» »

Pisarniški stol!

Pisarniški stol!

Temo vidijo: vsi
««
13 / 20
»»

Okapi ::

A pravo je pa večno?

Pujsa ::

Okapi je izjavil:

A pravo je pa večno?

Kakšen odgovor je to?
Seveda ni večno.
Vemo pa, kakšna je življenska doba umetnega. Smešno kratka.

Okapi ::

Ne vem, kaj "vemo".
Jaz recimo vem, da je dobro umetno usnje na stolu ali fotelju trajnejše od slabega naravnega.

Ganon ::

Jaz imam na Ergolesovem pravo usnje in nikoli več ne bom ponovil te napake. Usnje je za stol, vsaj zame, najslabša možna izbira. Problem je, ker ne diha. Stol mora biti mrežast, lahko v kombinaciji s tekstilom.

Okapi ::

Res je. Usnje je v bistvu anahronizem. Pred 100+ leti je bilo res najboljša izbira za stole in fotelje, ker so bile takrat vse druge alternative precej slabše. Od takrat se usnja drži sloves dobre izbire za tovrstno rabo, oziroma daje vtis prestiža, ampak sodobni materiali so ga že pred časom prekosili (po trajnosti in udobju sedenja).

blues1 ::

A se da kje v Sloveniji sprobat Herman Miller stole? Tisti ki jih imate, kje ste jih kupili?
Hvala.

cortez ::

k4vz0024 ::

Iščem stol, ki ima oproro za stopala in omogoča, da se noge spodvije nazaj.

k4vz0024 ::

Pravzaprav je to pisarniški ali operativni stol z vgrajenim klečalnikom.

k4vz0024 ::

Še nobeden ni videl stola z vgrajenim klečalnikom?

mojbrat ::

Če koga zanima: Naprodaj je popolnoma nov, nerabljen HERMAN MILLER AERON REMASTERED, velikost C, uvožen 11. 10. 2019.
Cena 1.200 €
tel. 031 55 11 11

mojbrat ::

PS: še link za Aerona:
https://www.designcabinet.biz/swivel-ch......

mat xxl ::

Meni sicer ni jasno, kaj vidite na teh stolih, tako superiornega, da jih toliko plačujete ?

Sam sem imel na testu 14 dni model Mirra , pa ja pač odličen stol, vendar sam vem da za 300 do 500 eur najdem brez problema podobno kvaliteten izdelek.

Me pa zanima, kdo ima, kaj izkušenj z stoli tipa Heavy duty ?

mgermo ::

Dobro, potem pa pokaži podobno kvaliteten izdelek.

mat xxl ::

mgermo je izjavil:

Dobro, potem pa pokaži podobno kvaliteten izdelek.



Nekaj alternativ : https://www.google.com/search?rlz=1C1CA.....15163...1.0..0.111.1531.5j10......0....1..gws-wiz.......33i10j0i13.VnnwzZGmQ74

hotig ::

Iščem nek osnovni stol za pisalno mizo (low budget), predvidena cena okoli 150€. Malce sem gledal po netu in vidim, da se za ta denar ne da dobiti ravno neke kvalitete, cene za gejming stole gredo tudi do 1800€. WTF. Okej, ampak jst mam pač omejen proračun in iščem nekaj osnovnega. Našel sem ustrezen model v jysku, sicer je bila akcijska cena okoli 110€, zdej je pa 229€.

Model: LAMDRUP apeXracer
Plusi: nastavljiv nagib hrbtnega dela, ima dodatna naslona za glavo in za križ (nastavljiva oz. odstranljiva) kar je dobro, ker ravno to potrebujem, naslonjalo za roke se lahko odstrani.
Minusi: sicer sem res sprobal razstavni model ampak je takoj začel cviliti ob vsakem premiku, kar me malce moti, izdelava ne zgleda ravno kakovostna, predvsem pri zadrgi na zadnjem delu.

Torej iščem nekaj podobnega, zanima me razlika v tekstilnem materialu v primerjavi z umetnim usnjem, kupujem za dobo vsaj 5 let, dosti švicam in ne vem, kateri material bi bil boljši, ta tekstil se verjetno da tudi oprati, če ne bo domač sesalec opravil svoje, višina 190cm in teža 90kg. Sej vem, da ne bom dobil nič posebnega za 150€ ampak bi želel mnenja morebitnih uporabnikov oz. predloge podobnih izdelkov. Z nakupom se ne mudi, bom počakal do novoletnih akcij, tako da je trenutna redna cena lahko tudi višja (okoli 200€).

LeQuack ::

Quack !

mgermo ::

mat xxl je izjavil:

mgermo je izjavil:

Dobro, potem pa pokaži podobno kvaliteten izdelek.



