» »

CD-RW Plextor 12/10/32a + TEAC 40x CD-Rom ... Problem !!!

CD-RW Plextor 12/10/32a + TEAC 40x CD-Rom ... Problem !!!

OrlyTM ::

Če imam priključeno vsakega na svoj ide kanal (ni važno kateri kje oz. kateri master oz. slave ali karkoli, sm probov vse) mi noče delat cd-copy on the fly, če pa priklopim oba na en kanal, enega master in drugega slave, pa dela ????

Asus A7v133 + TB1.333 in ostala šara
Win2k SP1, Nero 5.5 (poizkusil več različic, z vsemi isto)

Na plextorja sem tudi že montiral oni jumper, ki naj bi omogočil dma33 mode pa je isto. Napaka se pojavlja tako pri vklopljenem kot izklopljenem DMA-ju za plextorja. Via 4in1 gonilniki so verzija 4.29.

to bi blo to ... any ideas ??

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Han ::

Ti master+slave ne ustreza iz kakšnega posebnega razloga?

V zvezi s Teacom in Win2k je nekdo omenil, da dela v DMA načinu, če v biosu DMA zanj izklopiš (nastaviš PIO?). Si to tudi poskusil?

Poskusi še s kakšnim drugim programom (WinOnCD, CDRWIN, CloneCD...); za Nero imam namreč občutek, da je malo muhast v Win2k, vsaj kar se tiče kopiranja on-the-fly.

Ali pa zamenjaj Teaca za npr. Pioneerjev DVD (116), ki menda dela v DMA66 oz. Plextorja za SCSI pečko...

OrlyTM ::

ful mam občutek, da je tuki večji problem TEAC, zato bo najbrž ta menjan za scsi varianto. Nekoč nekdaj pa pride tudi scsi pečka, glede na to, da kontroler že imam.

Tisto z biosom še nisem poizkusil.

Master+slave mi je čisto OK, sam jezi me, ker vem da bi moralo delati in ne vem zakaj ne.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Han ::

Mogoče bi delalo v Win9x. Meni VIA 4in1 še vedno malo smrdi...

Lahko pa je napaka tudi v biosu oz. na osnovni plošči, če pogoni (CD, disk, Zip...) tudi sicer ne delujejo normalno, ko so priklopljeni ločeno.

Pošlji mail na Asus, mogoče imajo oni kakšno posebno rešitev.

P.S. Še vedno čakamo, da ful pohvališ tole Asusko v primerjavi s prejšnjo Abitko. :D;)

OrlyTM ::

hm .... zaenkrat dela, moram pa reči, da mi je Abitka mučo ljubša, sam kaj ko sta mi kar dve crknili .... tko da ... ASUS is still my choice .... ma par bonbončkov, ki jo nardijo posebno ampak še vseeno ... sam design plate in user friendly ... ABIT rula.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Han ::

Tole sem se še spomnil, čeprav si verjetno že poskusil: včasih zadeva dela (bolje), če naprave priklopiš na principu Cable Select (CS, CSEL). V tem primeru je master tisti, ki je na koncu kabla...

OrlyTM ::

Hja ... to tut še nism poizkusil .... bo treba probat .... ker naj bi pa bil master ? .... načeloma naj bi blo vseeno, sam nč več ne verjamem, k res ful čudn dela.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Han ::

Glede na to, da bi rad imel vsakega na svojem kanalu, tako ni dileme - nastaviš a csel in vtakneš konec ide kabla v pogon...

Hmm, kaj ti zdaj niti master/slave kombinacija na istem kanalu ne dela več v redu?

Skratka, poskusi zgornjo nastavitev. Če ne bo v redu, pusti oba pogona na cable select in priklopi na sredinski priključek Plextorja (slave), na konec kabla pa Teaca (master)...

OrlyTM ::

ja oba na istem kablu zej delata .... sam bom vseen probov še ostale opcije.

thx for help

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191872 (1576) Paramedic
»

Čudna težava pri peki ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161146 (927) Han
»

snemanje cdjev on-the-fly

Oddelek: Pomoč in nasveti
91203 (1043) Han
»

Plextor 12/10/32A

Oddelek: Pomoč in nasveti
101449 (1267) Han
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151393 (1154) dynamite

Več podobnih tem