» »

Anti-virus programi

Anti-virus programi

««
27 / 50
»»

jacal ::

Precej je odvisno od tega, kaj želiš in kaj si lahko privoščiš. Letos sem bil prvič - odkar takšne reči pač imamo - na morju brez računalnika. Je pa res, da ga nisem ravno potreboval. Tako sem bil fino odrezan od internetov in kanalj, ker telefona - prenosnega - itak nimam. Piva in deklet je bilo več, kot bi lahko od zlate ribice dobil. Ne omenjam pa, da so dekleta imela te in one napravice in bi, če bi hotel, lahko kadar koli planil v internete. Pa sem se raje namakal v sredozemski mlakuži.

zmaki ::

Nekoč je Slo-tech bil pomemben vir pomoči pri tehničnih problemih. Glede na zadnje odgovore na moje vprašanje, je danes tukaj skoraj samo trollanje in spamanje.

broken/link ::

zmaki je izjavil:

Grem na počitnice na oddaljeni otok, s prenosnikom z WinXP, na internet bom priklopljen prek (drage, plačljive) mobilne povezave. Internet povezavo bi rad rabil samo za prebiranje elektronske pošte, torej čim manj prenosa podatkov (= denarja). Kot antivirusni program uporabljam MSE.
Kako je s posodabljanjem MSE, ali je ta avtomatično?
Če ja, koliko povprečno (MB?) se porabi ?
Ali se da posodabljanje MSE izklopiti ?
Če ne, ali se da sam MSE izklopiti ?
Če ja, kako to vpliva na varnost sistema ? (Ne bom browsal, samo prebiranje Gmail elektronske pošte).
Kaj svetujete ?


* če boš prebiral samo pošto, prej ko se odpraviš na dopust, na računalniku izključi popolnoma vse update (tudi windows update). Svetujem tudi, da si izključiš vse programe iz startupa, ki se lahko povežejo na internet (razni dropbox, skype, MSN, google update,...).
* MSE se posodablja avtomatično, ja - ampak ne me vprašat, kako se to izključi.
* porabi se odvisno od definicije, vendar če imaš drago povezavo je vsak kB preveč.
* na to vprašanje ti ne znam odgovoriti, ker ne poznam MSEja, vendar lahko pa ga zagotovo onemogočiš. če ne drugače, ga vržeš iz startupa in se ti ob ponovnem zagonu ne bo zagnal.
* če boš samo gmail prebiral in nobene priponke odpiral, to na varnost sistema ne bo vplivalo. Če boš pa priponke odpiral in boš odprl morebiti okuženo, je pa druga pesem.

Če te tako zelo skrbi varnost, si lahko omisliš virtualno mašino - namestiš sistem znotraj virtualke in potem na dopustu odpiraš gmail samo znotraj tega sistema (kjer ni potrebe po antivirusnem sistemu, kaj šele po čem drugem.). v primeru, da fašeš kakršnikoli virus, bo okužena zgolj virtualka in je tvoj sistem varen. ampak skenslat update, da privarčuješ, je pa nuja.

satfinder ::

V ta namen bi lahko bil SandBoxie
peskovnik dovolj:
http://www.sandboxie.com/
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Uporabi firewall, comodo je v redu in zastonj.
Nato uporabi custom policy in nastavi tako da blokira vse, razen tistega programa, kateremu to izrecno dovoliš.
Tako je!

MrStein ::

Da malo delim izkušnje, glede Linux (live rescue system):
- Avast ima free verzijo za Linux, z GUI in update - torej downloadaš, poženeš, update-aš in imaš posodobljen AV za pregled diskov
- DrWeb podobno (po instalaciji je za pognat drweb-cc, med drugim da trial licenco uredi) - ta zahteva libXinerama, zato na SystemRescueCD ne dela, dela pa z Ubuntu Live
- Avira - nima GUI v free verziji? Vsaj usposobit mi ni uspelo.

DrWeb ima tudi on-access zaščito, čeprav me to ni zanimalo in nisem uporabljal. Avira zna to morebiti tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Še linki:
http://www.avast.com/linux-home-edition
Dr.Web anti-virus for Linux
http://www.avira.com/en/download/produc...