Nekaj alternativ : https://www.google.com/search?rlz=1C1CA.....15163...1.0..0.111.1531.5j10......0....1..gws-wiz.......33i10j0i13.VnnwzZGmQ74


In kje lahko v Sloveniji dobim tele stole?

mat xxl ::

In kje dobiš Aerone , uradni prodajalec ?

mojbrat ::

In kje dobiš Aerone , uradni prodajalec ?

Pri meni. Nisem sicer uradni prodajalec, a dobiš popolnoma novega Aerona za 500 € ceneje (gl. zgornji oglas).

mat xxl ::

Potem ponujaš možnost testiranja recimo 1 teden, konec koncev lahko tudi z plačilom neke normalne najemnine ?

Oglasa NI , daj link !

mojbrat ::

Oglas JE (gl. 14. in 15. oktober). Sicer pa tule:

http://www.bolha.com/poslovna-oprema/pi...

V testiranje (razen pri meni doma seveda) ga zaenkrat ne bi dajal.

mat xxl ::

Potem lahko prodajaš samo vernikom, ki so že v tej sekti....

Navajaš v oglasu garancijo 12 let ja kje jo pa uveljavljaš ????

mojbrat ::

Kislo grozdje, a ne?

mat xxl ::

Ja problem je, da pri taki premium ceni mora biti tudi nakupna izkušnja premium ne pa kisla ... ;)

pandrej ::

Ponovno sem začel iskati kaj se ponuja na področju zdravega sedenja. Sam uporabljam spinalis že 8 let in sicer model Hacker https://www.ergonomski-stol.si/trgovina...
Vidim da je cena še vedno ista kot je bila, precejšnja.
Stol ni v usnju in še dobro da ni, ker na domači sedežni garnituri ne morem sedeti ne pozimi ne poleti. Gre za neko tkanino, takrat so mi razložili da ima precejšen % bombaža in posledično diha.
Danes iščem stol za ženo, ker ji v službi ne prisluhnejo. Mislil sem, da bi šel na cenejšo vednar še vedno dobro za hrbtenico pa v enem tednu nisem našel cenejši stol, ki bi ponujal kar ponuja spinalis. Herman miller vidim da je cena hulala...je kdo našel kakšno varianto, pa da govorimo da je servis zagotovljen. Namreč pri mojem stolu sem zamenjal ročice, na katerih se je tkanina poškodovala zaradi ozkega delovnega mesta. Brez komplikacij, minimalen strošek, v 3 dneh pri meni nove. Ne grem se z nekimi variantami, kjer ko bo kaj narobe ne bo naslova kam se obrniti oz. s tem povezani ogromni stroški. Prosim za kakšen nasvet.
lp
Andrej

joggi79 ::

pandrej je izjavil:

Danes iščem stol za ženo, ker ji v službi ne prisluhnejo.

Poskusi najti Spinalisa na Bolhi. Jaz sem ga za domov dobil za pol cene... kot nov :) V sluzbi ga imam ze kaj pa vem koliko let in ga ne zamenjam za nic. Za domov se mi je pa zdel "malce" predrag, ampak ko sem malo vec zacel delati od doma ni bilo druge... Kaksne pol leta nazaj jih je bilo kar nekaj na Bolhi z relativno ugodnimi cenami. Je pa tako ali tako neunicljiv stol, tako da nimas prav veliko za falit.

mat xxl ::

Spinalis je za lahke osebke super za srednje kategornike, pa slaba izbira .....

k4vz0024 ::

Kateri ergonomski stol s pomičnim sedalom do okoli 300 EUR?

mojbrat ::

Zanimivo, kako so ljudje šparovni: z lahkoto odpiskajo 1.000 € za mobilca, ki ga zamenjajo čez 2 leti, zgrozijo pa se ob enaki ceni za hermana millerja, ki ga uporabljaš najmanj 20 let in ki zagotavlja zdravo in udobno sedenje.

pandrej ::

k4vz0024 je izjavil:

Kateri ergonomski stol s pomičnim sedalom do okoli 300 EUR?

Glej, z pomičnim sedalom ne vem kaj boš dobil ceneje kot neka osnovna varianta od spinalisa https://www.ergonomski-stol.si/trgovina...
Dodaj še 100€ in ti ne bo žal. Meni deluje sicer ok, imam pa nek dražji model. Lahko pa pogledaš če ima Aeris kaj ugodnega. Trenutno preiskujem še to zadevo.

mojbrat je izjavil:

Zanimivo, kako so ljudje šparovni: z lahkoto odpiskajo 1.000 € za mobilca, ki ga zamenjajo čez 2 leti, zgrozijo pa se ob enaki ceni za hermana millerja, ki ga uporabljaš najmanj 20 let in ki zagotavlja zdravo in udobno sedenje.


