» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
26 / 50
»»

axee ::

SupPuss je izjavil:

StajercSSS je izjavil:

Če mate Win s travnika,pol ne nameščat Microsoft Security Essentials,ker pod pogoji uporabe (terms,občasno preberem) piše,da program preverja pristnost win.,pošlje podatke ms-u,pol te pa win. drka za aktivacijo. ;((:D

heh res je. to sem tudi sam ugotovil


To se mi še ni zgodilo na cca 10 zagotovo travniških windowsih, ki imajo MSE.

simnov ::

Meni tud ne.

mikko ::

Zakaj se Avast ne skonekta na server, da bi updateal database?

kmetek ::

Katere AV in malware uporabljate?

axee ::

MSE na vseh mašinah, samo na primarnemu ne (rabim 100% odzivnost), kjer vsake toliko zaženem Malwarebytes in Spybot S&D.

V življenju nisem imel težav z virusi ali podobno zalego.

System ::

MSE je nekak standard danes. Čeprav se sprašujem, če ga sploh potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

johan11 ::

Najboljša kombinacija : Avast Free Antivirus + Malwarebytes Anti- Malware ( samo občasno )

finpol1 ::

Kaj pa menite o Microsoft Security essentials? je ok? bil je že naložen gor :) seveda imam original winse, kot so eni pisal, da Microsoft Security essentials to preverja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

Havq ::

TOP 10
Tukaj so tako rečeno TOP 10

axee ::

Top 10 plačljivih.. MSE je glede na enostavnost in zanesljivost pri mnogih na 1. mestu, potem pa še ostane Avast, za tiste, ki želijo mal bolj komplicirat..

So pa stranke vedno zelo zadovoljne z MSE, ker je enostaven in nemoteč, pač pozabiš nanj.

RejZoR ::

Ne vem zakaj folk asociira avast! s "kompliciranjem". avast! je od verzije 5.x naprej narejen, da deluje avtomatično in out of the box brez nastavljanja. V verziji 7 bo močno poenostavljen tudi installer, tko da bo res install and forget zadeva. Lahko ti tud povem, da zadeva dejansko deluje tko.

Z verzijo 7 bo prišel tud vgrajen remote control preko katerega si bojo lahko uporabniki avast!-a pomagali med sabo, brez da bi moral sploh kam it. Tako da si lahko totalni neznalec, pa pač poprosiš drugega uporabnika avast!-a, da ti iz svojega računalnika spremenmi nastavitve ali pa kaj zrihta (tud izven programa avast!). Deluje pa zadeva preko 7 mestne naključno generirane kode s katero se remote avtenticira in po disconnectu postane neveljavna. Disconnect pa lahko izvedeta obe strani. Skratka tole bo še kako uporabno in vsaj sam vidim kot super zadevo za administriranje avast!-a celi familiji. Nazadnje sem moral stricu po telefonu razlagat kako naj ga ponovno registrira za 1 leto, s sedmico pa se bom povezal gor in sam registriral zadevo v parih sekundah. Tole bo imo ena najbolj vročih in inovativnih funkcij, kar sem jih videl v zadnjem času. In zadeva bo garantirano velik uspeh. Sem že testiral to funkcijo v BETA verziji sedmice in je zakon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

axee ::

Ne pravim, da je Avast "kompliciran", samo je za uporabnike, ki rabijo več, kot samo enostaven antivirus. Večina bo bolj zadovoljna z MSE, kar ne pomeni da je Avast slab, je samo malo bolj napreden - manj privlačen za navadnega uporabnika. Zakaj bi navaden uporabnik rabil sandbox, "game mode", celo registracijo. Avast je super program, samo pravim da je za veliko večino MSE najboljši zaradi same enostavnosti.

RejZoR ::

Pa sej ti ni treba nič uporabljat od omenjenih funkcij. Vse je avtomatizirano. Naložiš in pozabiš nanj. Kakšno vezo ima potem kompliciranost? MSE je enostaven ampak roko na srce, zadeva je dost krš. Definicije updejta 1x na dan. C'mon, leta 2012 smo, ne pa 2005, ko je bilo nekaj takega povsem normalno. Ne pozna nobene oblike blacklistanja URL-jev in podobnih stvari, ima behavior blocker, ki deluje še manj kot ta od avast!-a (pravzaprav še nisem nikoli videl niti ene detekcije iz strani slednjega). In zapovrhu je še grozovito počasen v On-Access načinu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Zakaj proizvajalci sploh delajo free verzije, da se potem programa sploh ne kupi?
valentinova akcija
Up to 3 PCs, 2 years 129,99 EUR 64,99 EUR 50% off
dobrih 10EUR na uporabnika na leto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

geniuus ::

ne rabi biti valentinova akcija
na amazon.co.uk najdete vse antiviruse/internet security za 3pc/1uporabnik za 23-30gbp na leto
medtem ko so pri "proizvajalcu" 60-80eur

kmetek ::

no ali pa tam in preko ebaya.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SLO_Matej ()

