» »

DVI in hkrati analogni priključek

DVI in hkrati analogni priključek

Marjan ::

Če imamo npr. grafično z DVIjem in analognim priključkom. Ali lahko nanjo istočasno priklopimo dva monitorja. Npr. CRTja in LCDja. A bi delal, al sem prevelik optimist?

Še to: Če je LCD priključen na DVI, kaka je prednost pred analognim priključkom? Je možno, da je manj ghostinga?

rap3r ::

Ja delat bi mogla oba!
Lahko maš tko da maš na usakmu svoje namizje in mata neodvisno sliko ali pa da sta oba sp ubistvu edn.
ČE maš lcdj prkloplen pa DVI pol je manj gostinga!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Marjan ::

Aja, potem delata oba istočasno?! In to na vsaki obični grafični, ki ima oba priključka!?

Ali jih je celo možno v eno namizje združit?

Kako je pa to če imaš dve namizji? Kako preklapljaš med njima? Kak poseben program?!

rap3r ::

Ja usaka taka grafična bi mogla delat.
Ja da se tko narest da se v enga združta.
Če sta pa dva maš pa če maš nvidia kartico maš nview pa si tm štimaš kako pa kaj če maš pa atija maš pa hidravision.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Marjan ::

Thanks rap3r! Nisem si mislu, da je tako enostavno. Cool :)

Marjan ::

A je potemtakem možno celo, da priklopiš še miško in tipkovnico na LCD monitor (tanovi imajo USB priključke) in potem popolnoma ločeno uporabljaš ta dva namizja.

Kao - dva monitorja, dve miški, dve tipkovnici, EN PC --> dva uporabnika.

?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

kuglvinkl ::

Je možno, ne gre pa to tko enostavno IIRC. Vprašaj na realtimesoft.com Forumu, kje prodajajo te preklopnike. (BTW: SGIji so to imel)

Sicer pa lahko sam probaš, ne?

Lahko maš tko da maš na usakmu svoje namizje in mata neodvisno sliko ali pa da sta oba sp ubistvu edn.

Ni nujno. R200 + Win2k ne bo šlo z dvema različnima rezolucijama. samo strech.
Your focus determines your reallity

Marjan ::

Ne, nemorem sam probat ker nimam (še) grafične z obema izhodoma.

Torej se da to počet tudi z navadnim Radeonom za 25k sit!?


Preklopnik? Fizični razdelilec al kaj?

kuglvinkl ::

Odvisno katerim. V vsakem primeru potebuješ dva RAMDACa. R9000 ima to v jedru, R200 NE! in mora bit dodaten na PCBju. LE izvedenke običajno nimajo.

Ja, fizičen preklopnik. Najbliže IIRC se da to dobiti v Nemčiji (če pošiljajo v RS), sej pravim , vprašaj na tistem forumu.

Med nama: za Dual Monitor setup NE rabiš obvezno take karte, lahko imaš AGP + PCi karto.
Your focus determines your reallity

Marjan ::

Cool poleg R9000 rabiš samo še video kartico in zadeva z dvema monitorjema špila.

Sem zajebu! Prava povezava do osebkov, ki jim ta konfiguracija špila je TUKAJ!

Včasih so prodajali pa neke "Buddy"je če se spomnite :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

kuglvinkl ::

Cool poleg R9000 rabiš samo še video kartico in zadeva z dvema monitorjema špila.

Dobesedno ja. AMpak zakaj. Zato, ker pri non Pro variantah šparajo in karta nima dveh izhodov, čeprav ima dva RAMDACa v jedru (nekaj podobnega se dogaja z NV17). Zato se ti splača kupiti Pro izvedbo 9000, ki imajo vse dva izhoda.

Tisto z video kartico pa ne vem kaj si mislil, mislši grafično karto?

Po bazi: tam sem videl, da je imel tip 9000Pro + NV17 se mi zdi. kar je neumnost.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Aja, sej TV karte ne rabiš, brezveze...

Ja, bom tole stestiru v roku 1. mesca pa bom sporoču nato.

Thanks!