Ja to je res, tudi kar pri nas na firmi prodajamo ima svojo ceno, pa si tudi sam kdaj rečem isto. Ljudje ne znajo premislit kaj kupijo za 2 leti, kaj pa za 20 let in jim je treba kdaj dobesedno zračunat cifro ki jih letno stane in se šele potem zamislijo. Isto gre za vzmetnico, rajši tisto za 400€ a sigurno je v uporabi 10 let.
Na stolu sediš sigurno 15-20 let če je kvaliteten, in sediš 8h na dan (večina od nas ki to beremo)... Ko uščipne pa odštejemo hitro cifro da se damo v red. Sem videl pri ženi, bi imela že 2 spinalisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pandrej ()

dunda ::

mat xxl je izjavil:

Spinalis je za lahke osebke super za srednje kategornike, pa slaba izbira .....

To pa lahko potrdim. Za težje ljudi zagotovo ni. Uporabljam model Hacker in stalno popušča vzmet.
https://www.kacnje.eu

joggi79 ::

O kaksni tezi to govorimo? Sam imam okoli 75kg, kar pomeni da ravno super lahek nisem, pa zaenkrat nimam nobenih problemov z vzmetjo, s tem da imam stol ze kar nekaj let (prevec da bi se spomnil koliko :)). Kaksen mesec nazaj je sodelavec dobil novega in ko se vsedem na njegovega nimam obcutka, da bi bila vzmet na njegovem (novem) kakorkoli drugacna kot moja stara.

pandrej ::

dunda je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Spinalis je za lahke osebke super za srednje kategornike, pa slaba izbira .....

To pa lahko potrdim. Za težje ljudi zagotovo ni. Uporabljam model Hacker in stalno popušča vzmet.

Ko sem ga jaz kupil vem da so mi rekli, da lahko z leti ta plinska vzmet popusti. No meni še ni v vseh teh letih. Da pa se lahko zamenja in strošek vem da je bil zanemarljiv...
Če bom imel ponovno stik z njimi jih vprašam še o teji zadevi. Dvomim pa da ima dosti veze s kilažo uporabnika.

Tody ::

Pri 75 kg si lahka kategorija :) Nekateri gredo hitro do 120 +

stjan ::

Obstaja kakšen soliden stol, za vaše pojme res s socialno ceno, do ca 150 eur?
Ali pa so vsi ti stoli podobne kvalitete?
Sedaj je v jysku akcija pa so cene stolov znižane.
Za nečaka 18 let, ca 80 kg, rabim nov stol, sedanji je bil res poceni, pa ni več v najboljšem stanju :)

melvin ::

Ikea Markus?
Gigabyte Z690 Gaming X | i5-12600KF | Noctua NH-D15S | 32GB |
Gigabyte GTX 1070 G1 | 512GB 970 PRO | RM750X | Meshify C |

fikus_ ::

Matej_K ::

fikus_ je izjavil:

https://www.ikea.com/at/de/p/markus-dre...

V ikea IT še -20€
... .. .

Raindancer ::

Ima kdo izkušnje s klečalnimi stoli?

Zadnje čase si jih ogledujem ker je večina mojega dela v pisarni in je bilo glede njih zapisanih nekaj pozitivnih zadev. Če ima kdo kaj, kar izpolnjuje te zahteve, me zanimajo mnenje in izkušnje

- na kolesih
- max težna obremenitev čim višja (več uporabnikov)
- enostaven za sestavo
- glede tistih blazin me zanima, če naj tvegam z bolj tankimi ali bolj debelimi
- enostavno nastavljanje višine oz prilagajanje ogrodja uporabniku.
- budget okoli 100 € max. 200
- v uporabi bo stalno

Hvala in lp,

Raindancer

k4vz0024 ::

Iščem kombiniranega, takšnega, ki med sedenjem omogoča tudi klečanje oz. lahko spodviješ noge. A jih sploh še proizvajajo?

mat xxl ::

pandrej je izjavil:

dunda je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Spinalis je za lahke osebke super za srednje kategornike, pa slaba izbira .....

To pa lahko potrdim. Za težje ljudi zagotovo ni. Uporabljam model Hacker in stalno popušča vzmet.

Ko sem ga jaz kupil vem da so mi rekli, da lahko z leti ta plinska vzmet popusti. No meni še ni v vseh teh letih. Da pa se lahko zamenja in strošek vem da je bil zanemarljiv...
Če bom imel ponovno stik z njimi jih vprašam še o teji zadevi. Dvomim pa da ima dosti veze s kilažo uporabnika.