PS: Avast po update ne bo delal prav, javi neko napako.
Rešitev je: do as root: sysctl -w kernel.shmmax=100000000
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fosil ::

Avira ima GUI v rescue CD. Ne rabiš ni usposabljat, samo počakaj da se zboota.
Avira recue cd je po moje tudi najbolj uporaben, ker vsak dan izdajo novo verzijo s posodobitvami.
Ker to posodabljanje včasih dela, včasih pa ne, odvisno od računalnika/mrežne.
Tako je!

broken/link ::

kaspersky rescue CD je tudi kul. na linuxu baziran, zboota se lepo v GUI (ki je narejen kar v KDE okolju) in ga lahko lepo posodobiš in skeniraš sistem.
link: http://support.kaspersky.com/viruses/re...

glede update-ov pa (nisem še testiral ampak bom v bližnji prihodnosti) obstaja tudi tool, kjer si lahko narediš up-to-date iso: https://github.com/bbalegere/Kaspersky-...

MrStein ::

Ja, to je drugo.

Pri rescue CD-jih je sicer problem:
- hu-de-fak še uporablja te plastične krogce ??? ;)
- na USB ključkih ne delajo, ali zahtevajo vseh 32GB zase... (da se jih kirurško presaditi na ne-prazen USB, ampak komu se da?)
- vsak ima svoj OS in ... vzdrževanje lastnega OS ni mala malica. Posledično imajo razne muhe. O tem sem že lastno temo odprl. Tule: Kateri AV Rescue CD si zasluži to ime?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

medenko ::

imam eset smart security 4, lahko čez povozim 5 pa da mi ohrani nastavitve?

kmetek ::

Gregor P ::

Tudi pod razno ne delam za njih, sam imam MSE, ampak po e-pošti kroži reklama o velikih popustih pri Bitdefenderju, pa če koga zanima:

LINK (do strani s ponudbo; domnevam da ni vezana na konkretne uporabniške račune, vem pa ne?!?).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

RejZoR ::

BitDefender ima sicer dobro detekcijo. Eno najboljših in fact. Ko deluje. Eden najbolj bugastih AV-jev na trgu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gregor P ::

... saj zato pa so verjetno popusti:P

No, če je zanič AV, lahko moj komentar kar mirno zbrišete; ni potrebe po tem, da "delamo reklamo" za slabe produkte.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

medenko ::

trenutno uporabljam COMODO....

medenko ::

vprašanje: imam sedaj CIS 2012.....kaj pa kakšne antispam, malvare zadeve...ima comodo kaj to čez?

bsslo ::

Kateri free AV priporočate za komercialne namene? Kolikor sem na hitro preveril sta to vsaj Comodo in MSE.

Prvi se je na testu obnesel slabo. Hkrati me zanima kateri engine uporablja Comodo, svojega ali sposojenega?
MSE se je na testih prav tako slabo odrezal. Za tega me še zanima ali je free v vseh primerih ali samo v majhnih podjetjih (npr. do 10 PC-jev).

Prosim za predloge/usmeritve. Hvala.

medenko ::

zaenkrat sem happy z COMODO.....samo kaj ko nima antispam nič?

RejZoR ::

Testi za Comodo ne veljajo glih, ker ima drugačen pristop in se ga ne da testirat kot navadni antivirus. Mislim, lahko ampak pri tem ignoriraš 90% zaščitnega dela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

NeMeTko ::

@bsslo - jaz že dolgo zagovarjam v praksi dobro preverjeni princip, da imaš na vhodu v podjetje UTM rešitev s solidnim AV, potem pa na računalnikih nek čim manj obremenjujoč (lahko tudi brezplačen) AV, ki te dodatno ščiti pred virusi, ki se jih prenese iz drugih virov.

Sam uporabljam ta pristop že leta in nimam nikakršnih težav z virusi, saj se tako dve AV rešitvi dopolnjujeta, brez da bi si bili v napoto (tako, kot se dogaja nekaterim, ki si namestijo dve AV rešitvi hkrati na računalnik).

