» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
25 / 50
»»

IceBoX ::

Jaz uporabljam kar Windows firewall. Če rabiš internet za brskanje po spletu, pobiranje filmov... je po mojem mnenju zadosti. Drugače pa je Comodo firewall zelo dober

fosil ::

Ne vem zakaj avast 4.8 uporabi ta novega Avast 5 free. Zelo v redu stvar.
Tako je!

System ::

Ne nalagaj si firewalla, ker je Windows firewall vgrajen v Win 7 čisto dovolj dober. Z kakšnim comodo boš imel več težav... Nonstop ti bo javljalo kako je nekaj blokiral, vglavnem pa blokira večinoma samo nepotrebne stvari. Plus zelo upočasni sistem.

swamigi ::

Najboljši firewall IMO je Zone alarm...

StajercSSS ::

Če mate Win s travnika,pol ne nameščat Microsoft Security Essentials,ker pod pogoji uporabe (terms,občasno preberem) piše,da program preverja pristnost win.,pošlje podatke ms-u,pol te pa win. drka za aktivacijo. ;((:D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

knesz ::

StajercSSS je izjavil:

Če mate Win s travnika,pol ne nameščat Microsoft Security Essentials,ker pod pogoji uporabe (terms,občasno preberem) piše,da program preverja pristnost win.,pošlje podatke ms-u,pol te pa win. drka za aktivacijo. ;((:D

Saj na ST se predpostavlja, da imamo vsi licenčno programsko opremo.

Bias ::

Ali je smotrno, da nabavim McAfee antivirusnega. Namreč na HP-ju je bil prednaložen in mu testna licenca poteče...se mi splača plačati EUR 18,65 za 1 letno licenco?

Drugače sem/bom brez antivirusnega (imam pa windows 7).

RejZoR ::

Sej drugače obstaja tud Add Remove Programs you know... sem mel tud na svojem netboooku McAfee pa je bil prva stvar, ki je letela dol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bias ::

@RejZor, ja tom je jasno...kaj pa naj si naštimam pol? Magar neki legalnega free?

Xserces ::

avast... :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

IceBoX ::

Jaz imam tudi avast. Zastonj, nepožrešen
Huh...

solatko ::

MSE - trenutno najbolj uporaben free AV.
Delo krepa človeka

Xserces ::

po čem sodiš da je najbolj uporaben? :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RejZoR ::

Najbolj simpl ker skor ni nič za nastavljat, ni pa ravno med najboljšimi. Sploh update cikel na samo vsakih 24 ur je za današnje razmere povsem premalo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KruceFix ::

Je pametno biti brez antivirusnega programa, namreč uporabljam F-secure in je kar v breme sistemu?
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

bsslo ::

Pametno je toliko, kolikor si pameten sam. Tudi, če si previden pri brskanju, se lahko okužiš preko ključka. Magari izklopi pregledovanje v realnem času, da boš lahko poskeniral sumljive ključke, datoteke vsaj na zahtevo...

KruceFix ::

Najlepša hvala za odgovor bsslo! Kateri antivirus pa nebi tako opočasnil celotnega sistema?
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

bsslo ::

Tukaj imaš test, kjer so testirali vpliv antivirusnikov na sistem. Mislim, da so na začetku dokumenta tudi razlage v katerih primerih bo računalnik z antivirusnim programom hitrejši ali počasnejši.

http://www.av-comparatives.org/images/s...

urosh ::

ali pa si prenesi zadnjo verzijo, pa bo čudežno delalo hitreje :)

solatko ::

bsslo - Ta test je že precej star, saj je MSI že verzija 2.0.657, prav tako ne piše ali so Avira, Avast in AVG plačljive ali free verzije, skratka za časom. Trenutno se MSI obnaša bolje in več najde, kot free AVG, Avast in Avira, ga pa praktično ne čutiš, razen pri full scan-u, tam pa si nastaviš, koliko procesorja, lahko obremeniš - na 50% sploh ne veš, da ti v ozadju preiskuje računalnik.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Bollocks. MSE nikakor ni med hitrejšimi, sploh zaradi kretenskega skeniranja arhivov on-access, kar je čisti umor vsakega sistema, varnost pa zaradi tega ni prav nič višja. Tud ko odpreš mapo polno programov bo trajal kar nekaj časa, da se pojavijo vse ikonce, kar pomeni, da skenira počasi.