Marjan ::

Še tole me zanima:

Če si naštimaš tako dve ločeni namizji na dveh monitorjih, ki sta priklopljena na eno grafično, ki podpira twinwiev oz. ima dva RAMDAC-a. Ali lahko potem uporabljaš obe namizji ločeno HKRATI? Kam potem priklopiš drugo tipkovnico in drugo miš?

kuglvinkl ::

S tem nimam izkušenj. Ampak, kolkr sem videl tiste topice o tem (torej, da delata dva na eni kišti), je zadeva več ali manj preprosta. Samo nabavit moraš kos HW, ki ti to potem omogoči. In glede monitorja, IMO da.
Your focus determines your reallity

Marjan ::

Aha, men se zdi, da sem najdu ta kos hardvera:

preklopnik ročni 2x1 AB (vga, tipk., miš) -- 4.130 sit

Po moje je to ta zadevica. Edino beseda "preklopnik" me moti. To pomeni, da preklapljaš med enim ALI drugim monitorjem!?!? Ker jest bi rad oba naenkrat...

kuglvinkl ::

Dej najdi proizvajalčevo stran, ker tole mi je sumljivo.
Your focus determines your reallity

Marjan ::

Nič nimajo proizvajalca navedenega. Na mail se pa tudi ne javljajo (Techtrade).

Zakaj bi bilo sumljivo?

A se ni še nihče s tem ukvarjal?!? Brane?

kuglvinkl ::

Sem povprašal. Odgovor sledi.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Marjan ::

kuglvinkl: Bingo!!
In za dva userja sploh ne rabiš dodatnega hardwera! Drugo miš in tipkovnico priklopiš kar na USB. Zakon.

Edino programček BeTwin stane $100 8-O.

Če ima kdo kako drugačno informacijo, naj me prosim kontaktira...

budili ::

....in a je kdo probal ta BeTwin na svoji masini?

kaj je demo 100% funkcionalen, da se vidi ce bi delalo oz. a pri hw varianti (neki Buddy) dobis se software zraven?

Marjan ::

Prej kot v 1. tednu ne morem sprobat...

Marjan ::

kuglvinkl: A veš še za kako grafo, ki ima dva ramdaca? Čim cenejša...

Ker z Radeoni nimam sreče :\

Gapi ::

Matrox ? DualHead
No person is rich enough,to buy back his past.

kuglvinkl ::

Tako je.Matroxi DH vsi. Samo tle pazi! Starejših kart ne kupovat, ker ne delajo na 1.5V. Samo bi gledal izključno G450 ali G550 (sam sem se moral tako znebiti sijajne G400). Nove so okoli 30k SIT. Rabljene 15-20, samo na špile pozabi.

nVidia: vključno z NV17 dalje (Mx 420-460), samo pazi, da imata sploh fizičen izod. NV25 vse (GeF 4200-4600). To bi bila v bistvu dobra rešitev, samo kako je s kvaliteto filrov za 2D ti ne vem povedat (predvsem pri višjih ločljivostih).

ATI: nekateri modeli 7500 (samo drugi RAMDAC je na PCBju, utegne stvar zelo zaplest pod Win2k). Drugače pa 9000 in pa vse od 9500 naprej.

SIS: Xabre serija. Vprašljivo
Your focus determines your reallity

Marjan ::

kuglvinkl: Hvala. Zelo koristna informacija!

Marjan ::

Ali ima FX5200 (ne ultra) dva RAMDACa ?

Kakor sem gledal na netu pri enih je poudarjeno, da imajo dva ramdaca. Pri drugih ne piše nič...?!

Ali se to vizualno na karti vidi?

Marjan ::

Če ima kdo za na odpad kako delujočo 14" mu jo jaz zastonj odpeljem in tukaj sporočim rezultate.

Za kako 15" dam pa celo jurja!

:D :\

perci ::

Marjan, ti si pravi dobrodelnik >:D :D

Marjan ::

Prej smetar, zastonj odvažam smeti ;)

Jebeš, če ni keša ga ni :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318155 (11671) Ursus
»

Nova anketa: število monitorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
10311177 (8045) Matevžk
»

Radeon 9000 PRO dual monitor

Oddelek: Strojna oprema
11795 (708) Mavrik
»

Ko rač. starta iz hibernacije ni slike (Dual Monitor)

Oddelek: Pomoč in nasveti
412183 (1835) ali3n
»

Radeon 9100 ali 9000pro

Oddelek: Kaj kupiti
7824 (756) kuglvinkl

Več podobnih tem