Se pa moraš zavedati, da vse to odpove pri sodobnih APT grožnjah, ki jim noben AV ni dorasel.

rokec992 ::

Lep pozdrav

Upam da mi bote lahku kaku pomagali. Kupu sm Toshibin prenosnik in je mel v originalu naložen mcafee antivirusni program. Ko sem hotu inštalirat drug antivirusni (probu sm avasta), se mi je začel pojavlat blue screen in računanil se je sesu. in tu se mi zgodilu v pol ure 7x. ga poslal nazaj pod garancijo in me kliče serviser pa mi reče da je tu zatu kr ma toshiba neko pogodbo z mcafee-jom in naj nebi delala brez tega antivirusnega. in zdej če hočem kakršnekoli spremembe delat na požarnem zidu (blokiranje požarnega zarad igrc), mi napiše da vse nastavitve požarnega zidu upravlja mcafee in sploh ne morem pridt notr. zdej me pa zanima a se da kaku drug antivirusni dat gor al bom mogu še naprej trpet tega...

hvala za vaš odgovor...
[img]http://www4.slikomat.com/08/0602/xqw-rokec9.jpg[/img]

RejZoR ::

Ker load of BS iz strani servisa. Pobriši dol govno od McAfee-ja in uporabi tole:
http://my.opera.com/rejzor/blog/removal...

Ne moreš pa poganjat obeh istočasno. Oz se to odsvetuje v veliki večini primerov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

kateri komplet je res špica? vipree ima akcijo 49,99$ lifetime licenca.

ali pa 29,99 za 10 pcjev lol :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

RejZoR ::

Če že moraš kaj kupit kupi Kaspersky, BitDefender, Trend Micro ali Symantec(Norton). Sem mislil da tega ne bom nikoli več napisal ampak sta se dva od nekdanjih velikih vrnila na sceno. Symantec že kar ene par let dominira vrh v vseh testih in tud program je sedaj neverjetno bolj učinkovit. Trend Micro je naredil ogromen comeback v real-world testih z res super rezultati (očitno nov cloud sistem deluje res odlično). Novinca pa sta BitDefender in Kaspersky. BitDefender ima sicer še vedno težave sam s sabo kar se programa tiče ker je občasno precej bugast ampak samo detekcijo pa imajo vedno tam zgoraj. Kaspersky pa podobno kot BitDefender samo da imajo manj resne težave s samim delovanjem. Detekcija obeh pa je v samem vrhu. Torej če že moraš za kaj plačat glej te 4.

avast! ima enako detekcijo pri free kot pri plačljivih, loči jih samo nekaj dodatnih varnostnih funkcij, ki ne bojo kej dost koristile vsem in tud sicer so mal zaspal pri razvoju. Najbolj pa mi gre v nos, da naredijo res noro inovativno funkcijo in jo nato ne dokončajo. Bili so eni prvih, ki so vgradili Behavior Shield (behavior blocker) za katerega se je izkazalo, da po 3 major releasih še vedno zazna točno nič, kar je totalna bedarija če pogledaš AVG-jev behavior blocker (IDP), ki je res huda zadeva in ki sama po sebi zazna neverjetno število stvari, za katere sploh ni definicij. Druga stvar pa je Auto Sandbox. Super ideja, da najprej preveriš zunanje karakteristike programa (tip, reputation v cloudu, osnovni heuristični rezultati) in ga nato poženeš v virtualiziranem okolju in ga opazuješ kaj počne ter na podlagi tega ugotoviš ali je slab ali ne. Edini problem je da vsaj po mojih testih nikoli ničesar ne zazna pa če je še tko očiten malware. Rezultate ima sicer v testih na dokaj stalnem nivoju in vedno odlično opravi z exploiti ampak vseeno imaš slab feeling, da 2 največji funkciji za preventivo ne delujeta kot bi lahko. In samo zarad tega nekak ne morem priporočat plačevanja. Vsaj zaenkrat ne. Če bo z avast! v8 kaj drugače bomo pa še videli. Še 2 mesca. Zaenkrat so grozno skrivnostni in kljub nagovoru mene in enega njihovega zaposlenega za kontakt z uporabniki v Braziliji, da nam izdajo kaj bo novega tega kar nočejo storit. Ne štekam zakaj ampak se je odnos v zadnjih 2 letih precej spremenil in nažalost na slabše. Prej so bili ful odprti za pogovore in ideje, sedaj pa se na forumu oglasijo samo ob večjih probelmih če kdo javi BSOD-e oz druge resne probleme, vse drugo pa kar ignorirajo. Razen če so z avast! v8 tolk zaposleni in bojo pripravili res nore funkcije, potem jim oprostim. Drugače pa ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Fukomuko ::

Rejzor, izpustil si enega izmed najboljših trenutno - Emsisoft Anti-malware (poglej teste na YouTube). Tudi Comodo Internet Security se da kupit in zagotovo bi bil odličen nakup, če ne že kar najboljši.