Drugače pa je v vseh testih vglavnem uporabljen avast! Free Antivirus (vključno v tem, piše na začetku PDF-ja), medtem ko so vsi konkurenčni izdelki plačljivi.

Drugače pa so realne izkušnje precej drugačne od podatkov v tem testu. Med najhitrejše bi osebno dal AVIRA in avast!.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

solatko je izjavil:

bsslo - Ta test je že precej star, saj je MSI že verzija 2.0.657, prav tako ne piše ali so Avira, Avast in AVG plačljive ali free verzije, skratka za časom. Trenutno se MSI obnaša bolje in več najde, kot free AVG, Avast in Avira, ga pa praktično ne čutiš, razen pri full scan-u, tam pa si nastaviš, koliko procesorja, lahko obremeniš - na 50% sploh ne veš, da ti v ozadju preiskuje računalnik.

Bo treba še enkrat prebrat zadevo.
Na strani 3 zelo jasno piše točno katere verzije so bile uporabljene.
Prav tako december ni tako zelo daleč nazaj. Na tej strani delajo precej obsežne in kvalitetne teste in ne moreš takih testov delat vsakič ko en program pride ven z novo verzijo.
Tako je!

phixion ::

Živjo. A ima kdo Pando? Sam sem si jo namestil včeraj (siolova licenca za eno leto...), in mi vsake toliko časa javi nek pavjobs.exe error. Je komu znana ta zadeva, in kako jo odpraviti.


lp

RejZoR ::

Panda je nasplošno dost buggy zadeva. Edini njihov program, ki deluje odlično je Panda Cloud Antivirus.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Danes je AVAST Software izdal najnovejšo verzijo avast! 6.0 Antivirusa v treh okusih. In tokrat brezplačna verzija pokasira kar nekaj novosti, ki so bile prej smao v plačljivih verzijah.

Več na www.avast.com , ki pa trenutno žal ne deluje najbolje, ker stran kladiva na miljone uporabnikov po celem svetu.

Tako da za začetek lahko malo preberete na mojem blogu www.rejzor.tk :
http://my.opera.com/rejzor/blog/avast-6...

Če že uporabljate avast! 5.x samo zaženite Update, drugače pa lahko snamete verzijo 6 na www.downoad.com
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

phixion ::

Pa pride velika razlika med free različico in plačljivo?

lp

RejZoR ::

Največja razlika trenutno je Sandbox, SafeZone in Firewall/AntiSpam. Drugo je več ali manj enako pri obeh.

Sandbox nekako verjetno že vsi veste kaj to je, SafeZone je virtualizirano in izolirano namizje z brskalnikom, kjer lahko brez skrbi pred keyloggerji in password stealerji uporabljaš bolj občutljive stvari (e-bančništvo, plačevanje s kreditno itd).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

phixion ::

Odlično. Ravno nekaj takega iščem kot je SafeZone:) Deluje dobro zadeva? Hvala za odgovor.

phixion ::

A še komu ne deluje miška v Avastovem SafeZonu?

lp

edit: oz. ne deluje nič:S Tudi browserja ne morem prižgati:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phixion ()

fosil ::

A je že tud v slovenščini?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

RejZoR ::

phixion je izjavil:

A še komu ne deluje miška v Avastovem SafeZonu?
lp
edit: oz. ne deluje nič:S Tudi browserja ne morem prižgati:S


Ok, tole je pa bizarna težava. Si probal ponovno zagnat sistem po inštalaciji? Oz to vseeno stori in poročaj. Včasih a zelo redko se kaj zacikla in potem pride do takih neumnosti. Največkrat restart za vedno reši težavo.

fosil je izjavil:

A je že tud v slovenščini?


