» »

abit bx6 2

abit bx6 2

misko ::

Se komu sanja, kje bi našel kaj o voltage hack-u o tej plati? Še en problem: zakaj ta plata ne podpira spreminjanja voltaže na slot1 converterju (abit slotket III)?

Lp,

misko

matevzm ::

Ne vem kaksen voltage hack mislis..
S slotketom se da speminjati napetost. Jaz imam 1.9V za Celerona2. Nastavis jumperje, flashas in resetiras BIOS, pa bi moralo prijeti. Je malce hecanja, a mislim da bi to dvoje moralo delati.

misko ::

mislm, da bo to v redu
hvala

misko ::

hm al pa ne
torej problem je tak:
Plata dovoljuje le +0,20 V od default voltaže (v mojem primeru torej maksimalno 1,90 V). Toda jaz hočem več. Kako mi to lahko uspe? Če spremenim napetost na Abit Slotket-u III (nastavim npr. na 1,80 V) se računalnik sploh ne prižge (spljoh noče delat :'().
Help me.

LP,
misko

VASkO ::

probaj, ce je nastavitev voltaze na auto pol pa nastavi na slotketu in bi moralo delovati, ker slotket potem overrida default napetost procesorja plata pa samo isce ta signal, ki ga zdaj v bistvu dobi od slotketa in ne od procesorja

frudi ::

po mojih izkunjah (mam isto plato in slotket III) gre tako:
- na slotketu nastasviš želeno voltažo
- resetiraš bios (prestaviš jumper za clear cmos, če ne veš kje je, poglej navodila oz. najdi na desnem spodnjem delu plate jumper imenovan CCMOS in pokrij spodnja dva pina - 2-3)
- ko ponovno zaženeš komp, bi ti moralo v biosu v soft menu-ju pisat za default voltažo tisto, ki si si jo izbral. in pol lahko spreminjaš voltažo od 1.3V do izbrane voltaže +0.3V.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

misko ::

poskusu
ampak vseen ne gre več kot + 0,3 V (2,00 V v mojem primeru)
celeron 2 600 pa še vedno ne dela na 112 Mhz ;((
pride do preparing network connection v win 2k
zdej bi pa poskusu še na 2,05 V pa ne gre:(

misko ::

če nastavm na slotketu 1,85 ali več, mi use mrkne:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211675 (1462) Air_Borne
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191643 (1261) Spajky
»

C700@1176 !!!

Oddelek: Navijanje
161193 (877) celica
»

abit bx6_rev2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
7845 (756) dumbo
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211202 (984) misko

Več podobnih tem