RejZoR ::

Zakaj zaboga bi kupil Comodo? Edino kar tam plačaš so neke ekstra storitve, ki jih enostavno ne rabiš. Drugače pa ja, CIS 6 je huda zadeva. Emsisoft je mogoče dober v testih ampak mi nekako ne potegne, da bi ga sploh uporabljal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

Jaz imam z avast! Free Antivirus na Windows 8 hude težave. Kot vidim na forumih, nisem edini. Nekaj časa deluje normalno, potem pa mi brskalnik ne odpira več tričetrt strani. Če takrat izklopim vse ščite, internet spet deluje normalno. Zgodi se tudi, da ob vklopu ščitov ne delujejo vsi. Nekateri se nočejo vklopiti. Prav tako me opozarja, da naj ga posodobim, a je vse najnovejše. Poleg tega pa sem opazil, da program vsake toliko časa kar sam ustvari bližnjico na namizju. To so resne težave in mi ni jasno, zakaj še ni popravka.

Takole je bilo pred minuto, preden sem ponovno zagnal računalnik (po zagonu je vse v redu):

RejZoR ::

Sem še na Win7 tko da ne morem kej dost komentirat. Samo vem da je bilo nekaj težav, če pa so odpravljene pa nimam pojma. Nekaj vem da so rihtal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

Jaz trenutno uporabljam Microsoftov antivirus. Vem, da ni bog ve kaj, ampak po mojih izkušnjah je še namanj problematičen.

Avast poskušam uporabljati že tam od verzije 4 (ali morda še prej, se ne spomnim) dalje. Ne gre. Vedno je nekaj narobe. Ene par verzij nazaj je bil z naloženim Avastom blazno počasen internet, še posebej YouTube. Sedmica pa mi je uganjala še posebej zanimive vragolije: uporabljam Chromium. Ga ne inštaliram, ampak le vsake toliko časa v "Program Files\Chromium" zamenjam vsebino direktorija, staro verzijo z novo. Nič posebnega. Enega lepega dne pa se mi Chromium ni več hotel povezati na internet. Zagnal se je normalno, potem pa "nalagal" stran in kazal belino. Kot da ne bi bil priključen na internet, skratka. Drugi browserji (Firefox, IE) so delali normalno. Preiščem cel internet za rešitev, ne najdem nič. Ne vem zakaj točno, nazadnje sem probal s spremembo imena "chrome.exe" v nekaj drugega. Zaženem spremenjeni exe fajl, pa se oglasi Avast, češ, da tega fajla ne pozna in da ga bo dal v peskovnik. Internet začne delati! Jaz Avastu naročim, naj fajla ne daje v peskovnik. Ga zaženem naslednjič - spet ne dela! Izklopim avast, v celoti. Chromium še vedno ne dela, oz. ne pride na internet. Odinštaliram Avast. Chromium pride na internet normalno, nobenih težav. Spet inštaliram Avast. Chromium ne pride na internet, ne glede na to, ali je avast vklopljen, ali izklopljen (?!). Odinštaliram Avast, tokrat za vedno.

Če malo karikiram, mi je Avast do danes povzročil več sivih las, kot vsi virusi skupaj, pa sem računalničar že od začetka devetdesetih (oz. še od prej, če bi štel Commodorja).

amigo_no1 ::

Izklopi web shield.

TheJack ::

amigo_no1 je izjavil:

Izklopi web shield.


"Chromium ne pride na internet, ne glede na to, ali je avast vklopljen, ali izklopljen (?!)."

Kot rečeno, je bil Avast izklopljen v celoti, torej z Web Shieldom vred.

