» »

252 FSB na NF7-S brez volt modov!

252 FSB na NF7-S brez volt modov!

«
1
2

GUFY ::

Kot že naslov pove sem dosegel ta FSB, brez kakršnegakoli moda na matični plošči z dvema ploščicama CORSAIR PC 2700 RAM-a V DC načinu.:D :D :D

P.S.: Upam, da bo moderator kmalu prilepil slike.

kuglvinkl ::

Sinhrono? ;)
Your focus determines your reallity

GUFY ::

Sinhrono seveda:D :D :D.
Sicer pa sem slike poslal Morfu in upam, da jih bo kmalu objavil.

Mislim pa, da je to Slovenski rekord v FSB-ju:D :D :D .

frenk ::

in to s 2700 pomnilnikom??8-O

congrats:D

boštjan ::

s 2700 rami je to res vlki dosežek

Tic ::

Stable?
persona civitas ;>

Caligula ::

Gufy al FSB? :D

morphling1 ::

Evo slikce



Cool rezultat za te module, zdaj je treba pa to ponovit pri 2400+ MHz, da boš posekal še mojih starih 3715 MB/s na Epox 8rda >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Morf: Mislim, da bo šlo še več kot 252 FSB sam da za začetek naredim modifikacijo 3.3V linije. >:D

Tic: Zadeva ni stabilna, lahko samo Bendwidth v sandri naredim.;((

Ampak morate pa priznati, da je za te rame to sanjska frekvenca.:D :D

Tic ::

Cestitke itak. :)
persona civitas ;>

BaRtMaN ::

Čestitam! Kater model so ti rami in kje si jih kupil?
Jaz imam tudi Corsairje XMS PC2700 CL2 512 MB v DC (jao kolk kratic).

mamamia ::

Kurac in pofukani corsair rami... Men pr 220MHz na nf7-s dela tok da pozenem sandro.. pol fase blue screen. In zadnic se mi potem ni hotlo vec bootat (niti po clear cmosu, miljardi drugih timingov)

Mam pa corsair xms twinx pc3200 512mb za 40k!!!
Za ta dnar bi prcakval da se navijajo ko satan.

Jebem mater corsairu.

GUFY ::

Iste k ti BaRtMaN.>:D

Tic ::

mamamia: Prosim da se vzdriš neprimernih besed.
persona civitas ;>

mamamia ::

Ok, se opravicujem.

BaRtMaN ::

>:D
Na skrinšotu vidim, da imaš 2*256 MB modula, jaz mam 2*512 MB. Kje si jih kupil?

Sicer pa škoda, ker nimam časa, da bi še jaz malo poiskal meje. Bo ga precej več čez kakšen teden. >:D

TribesMan ::

GUFY vidim da maš CPU na 2000MHz in Vcpu na 1.5V. A si ga kej odvil? Ker če si ga odvil in si dobil večji FSB to potrjuje mojo teorijo, ki sem jo naznanil par tednov nazaj.

Jest mislim da je v večini za nedoseganje visokih FSBjev kriv:
a) napajalnik
b) regulator napetosti CPUja
c) CPU

Ker ko sem jaz spustil frekvenco in voltažo CPUja sem z lahkoto prebil 242MHz, prej pa tud zbootal ni pri tej frekvenci. Tako da je logično da je nekaj povezano z porabo procesorja, ali samim procesorjem, saj NB in RAM nista nič bolj obremenjena, če je CPU na nižji frekvenci...

Za premislit.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

glinik ::

Meni so neki Infineoni špilali na 6X230.

Vseeno kapa dol GUFY.

Če hoče kdo kupit moje rame,so mu na voljo in sicer so 512MB DDR 400.Tudi brez V-mod itd ...

Lp

Tic ::

TribesMan: Zanimivo, vendar pri meni ni CPU fekvenca in napetost nista vplivala na FSB. Nažalost.
persona civitas ;>

GUFY ::

BaRtMaN: Kupil sem jih pred pol leta v JAE.:D :D :D

BaRtMaN ::

Zanimivo, JAZ TUDI!!! >:D >:D >:D

DjTonic ::

Great GUFY dobro si napičo te rame :D. Kdo bi si mislo, da rami, ki so privzeto na 333Mhz DDR zmorejo takšne frekvence. Morda ima tukaj kaj prste vmes tudi modifikacija voltaž na napajalniku>:D

GUFY ::

Morf: Malo mi je zmanjkalo pa bi te prehitel v banwidth-u. Sandra mi je namreč pokazala 3706/3319 pri 253 FSB. >:D >:D >:D
Slika seveda sledi.

kuglvinkl ::

Samo (verjetno Gufy?) mi je poslal tole:

Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Wow pravkar sem na netu pobral slikico, ki prikazuje 268Mhz FSB na Abit NF7-S v navezi z Athlonom XP 8-O.
Pomoje je to največja prepustnost do zdaj>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

frenk ::

DjTonic:kateri rami to?

