» »

montaža satelitske antene

montaža satelitske antene

Vesoljc ::

dokopal sem se do enga rabljenga sateliskega kompletka z imenom Pace Prima vc2. pozna kdo?
1) predvidevam, da barva krožnika ni pomembna? ker le-ta kaže rahle znake staranja, bi ga pobarval na novo ter narisal gor znak honde 8-)
2) kam ga obrnt? se da to narest na uč, al rabiš kšno hi-tech zadevo?

more to come ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...
  • spremenil: Vesoljc ()

Highlag ::

Ja brez kakšnega inštrumenta bolj težko.

Sam ne rabiš opreme za 100KSit. Poglej v Bauhausu na oddelku za Sat. Mislim, da imajo en inštrumentek, ki ga priklopiš na kabel in potem gledaš odklon kazalčka. Obračaš tak da dosežeš največi odklon kazalčka. Dobro je tud vedet približno kje se nahaja satelit katerega ciljaš. Ker samo iz kazalčka ne boš vedel kateri je.

msmiha ::

Če boš mal ustrajen ne rabiš nobenega inštrumenta.
Če hočeš dobiti Astro potem samo obrneš krožnik proti vzhod (bolj JV) 19,2° in mogu bi dobit sliko.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MadMax ::

Barva krožnika ni pomembna, dokler gre za original barvo (črna, siva, bež, bela). Ko pa se spraviš sam barvat, pa se moraš vprašat, ali barva, s katero bi presprejal krožnik, mikrovalove odbija ali jih absorbira.
Načeloma lahko rečem: probaj. Nov krožnik ne stane niti 5kSIT.

Za nastavljanje pa inštrumenta res ne rabiš, čeprav v Bauhausu lahko kupiš SAT-finder na nekaj kSIT. Je pa fajn, če lahko vidiš sliko na TVju med obračanjem antene, sicer pa rabiš pomočnika ali pa vsaj "slišno" povezavo od TVja, da imaš orientacijo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Vesoljc ::

barva pravite, da ni pomembna, bolj je pomemben "material" barve. in kake naj bi bile primerne za kaj takega? nitro, akril? kej tretjega?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ferjan ::

jest bi pa sam vprašu kje se da kej ugodno dobiti digitalno satelitsko z dvema lnb-jema (in možnostjo odkodiranja kanalov)

Azrael ::

Bauhaus ima občasno različne SAT komplete v akcijah. Vprašaj.

LP, Azrael

zlabo ::

Ma nobene posebne naprave za umerjat ne rabiš. Rabiš sam en kompas pa pomočnika, pa mal porpljenja.V bližini si postaviš TV pa enga pomočnika, ki ti gleda sliko, s kompasom se približno usmeriš na satelit, potem pa počasi, milimetrsko premikaš krožnik gor, dol, levo, desno (kukr ti paše), ko ti pokaže mal slike si že lohk veseu in narediš sam še fino nastavitev.

Vesoljc ::

ok, krožnik je na strehi, fotr tud :D, ampak navkljub vrtenju antence sem ter tja (baje okoli 35o naklona ter smer JV), reciver kaže samo blue screen ter javka, da ni signala...

najprej me zdej zanima kako bi preveru, če je krožnik sploh prav priklopljen... kakšen je recimo "reakcijski" čas med krožnikom in sprejemnikom? če bom jest naredu en počasn trisiksti z krožnikom, bo to kako vplivalo na sprejemnik? bo kej vidno? al bo še naprej bluu screen? je še kaka simpl metoda kako prevert kje je problem? al pač res nimam sreče z iskanjem vročih ftićic?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

;( :O 0:) :8)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Azrael ::

Imaš več možnosti zakaj ne dela.

1.) Kabel. Uporabiti moraš koaksialni kabel za SAT antene. To je bel koax ki ima v opletu folijo, po možnosti krajši od 30m in nepoškodovan in v enem kosu.

2.) Poškodovan kabel, prekinjen ali v kratkem stiku. Odklopi reciver in LNB in preveri z ohmmetrom kabel na stik in prekinitev. Preveri kakšni so kontakti v F konektorjih, tu rado pride do kratkega stika.

3.) Ovire pred krožnikom (drevje, stavbe...)in ni direktne optične povezave med krožnikom in satelitom. Postavi krožnik na odprto mesto.

4.) Napačen kot antene, če ni na nosilcu oznak (kotomer) je nastavljanje kota elevacije (naklona) zoprna reč. Mislim, da imaš offset anteno (LNB ni montiran tako da gleda v središče krožnika) in pri taki anteni so koti nagiba manjši ker je že LNB nagnjen za določen kot.

5.) Nekaj je pokvarjeno...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Vesoljc ::

ok, se bom vrgu na delo... 8-)

sem pa najdu koristne informacije tuki... :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Dragi ::

Sam mem neki kle ni jasno,kako vsi govorite, obračej, pa ko bo slikca bo vred.
jst mam na svoji satelitski samo blue screen pa nastavitve za programe, kolk je horizontalno vrtikalno, zvok itd,pa motorčka ni zraven sat. in ga tud ni blo.

Bobb ::

Najprej pravilno priključil sat receiver na tv (scart ali antenski vhod pa kanal okoli 36, podobno kot videorekorder). Najbrž ima zadaj stikalo, da ti predvaja dve navpične bele črte.

Nato nastavi frekvenco na Eurosport, 1508, avdio na 6.50mono, pa na II (vertikalno poralizacijo).

Sedaj poglej pri sosedih, kam imajo obrnjeno anteno. Skoraj vsi imajo na Astro ali Hotbird, razlika je le ~6stopinj. Zapomni si približno smer.

Anteno po višini nastavi približno na 30stopinj, nato jo počasi premikaj najprej levo 10stopinj, če ni signala, premikaj na desno cca. 20stopinj. Lahko probaš tudi malenkost gor ali dol. Po pol ure zajebancije bi moral dobiti vsaj malo signala. Nato so samo še popravki.

Jaz sem tako naredil pred tremi leti, pa mi je ratalo v 10minutah. Vsakič naslednjič je nato rutina.

Jaz sem si pomagal še z slušalkami. Zvok sem speljal na ojačevalec, imam dolg podaljšek za slušalke, kabel skozi okno, pa akcija.

Srečno!
Bobb

Dragi ::

Hvala bobb,bom probou, pa bom vidu, če bo dedal.stikalca zadaj pa ni, priključki so naslednji:
-television scart
-decoder scart
-audio output (r,l)
priklop za krožnik (dish lnb)
AERIAL za video in,ter podobne
-in pa seveda za tv

Dragi ::

Sam men sedaj še zmermon ene par stvari ni jasno, zakaj so tam
na tv-ju je blank screen (nismo še začel obračat), na njem pa piše:

PROG 036 FAV ---
VIDEO 1.508 V
NORM BW 1 K
AUDIO MONO NB
L 6.50
R ----
(EN SATELITEK) H MOD 047

LNB 1
1 AFC 1.508 K

PA TAM GOR NE PIŠE EN SATELITEK, AMPAK JE SLIKCA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311341 (6915) Scorpy84
»

Satelitski krožnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264986 (3959) House11
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128038 (29400) chrush
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215424 (13756) BlackHole
»

ktera sateliska antena

Oddelek: Kaj kupiti
253922 (3653) blue96

Več podobnih tem