na en računalnik ampak tudi to stane, še posebej če pomisliš da rabiš še software. Neumno se mi pa tudi zdi kupovati še en računalnik ker tudi ta ne bi bil izkoriščen tudi če bi na njem delala dva uporabnika.
Enkrat sem videl komplet (2 uporabnika 1 računalnik) v eni od računalniških trgovin. Mislim da je stalo 10-15 ksit. Dodatni monitor pa miški in tipkovnici že imam.
To bi bila po moje še najcenejša možnost.

Smorny ::

Poglej v comtronu. sem videl pred kratkim nekaj takega.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Šimpanz ::

Sem že gledu ampak zdi se mi da je po preklopnik kar pomeni da dela al en al pa drug ne pa oba naenkrat.

l-note ::

TOLE ti iščeš.
PC Buddy!

Šimpanz ::

Ja to je to. Samo malo drago se mi zdi. A ste opazili v naših trgovinah kaj takega samo po možnosti cenejše.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva sistema na eni plošči

Oddelek: Novice / Matične plošče
444476 (2878) MacQ
»

SPAR računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
263314 (2401) OChack
»

1 pc 2 monitorja 2 miške 2 tipkovnice ?

Oddelek: Strojna oprema
132185 (2045) budili
»

2. računalnika 1 monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
142012 (1844) Gapi
»

DVI in hkrati analogni priključek

Oddelek: Zvok in slika
302248 (1870) Marjan

Več podobnih tem