RejZoR ::

Kaj pa Network Shield?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheJack ::

Izklopil sem vse. Pri desnem kliku na avastovo ikono sem kliknil na "disable all", ali nekaj podobnega. Kot sem razumel (in kot mi je Avast sporočil), so bili na ta način izklopljeni prav vsi "ščiti". Vsekakor sta bila Network Shield in Web Shield izklopljena, saj sem probaval različne variante, tj. izklopil sem najprej enega, potem drugega, nato oba....enako tudi z ostalimi ščiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

kmetek ::

Jaz imam NIS 2013 trenutno, je potem OK?

RejZoR ::

Bi rekel da ja. Dobra zadeva.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

jurre ::

Jaz imam Comodo internet security pro 2012 (kupil v eni akciji za 4€) pa nisem prevec zadovoljen.
Saj deluje v glavnem OK, vendar firewall/defense kdaj kaj prevec blokirata:
- siol TV streama ne spravim nikakor skozi (tudi drugi jamrajo), dodajanje portov in VLC.exe med trusted ne pomaga - ko izklopim firewall cudezno dela
- zadnjic sem ugotavljal zakaj se mi itunes odpira nekje 1-2min in to z SSDja (pokazal se je okvir programa potem pa nic precej casa). Ce izklopim firewall in defense+ se odpre v parih sekundah. Dodal itunes med trusted pa ne pomaga.

Zdaj imam defense+ kar ugasnjen. Pa pred casom mi je nehal delovati internet v virtualnih windowsih - po izklopu firewalla je seveda deloval.


Sodelavec je zadnjic nalozil na racunalnik od kolega original AVG (ali pa Avast, stalno mesam te dva ker sta oba na A) internet security na sveze namescene win7 pa je po resetu vrglo BSOD in windowsi se niso vec pobrali. Ko jih je se enkrat namestil je spet delovalo OK, dokler ni ponovno namestil antivirusa.

bsslo ::

Tudi jaz sem imel težave. Kar naenkrat mi ni zagnalo VMware playerja, niti Workstationa. Še dobro da sem poguglal, kjer je bil prvi zadetek povezan s Comodo AV.

StoneFox ::

Comodo je sicer zelo dobra security rešitev, ampak "vsebuje" preveč crapa, ki jih navadni uporabnik sploh ne rabi. Kingsoft trenutno bomba od antivirusa, sploh ne veš da ga maš na compu, zelo dobra detekcija, nasploh zelo dober programček.

fosil ::

Jaz temu ne bi rekel crap ampak napredne nastavitve.
Comodo je zelo močna zadeva, ampak ni pa za povprečnega uporabnika.
Ker če ga hočeš res izkoristit se je treba kar posvetit nastavitvam.
Tako je!

bsslo ::

V mojem primeru ga obsojam samo tega, da me ni niti malo opozoril, da je karkoli blokiral, zagnal v sandboxu ali karkoli drugega.

StoneFox ::

V bistvu pa je od vsega začetka antivirusov vedno nekje odspredaj Kaspersky in je zato za mene top plačljiva izbira. Zelo se je popravil Norton, tukaj pa bi še dodal Bitdefender, ki bi bil za mene prva izbira, če ne bi bil tako požrešen. Od free pa sigurno avast, čeprav so ga dosti "zjebali" s to novo verzijo.

MrStein ::

Spybot v2 je zunaj.

Je kdo preizkusil?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

StoneFox ::

Bloatware, njegovi časi so minili

crniangeo ::

avira je zame najboljša izbira :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

heresjohnny ::

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Kaj predlagate namesto Spy bota, za brisanje piškotkov in botov?

fosil ::

To lahko zbrišeš v samem brskalniku, ne rabiš dodatnega programa.
Tako je!

VoidRay ::

Kateri antivirus je po vaše najboljši potem? Kingsoft? Kaspersky? BitDefender? Te 3 mi nekako najbolj vlečejo :) Najbolj mi je pomembna dobra detekcija.
««
27 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332615 (15049) hdx
»

Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6514712 (13097) opeter
»

Najboljši antivirusni program, kateri? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11359634 (45434) d4vid
»

Kingsoft Antivirus 2012 izšel! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
12825345 (20957) alexz
»

Kateri antivirusni program naj izberem

Oddelek: Programska oprema
499200 (8147) bluefish

Več podobnih tem