Slovenščina vem da je na voljo ampak nisem 100% če so vse stvari prevedene (kakšne znajo biti še vedno v angleščini), ker sem danes govoril s prevajalcem, pa je določene stvari še pripravljal. Običajno so ob releasu na voljo bolj razširjeni jeziki, medtem ko se ostali dodajajo postopoma v sledečih tednih skupaj z after release bugfixi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

phixion ::

Jp, resetiral sem 2x vendar težava ostaja:( Ali potrebuje kakšen dodatek ta SafeZone za delovanje pa da ga nimam?

LP

denial ::

Why should I use AV that is patching PE Header of non-malicious program? Oh yeah, it's for my own protection :D
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

RejZoR ::

Nope. Zadeva je self contained, tko da ne rabiš nič dodajat.

Probaj it v Add Remove Programs, izberi avast! in nato Repair.

@Denial
In point tega naj bi bil kaj? Večina behavior analyzerjev v današnjem Windows okolju (Vista/Win7) uporablja podobne metode.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

denial ::

A in memory PE header patching se pogosto uporablja? Presneto, spet bom moral kakšen AV podrobneje pogledat. Ko sem na zadnje čekiral je bil SSDT hooking top notch.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

RejZoR ::

Jao trapast forum pa izginjujoči posti...
AVAST Software ima že 25 let izkušenj točno na tem področju, tako da bi rekel, da vejo zakaj je tako. Lahko pa vprašam CTO-ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

phixion ::

RejZoR repair žal ni pomagal:(

RejZoR ::

Si to nadgradil iz avast! 5.1 na 6.0 al si naložil iz nule? Včasih delajo upgrejdi težave, sploh pri preskokih večjih verzij, kjer prihaja do večjih razlik, sploh v installerjih in arhitekturi programa.

Odinštaliraj avast!, počisti ostanke s temle: http://files.avast.com/files/eng/aswcle...

Nanovo naloži različico, ki si jo izbral. Sicer se m še vedno zdi čudno ampak jebeš, pri tolikih verzijah sistemov je vse mogoče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

phixion ::

Iz 5.1 sem nadgradil ja. No po odinštalaciji in ponovni inštalaciji deluje odlično:) Hvala za pomoč.

lp

jacal ::

@RejZoR

Ne želim soliti pameti, a ker si v stikih s prevajalcem avasta: nekaj drobnarij je v slovenskem prevodu, ki bi se jih dalo, tako se mi zdi, izboljšati. Če kaj pomaga, če je zaželeno, z veseljem pošljem par predlogov.

Pozdrav!

RejZoR ::

Če imaš kakšen predlog kar z besedo na plan :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

Ja v petki je nekaj hecnosti, pri katerih je videti da je bil delan prevod neke datoteke, ni pa se potem preverilo kako zgleda zadeva v praksi.
Tako je!

NejcSSD ::

tale avast 6 je super zadevca, priporočam

phixion ::

Ja res je ql:) Ali je tale SafeZone res tako varen kot se na pogled zdi?

lp

RejZoR ::

Je ja :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bias ::

Sem se odločil in namestil Avast! Zgleda odlično, upam da me bo tudi ubranil tako dobro :)

@RejZoR: a to ni problem, da laufa Avast in Windows defender (al neki podobnega, sem opazil pri sebi)?

RejZoR ::

Načeloma ne, čeprav je brezveze poganjat Windows Defender če uporabljaš avast!-a.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bias ::

in kje ga izklopim?

SupPuss ::

StajercSSS je izjavil:

Če mate Win s travnika,pol ne nameščat Microsoft Security Essentials,ker pod pogoji uporabe (terms,občasno preberem) piše,da program preverja pristnost win.,pošlje podatke ms-u,pol te pa win. drka za aktivacijo. ;((:D

heh res je. to sem tudi sam ugotovil

revvs ::

Zone alarm je bil včasih dober, potem se je pa poslabšal in me samo utrujal na raznih omrežjih.
««
25 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332444 (14878) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514597 (12982) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359461 (45261) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825192 (20804) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499181 (8128) bluefish

Več podobnih tem