Ne rabiš, sem jih že sam nad 100 kg je načeloma težko, nad 120 pa je NO GO .

pandrej ::

Raindancer je izjavil:

Ima kdo izkušnje s klečalnimi stoli?

Zadnje čase si jih ogledujem ker je večina mojega dela v pisarni in je bilo glede njih zapisanih nekaj pozitivnih zadev. Če ima kdo kaj, kar izpolnjuje te zahteve, me zanimajo mnenje in izkušnje

- na kolesih
- max težna obremenitev čim višja (več uporabnikov)
- enostaven za sestavo
- glede tistih blazin me zanima, če naj tvegam z bolj tankimi ali bolj debelimi
- enostavno nastavljanje višine oz prilagajanje ogrodja uporabniku.
- budget okoli 100 € max. 200
- v uporabi bo stalno

Hvala in lp,

Raindancer


Klečalnik bi rekel, da je za tiste, ki imajo zdrava kolena. Sodelavka, mlada lušna punca, si ga je prinesla v službo. V smislu, jaz pa na vaših ne bom sedela, bom zase poskrbela. Ja, vse dokler se niso začele bolečine. Za pogledat je fantastično sedela (s strani), potem ga je pa hitro prodala in zamenjala za stol s sedalom. No, zdaj si tudi ona ogleduje SpinaliS...

k4vz0024 ::

Rešitev je v kombiniranem, stol + klečalnik, ampak se ga ne da nikjer dobiti.

Qushaak ::

Se opravičujem, ker obujam staro temo vendar imam problem s stolom.

Trenutno imam nekaj mesecev tak stol - kupljen nov.

https://imgur.com/k8FR67T

 Stol

Stol



Težava je, ker se mi del na katerem sedim dostikrat sam od sebe kar spelje nazaj (največkrat ko vstajam iz stola, dogaja se pa tudi ko se kdaj malo bolj premaknem in na stolu še vedno sedim s praktično skoraj celo težo).
Težava je, ker so mi ta del ko se sedi že 4x zamenjali do sedaj (jasno vse v okviru garancije), vendar nikoli ni nič drugače - so sicer razlike, vendar prav vsak se mi je še speljal nazaj.
Stol mi je drugače super za sedet in tudi prilagodljivost je super, vendar žal nimam več volje in časa to vozit nazaj na menjave, sploh ker je odgovor da se to pri drugih strankah s tem stolom ne dogaja in da proizvajalec ne bo nič gledal kaj je dejansko narobe.

Za stol sem dal 250 ali 270EUR in je baje njihov "top-of-line" za "operativno pisarniško delo".

Želel bi si nek podoben stol sedaj. Visok sem 185cm, težak 90-100kg. Ceno zaenkrat pustimo. Želim si da je stol prilagodljiv (sploh naslonjala za roke je nujno poleg vsega drugega) oz ergonomski. Na dan veliko presedim (sem programer) in želim imeti problematiko stola za precej let rešeno.

Naj gledam stole Pivk, Elcond (pisarnisko-pohistvo.net)? Ergoles imam nekje enega pri naročniku (Enjoy model) in nisem zadovoljen z njim.

Hvala za mnenje.

kuglvinkl ::

Isci task chairs, poglej na Wirecutter.
Your focus determines your reallity

Qushaak ::

Kaj mora normalen ergonomski task chair res koštat minimalno 700€ da je v redu in da lahko pričakujem da ga bom mel dolgo?

mgermo ::

Obsession je 550€.

Steinkauz ::

Lahk tega probaš:
http://www.ergoles.si/izdelki/pisarnisk...

Zame je top.

Na šihtu mam pa
https://www.ergovision.si/pisarniski-st...
400eur pa je tudi ok.

gslo ::

za intermezzo, ker so zgoraj omenjali spinalis, model hacker: sam imam svojega že 15 (!) let. dobil sem ga kot rojstnodevno darilo. razen blaga, ki se je na naslonjalih malo razcefralo ob robovih je stol neuničljiv. v tem času se je moja teža gibala med 80-100kg. best. gift. ever.
««
13 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pisarniški stol?

Oddelek: Kaj kupiti
415935 (513) Nebomgabiksa
»

Kateri gaming stol

Oddelek: Loža
474319 (2548) FireSnake
»

Kvaliteten stol, ki omogoča kar se da zdravo sedenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528069 (4836) STASI
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419488 (5281) Qushaak
»

Udoben stol za večurno delo

Oddelek: Pomoč in nasveti
315303 (1858) U2ros

Več podobnih tem