MrStein ::

RejZoR je izjavil:


Z verzijo 7 bo prišel tud vgrajen remote control preko katerega si bojo lahko uporabniki avast!-a pomagali med sabo, brez da bi moral sploh kam it.

Kot Team Viewer in 100 drugih podobnih programov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

In kot 100 drugih programov kjer se zajebavaš z IP naslovi in podobnimi neumnostmi. Been there, seen that. Tukaj remote samo vpiše kodo, ki jo izvrže host in sistema se povežeta. In istočasno imaš dostop samo v primeru da ti uporabnik dovoli in nikakor drugače.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

RejZoR je izjavil:

In kot 100 drugih programov kjer se zajebavaš z IP naslovi in podobnimi neumnostmi. Been there, seen that. Tukaj remote samo vpiše kodo, ki jo izvrže host in sistema se povežeta. In istočasno imaš dostop samo v primeru da ti uporabnik dovoli in nikakor drugače.

Teamviever deluje na isti način. Nobenega ip-ja.

Drugače pa je prednost avasta pred MSE tudi v tem da je sloveščini.
Tako je!

McLuzo ::

@Rejzor
Kdaj pa naj bi 7ka vn prišla?

RejZoR ::

23.02.2012
Točno 1 leto po releasu verzije 6.0 :)

Danes sem naredil hitri test z out of the box setupom. Od 30 linkov do povsem novih samplov je vseh 30 blokiralo brez težav. Nov file reputation sistem in Auto Sandbox delata čudeže. Test sicer ni bil zastavljen profesionalno ampak se mi še ni zgodilo, da bi toliko novih samplov blokiral 100%. Vedno je ušel kakšen sample tu in tam. Pri praktično vseh programih. Tokrat pa ne. Impresivna zadeva skratka. Komaj čakam, da gre live in da ga naložim na vseh svojih sistemih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dadooo ::

Mogoče bo komu prišlo prav:
http://www.bitdefender.com/media/html/h...

kmetek ::

wow to se pa že skoraj splača, hvala.

RejZoR ::

Splača se samo Total Security. Za samo AV je mal drago, ker je cena za vse 3 verzije enaka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

d0rK ::

Dobro, sem downloadal ta zadnji Avast pa mi net popolnoma zaštopa če imam vključen Web shield. Kdo ve zakaj?

StoneFox ::

Tudi meni so zadnje verzije avasta bremzale net.

knesz ::

d0rK je izjavil:

Dobro, sem downloadal ta zadnji Avast pa mi net popolnoma zaštopa če imam vključen Web shield. Kdo ve zakaj?

sem downloadal ta zadnji Avast

Zato.

d0rK ::

Torej je konsenz da je en drek?

RejZoR ::

Uporabljaš kakšen firewall, ki ni Windows Firewall?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

d0rK ::

Ne, ničesar. Zadevo zdele dol fuknem in zamenjam z MSE.

kerco46 ::

Pozdravlejni,

nevem kateri FREE antivirusni program naj namestim?
Sem naročnik siol omrežja-interneta, tako, da imam FREE Pando? se splača?

Ali naj namestim katerega drugega FREE?
ps: windows 7 - neorg = odpade MSE

RejZoR ::

avast!, Panda Cloud, Kingsoft Free Antivirus 2012, Comodo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kerco46 ::

Recimo, Panda PRO (http://www.siol.net/Spletne_storitve/Va... ima skoraj vse omogočeno.
Ali je Panda toliko slabši...?


Avast, AVG, Comodo, NOD,.... pa so omejeni - nimaš omogočenih vseh funkcij, katerih ti program ponuja.

Tako da..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kerco46 ()

RejZoR ::

"Ima skoraj vse omogočeno". Kaj skoraj vse? Kaj pa manjka v avast!-? Al pa Comodu? avast! ima razen firewalla vse nujno potrebne module, ki jih imajo tud plačljive verzije. Celo brezplčano verzijo vedno pošiljajo na testiranja, ker imajo toliko zaupanja v zmogljivost, da v teste kjer drugi vedno dajejo plačljive oni uporabijo free verzijo. In se v skoraj vseh testih obnese odlično.

