» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
50 / 50
»
»»

MrStein ::

HyperGL je izjavil:

Pozdrav,

punca je v fotokopirnici dobila na usb ključek (skenirani dokumenti) virus. Gre najbrž za trojanca ali pa kakšno varianto izsiljevalskega virusa. Njen računalnik očitno nima težav, virus se še ni prenesel na disk. Sedaj imam pa ključek pri sebi in bi ga rad pregledal in očistil. Sam imam macOS. Je kakšna nevarnost, da se virus naloži na moj sistem? So torej virusi kompatibilni med različnimi OS?

Virusi, ki bi delali na več OS so zelo redki.
Razen Word macro virusov, ki bi znali delovati na vseh Word-ih, ne glede na OS.

Če vstaviš ključek v mac-a, se 99% ne bo aktiviral virus.

PS: Če se ne spoznaš na temo, raje ne "pregledal in očistil". Vse briši, ali raje daj nekomu, ki ne dela tega prvič. Če je ključek vreden 5 EUR, pa v smeti. Škoda časa in živcev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HyperGL ::

MrStein je izjavil:

HyperGL je izjavil:

Pozdrav,

punca je v fotokopirnici dobila na usb ključek (skenirani dokumenti) virus. Gre najbrž za trojanca ali pa kakšno varianto izsiljevalskega virusa. Njen računalnik očitno nima težav, virus se še ni prenesel na disk. Sedaj imam pa ključek pri sebi in bi ga rad pregledal in očistil. Sam imam macOS. Je kakšna nevarnost, da se virus naloži na moj sistem? So torej virusi kompatibilni med različnimi OS?

Virusi, ki bi delali na več OS so zelo redki.
Razen Word macro virusov, ki bi znali delovati na vseh Word-ih, ne glede na OS.

Če vstaviš ključek v mac-a, se 99% ne bo aktiviral virus.

PS: Če se ne spoznaš na temo, raje ne "pregledal in očistil". Vse briši, ali raje daj nekomu, ki ne dela tega prvič. Če je ključek vreden 5 EUR, pa v smeti. Škoda časa in živcev.


Ok, super! Bom za vsak slučaj naredil še posebej LINUX bootable USB in odklopil diske, in vtaknil okuženi USB v Linux. Na ključku so bili še nekateri podatki iz njene prejšnje službe (projekt še ni zaključen, zato bi tej podatki prišli prav). Če jih ne uspem rešit, pa se bo tudi znašla. Najslabši scenarij je še enkrat spisat dokumente :)
Hvala zaenkrat. Bom videl kaj mi bo uspelo.

HyperGL ::

preko ubuntu live USB kljucka sem prisel do podatkov. Trenutno nalagam vse na google drive, kateri bi naj vse uploadane file tudi pregledal... upam da je to res.
virus je vse podatke premaknil v skrito mapo na kljucku, pobrisal sem vse kar ima veze z virusom in sistemske datoteke, kot so desktop.ini in podobne.
Prenasam samo relevantne podatke. Nato bom te podatke pregledal se enkrat z antivirusom na zato namenjenem racunalniku.

tomzzi ::

Do sedaj sem imel Bitdefender Total Security kupljen.
Čez dober mesec mi poteče licenca.
Ne vem če bom še plačeval za antivirusne programe. Kater zastonjski je dovolj dober?
Avast je popularen. Se splača nameščat ali je Defender od Windows 10 povsem ok? Še kakšen dodaten program za občasno skeniranje malware?
Recimo Defender in Malwarebytes?
Ali Avast?

mat xxl ::

NIS 360 ni sicer brezplačen, je pa zelo poceni......

Truga ::

defender od windows10 je najmanj slab AV te dni..

D3m ::

ESET Internet security.
|HP EliteBook|R5 6650U|

strom_15 ::

D3m je izjavil:

ESET Internet security.


+1

tomzzi ::

Vse naštete dobim za enako ceno kot Bitdefender oziroma ene dražje...
Torej je Defender od Windows 10 enako dober?
Ali Avast?

vres.ales ::

Zakaj pa ne spremljaš akcij?. Kupim Bitdefender plus licenco za 3 PC-je, potem pa pišem na support, da mi zmanjšajo subscription za toliko, da mi razširijo na 4 PC-je
2015 sem pri parametici dal 39€
2016 je imel bitdefender na uradni strani akcijo za 28€
2017 so imeli akcijo za 24€, potem pa so še mi čez nekaj dni odtegnili 40€, ker sem imel auto renew. Sem se na support pritožil (kljub temu, da je bila moja napaka) so mi nekaj denarja vrnili ostalo pa smo podaljšali še do leta 2019
2019 20€, sem koristil tisto, ko piše, da imajo za prvo leto akcijo za 20€ pa tega nihče ne preverja
2020 isto 20€

Shinobi ::

ESET NOD 32 je v Bigbangu za 25 EUR - OEM. Ne rabiš predhodnih instalacij pa nič. Vtipkaš kodo in že laufa za 1 leto.

mat xxl ::

Norton 360 10 licenc letno za 36 eur ! So pa te v bloku, ko aktiviraš teče vseh 10 čas.....

zmaugy ::

Kateri od AV programov je najmanj nadležen s teženjem in ponujanjem dodatnih plačljivih storitev med časom uporabe? Kaspersky, Bitdefender, Norton, eset?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

MS Defender
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

ClamAV

xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

strom_15 ::

ESET

damjanster ::

Je že kdo poskusil sledečo kolobocijo (morda kak gov. uporabnik)?

