» »

snemanje cdjev on-the-fly

snemanje cdjev on-the-fly

crt ::

Pozdravljeni,

odločil sem se, da kupim zapisovalec Plextor 16x. Rad bi pa tudi zapisoval on-the-fly z vsaj 12x hitrostjo . Kakšen cdrom naj si nabavim. Sedaj imam Creative 52x, vendar zelo slabo dela. Ali bi lahko s kakšnim SCSI cdromom snemal on-the-fly pri najvišji hitrosti? Kaj je boljše pri zapisovalcu če je SCSI?

Hvala in lep pozdrav Crt
  • spremenil: crt ()

MadMax ::

On the fly bi slo (kar se glasbe tice) z Plextorjevim CD-ROMom (SCSI), ostalo pa bi naj slo tudi s Teacom (SCSI).Sicer mas pa se vedno BURN-Proof™.

Pekac na SCSIju ... Ne vem. V casih, ko so se pekaci sele prebijali (2x in delno tut 4x), so samo taki zapekli audio cdje brez napak. Danes to ni vec problem.

Se vedno pa velja, da je SCSI zanesljivejsi in v vecini pogledov hitrejsi (kar pa je pri 12x ali 16x pekacu zanemarljivo).

Dami ::

SCSI = predrago!! Ok, če maš gnar, navali narode, drgač je pa brezveze kr maš itak burnprof če se ti SLUČAJNO kaj zamoti. Kup teaca 40x ide pa bo. Jst mam kombinacijo philips 32x in 4xcd-r pa rajš ne dam na fly kr je cd-rom smotan. Enkrat fajn bere cd-je enkrat pa ne.

Horhe ::

Jz mam Plextor 12 x pa Teac 40X oba na IDE, in dela k šus on the fly, samo moreš met DMA ukloplen za oba... nikol problemov ...write 12 x on the fly>:D
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

OrlyTM ::

Zakaj bi pri peki on-the-fly z Plextorjem 12/10/32a in TEAC 40x oba DMA on v win2k, ful procesorskega časa pokurlo, mislm zabremza mi cel sistem, ko pa sm mel vezano oba na enem kablu je pa delal BP, sam Nero je skoz težil, da ni zdrav tko kopirat on-the-fly.

krneki

aja, zej mam vsakega na svojem kablu.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Horhe ::

Hmm ja to je ena glupa fora k si jo ne znam razlozit, da vcasih bolj dela ce mas na enem kablu oba, glih DMA (Direct Memory Access), je fora da ne uporablja proc casa! ampak direktno naprava sama dostopa do pomnilnika :D, tko da jz k nism meu DMA za oba ukloplena mi je na T800 pobral 80 % , sej je se zmeri laufal , sam k si hotu kej odpret se je premikal k polz, ja zdej k sta vsak na svojem kablu pa DMA ukloplen pobere 9% !!!!!!, max 20 ce delam karkoli zraven, pa miljon stvari mam odprtih, : ftp, TV,..IE..
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

TTine ::

nabavi teac 40x (540 serija) in daj gor firmware 3.0a (dobis na teacovem home-page-u) dela brez problemov s Plextorjem 16x on-the-fly na ful brzini, tud muziko se da, pod pogojem, da cd ni prevec opraskan!
LP
Tine.

OrlyTM ::

Kako pa zveš, ker firmware ma trenutno CD?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

crusader ::

V system propreties pogledaš pod fimware revision.:))

Han ::

Samo v Win9x vidiš na tekšen način verzijo eeproma, v Win2k si pa moraš pomagat s kakšnim programčkom (CDR Identifier).

Še odgovor Crtu: če denar ni ovira, kupi SCSI. Tako se izogneš morebitnim težavam z gonilniki (BusMaster, ASPI), konfliktom med IDE napravami, prihraniš vsaj en IDE priključek; prenos med SCSI in IDE manj obremenjuje procesor, firmware pogona lahko enostavno zamenjaš tudi v Win2k itd. Skratka, SCSI ima še vedno veliko dobrih lastnosti (pogoj je seveda tudi dobra SCSI kartica), res pa je, da je relativno drag. Razmisli o Teacu CD-W512S (SCSI, 12x CDRW, 4 MB buffer, burn-proof, 65k SIT pri Iskri) in Pioneerju 106S (IDE, DVD 16x, CD 40x, relativno tih in zelo hiter - CDDA 16x, 25k SIT pri Jae).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CD-RW Plextor 12/10/32a + TEAC 40x CD-Rom ... Problem !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8923 (800) OrlyTM
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161190 (971) Han
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151448 (1209) dynamite
»

Pomoč za CD-R Plextor PX-W8432TA

Oddelek: Pomoč in nasveti
81674 (1587) TheJack
»

Problem z Nero-Burning Rom

Oddelek: Pomoč in nasveti
112176 (2025) Izak

Več podobnih tem