Sam osebno Pande ne bi dal na računalnik, razen Panda Cloud, ker je narejen iz nule nanovo in nima bedarij, ki pestijo Pando že leta. Poleg tega je tud enostavnejši za uporabo in zaščita ni prav nič slabša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

A nima commodo nek Internet security free verzijo ? Saj jst sm imel nekaj takega na kompu in lahko samo pohvalim :) Res da moraš malo poštimat sand box ampak vse drugo je bilo meni zelo všeč.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RejZoR ::

Mal bolj kompliciran je in trenutno ima mal efekta na zmogljivost ampak z novo verzijo 6, ki pride konec oktobra letos, pa bo tud to zrihtano.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

RejZoR je pozabil omeniti Aviro.

RejZoR ::

AVIRA se mi ne zdi nič posebnega, sploh pa je tečna s svojimi omejitvami free verzije. Podobno kot AVG.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

Tečna kje ?

RejZoR ::

Update samo 1x na dan, manjkajoče pomembne komponente zaščite, nadležne reklame itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

amigo_no1 ::

avast!
Mi še vedno preveč upočasni kišto kot kašen f-secure.

Panda Cloud, Kingsoft Free Antivirus 2012
Hiter, samo ne maram da briše kar vse po vrsti (za pando niti ne moreš nastaviti, naj ti da izbiro, kaj sumljivimi fajli),
avira tega NE počne, kot tudi ne spremeni kišto v spomenik, samo 1x na dan updejti so nekaj, s čemer lahko živim, reklamo za plačljivo verzijo vidim max 1x na teden (mi ni nadležna v stilu utripajočega bannerja, ki se maksimira čez celoten desktop).

Comodo Av bom 1x testiral.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ne vem kako ti lahko avast! upočasni kišto, če pa sem ga laufal na vsem od arhaične kište s Pentium 4 do Netbooka z arhaičnim Atomom N270 do laptopa z AMD E-450 in namiznikom s Core i7 920 pa nikjer ni "štekalo" al pa "upočasnjevalo".
Na začetku se sicer mal pozna dokler se cache ne izgradi, pol pa se ga praktično ne zazna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Xserces ::

za avast tut jst nimam nobene pripombe res pa da imam AV free :) laufam pa na P4 2.8 , 1GB ram, winxp :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RejZoR ::

No jezst sem ga naložil na isto konfiguracijo samo da je bil P4 2,4GHz. Najbolj zakaj je počasna zadeva je zaradi arhaičnega 40GB diska, ki je not, če bi dal modernega 5400RPM al pa 7200RPM disk bi bila situacija čist drugačna.
CPU je dost hiter in 1GB RAMa je več kot dovolj glede na to da avast! rabi 5-10 MB RAMa za delovanje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

denial ::

Mogoče uporabno branje za nekoga, ki je v dvomih kateri AV naj namesti: KLIK
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

fosil ::

Ne moreš govorit o kvaliteti AV programa glede na test enega exploita/virusa, ko pa jih je zunaj milijone.
Tako je!

zmaki ::

Grem na počitnice na oddaljeni otok, s prenosnikom z WinXP, na internet bom priklopljen prek (drage, plačljive) mobilne povezave. Internet povezavo bi rad rabil samo za prebiranje elektronske pošte, torej čim manj prenosa podatkov (= denarja). Kot antivirusni program uporabljam MSE.
Kako je s posodabljanjem MSE, ali je ta avtomatično?
Če ja, koliko povprečno (MB?) se porabi ?
Ali se da posodabljanje MSE izklopiti ?
Če ne, ali se da sam MSE izklopiti ?
Če ja, kako to vpliva na varnost sistema ? (Ne bom browsal, samo prebiranje Gmail elektronske pošte).
Kaj svetujete ?

StoneFox ::

Svetujem ti da prenosnik pustiš doma in uživaš v lepih dekletih in hladnem pivu.

IL DIAVOLO ::

Nikoli nisem razumel ljudi, ki nosijo na dopust laptopa...

MrStein ::

A telefon pa lahko? Kaj pa zapestno uro? Radio? TV? Avto? Jopco?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
26 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332610 (15044) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514704 (13089) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359626 (45426) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825339 (20951) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499199 (8146) bluefish

Več podobnih tem