Microsoft Defender for Endpoint on Linux

McLuzo ::

mat xxl je izjavil:

Norton 360 10 licenc letno za 36 eur ! So pa te v bloku, ko aktiviraš teče vseh 10 čas.....



New version of Norton 360 installs a crypto miner on your PC by default


Our advice, uninstall Norton software and walk away from that brand, and never use their software again.

McLuzo ::

Daughter Company Norton (Avira Antivirus) also contains cryptominer

Like Norton 360, Avira comes with a cryptominer already installed, but customers have to opt in to using the service that powers it.


Sej ne more biti res, pa je...
/facepalm

tomlin ::

Kakšne izkušnje imate z (novim) free malwarebytes? Jaz ga MB uporabljam že leta, pa ne vem a je kakšna korist ali ne, sicer mi vsake toliko najde kakšno beštijo, zablokira kakšno stran, ki je čisto OK, samo ga moti, da je na njej crack itd. Probal se že vse možne antiviruse, pa so mi še bolj nagajal in počasnili mašino. Kateri antivirus je za vas boljši?

bezerk ::

ESET NOD 32, z veseljem plačujem tistih par 10€ na leto že ne vem koliko let

Aramis ::

Sam vprašam..
kaj delate,da potrebujete antivirus? Po možnosti še iz travnikov?
AV nimam že like 15 let.
Še ena nepotrebna navlaka.

mat xxl ::

Ti, kar tako, če ti paše, konec koncev zakaj sploh rabiš računalnik, ali ni bolje peš ????????

eventyrer ::

Aramis je izjavil:

Sam vprašam..
kaj delate,da potrebujete antivirus? Po možnosti še iz travnikov?
AV nimam že like 15 let.
Še ena nepotrebna navlaka.


samo vprašam..
kaj delaš, da sploh rabiš računalnik? Ali ni teletekst dovolj dober zate?

Aramis ::

hehe, spet frocovje ko vleče in klika vse kar se sveti, potem pa avtivirus pomagaj mi.

-uuuu zadel sem iphone 22 - hitro kliknit.
-hitro naložit piratski windows - juhej
- uf huda bejba hoče mojo bančno - hitro ji je potrebno dati kak EUR, da reva ne bo lačna.
Hudo je naložit kak free antivirus ala avast/avg, ki lepo prodajajo tvoje podatke naprej, je pa free in vedno nekaj najde... KAKO HUDO!

Ne bi bilo slabo, da bi začel hrček malo migat v lubenici.

---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aramis ()

Maximus ::

Zgleda, da nekateri niste nikoli slišali za Drive-by-Attack.
Kje so še druge vrste/tipi napadov. Mogoče AV le ni toliko napačno orodje izmed mnogih...

strom_15 ::

ESET in Intel v sodelovanju zaščite: https://racunalniske-novice.com/intel-i...

zuz3k ::

ker antivirusni je ok iz ninite razen avasta?

lp
Life is a psychological game.

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:

ker antivirusni je ok iz ninite razen avasta?

lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

BorutK-73 ::

vgrajeni v windows 10 je čist ok.

mat xxl ::

NIS je poceni in super.

vres.ales ::

NIS-a ni v Ninite

scipascapa ::

Kaspersky je začel nekaj blokirati qbit oz. torrente?

spade93 ::

Sophos MDR vs Cynet, thoughts?

yayo ::

Mi zna kdo naliti čitega vina? Kaj je zdaj s Kasperskim, je res, da je pod nadzorom ruske tajne službe ali je to taktika amreiških firm, da ga zjebejo kot konkurenco?

HolyFuck1 ::

yayo je izjavil:

Mi zna kdo naliti čitega vina? Kaj je zdaj s Kasperskim, je res, da je pod nadzorom ruske tajne službe ali je to taktika amreiških firm, da ga zjebejo kot konkurenco?

Res je. Je tudi na FCC-jevem seznamu slabih akterjev.

https://www.fcc.gov/supplychain/covered...

yayo ::

Hvala za odgovor. Bom razmišljal kako naprej čez 90 dni, ko poide licenca.

Bye ::

Windows Defender so jajca. Mesece in mesece ga je zaznaval, ni pa ga bil sposoben niti izbrisati niti dati v karanteno. Ko mi je odneslo pisker, sem instaliral BitDefender, kateri je z virusom opravil v nekaj sekundah.

Ijus ::

tudi jaz imam BitDefenderja. zadovoljen.
in isto tudi jaz nisem nikoli kaj preveč verjel v ta MS defender system.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

mtosev ::

Jaz uporabljam defenderja. Je pa res, da ne iščem warez in zato nimam problemov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Ijus ::

wareza tudi jaz ne iščem.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

mat xxl ::

McLuzo je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Norton 360 10 licenc letno za 36 eur ! So pa te v bloku, ko aktiviraš teče vseh 10 čas.....



New version of Norton 360 installs a crypto miner on your PC by default


Our advice, uninstall Norton software and walk away from that brand, and never use their software again.


Januar 2022, pa še to se je pokazalo, na koncu, da ni res. ja vsak ve za sebe, nobenih reklam nič, super za one IT jevce, ki nočejo problemov in se jim ne ljubi tedensko harati po kompih sodelavcev....
««
50 / 50
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332560 (14994) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514662 (13047) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359572 (45372) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825279 (20891) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499189 (8136) bluefish

Več podobnih tem