DjTonic ::

Ne vem točno bom še pol pogledat;). Ko sem videl to sliko se je tudi meni zahotelo visokih FSB-jev in sem šel malo svoje HyperX-e navijat>:D. Tokrat je bil na vrsti Single Channel z CPU Interface Enabled. Rame sem spravil MAX na GUFY-jevo vrednost torej 252Mhz FSB:D:D. Vendar ni bilo vse stabilno, ker mam napajalnik neko sranje (Beri še Vsense linije nima za moddat pa nič;((, tako imam +3.3V okrog 3,22V realno,...) Saj pride v kratkem drugi še prej pa kaj drugega:D Evo moje dosežke pri 248FSB Memory rezultat v Sandri in Slika Wcpuid pri 252>:D LP,..;)




Grrr nekaj mi je sliko pokvarilo pa nevem zakaj;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Tic ::

Hehe, previsok FSB? :D >:D
persona civitas ;>

GUFY ::

DjTonic: Če bi malo bolje pogledal zadnjo sliko, ki jo je prilepil kuglvinkl bi videl, da ja moj maxsimalni FSB do sedaj 253>:D >:D >:D

DjTonic ::

Če bi malo bolje pogledal zadnjo sliko, ki jo je prilepil kuglvinkl bi videl, da ja moj maxsimalni FSB do sedaj 253

Aja ups sem mislo, da 252>:D. Kaj to si mel prav v Biosu nastavljeno na 253? Ker meni je že kazalo tudi po skoraj en mhz več kot je bilo v biosu. Škoda, da se mi sistem zruši, ko se nalagajo Win XP, drugače bi šlo še dlje:D

glinik ::

Tukaj ste pravi hard-core klokerji, zato imam sledeče vprašanje.

Imam dvojne Infineon rame 512 DDR400.Ko dam noter eno ploščico, midela stabilno na 11.5 X 205 in na 9.5 X 230.

Ko pa dam noter dve plščici, torej dual ram, pa ne gre nikakor navijat oz. zelo slabo.Imel sem dual in 11.5 X 205.Mašina mi je začela piskat, kot ponoreli konj!!!

Torej dual ram ni za klokanje? Kaj menite vi?Enim to uspeva, zakaj pol meni ne gre?

Moj sistem:

-Abit NF7-SL
-Infineon 512 DDR400
-AMD XP 1700
-Samsung 120GB
-300W napajalnik

Lp

njok ::

Poizkusi se v single-channel nacinu.

glinik ::

Mislis samo en plošček? Potem delajo na 230 FSB stabilno.

Torej misliš dva ploščka v singel načinu? Moram probat, samo nimam neke volje oz. dvomim da bo kaj bolše.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

tiborrr ::

Pizdarija, meni pa Winbond PC3200 CH-5 komajda dela pri 200MHz na butasti Abitki. Nevem, kaj je s tem nF2, da je tako izbircen. VASkOvi Kingston ValueRAM 2700 delajo na 221 pri 6-2-2-2.0 in 2.7V :\.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gamer ::

na ta zadnih primerkih plat pa baje tud ch-5 dobr delajo, za ta zgodne pa vem da so problemi z nekompatibilnostjo...

tiborrr ::

Mater, jaz pa mam ravno tisto plosco od meseca aprila (uvozeno direkt iz Nemcije, cisto novo).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

SleepLess ::

GUFY al lahko samo nekaj vprašam, a je na tej plati okoli NB-ja so tiste luknje da lahko druge hldailnike pritrdiš gor al jih ni in kako ti hladiš NB? Ker se odločam med tole plato in ASUS-ovo.

GUFY ::

Poglej to slikico.:D

SleepLess ::

Najlepša hvala, ABIT will be :)

SleepLess ::

Evo, plato ima, je zakon, navija se odlično. Jaz sem sedaj pri 246 FSB-ja, ko dobim pa novi napajalnik (ker tale je res podn) pa upam da bo kakšen rekord pade, če ne že prej :) aja samo imam jaz rame 3200 twinmos twister 256mb0:)

Sami ::

Sistem mam barton 2500+, Epox 8RDA3+, 2X512MB DDR400, GF 4 TI 4200. Dons mi je uspel navit rame 2X512MB DDR 400 Twinmos/Winbond na 235FSB (DDR 470):D, proc pa je bil 2000MHz (8,5X235) lahko bi šel še višje, sistem je bil 100% stabilen, ampak me skrbi, da bi se kej skurlo. Ali je varno pustiti na 235 FSB?:))

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

kajzer ::

JA je varno pusit sj ne moreš nč skurit, če ne dviguješ preveč voltaže. Pa proc še mal navi kr je 2000MHz skor mal (dj ga na 9,5x235 bi moglo delat, če ne pa voltažo mal dvign-pa ne skrbi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Sami ::

Za kok pa nej dvignem voltažo. Ker, če ga navijem na 9,5X235 mi noče pridt v winse.;( Ko je proc. obremenjen (2000Mhz) je okol 50-51 stopinj, mam pa box cooler.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Tic ::

Pocasi dviguj in testiraj a ne ;)
persona civitas ;>

kajzer ::

Do 60C pri foldingu lahk greš BP. Js ga mam do 65C odvisno od temp sobe pa se sploh ne sekiram kr mam itak 3 leta garancije, če pa že crkne pa sam bios resetiram pa ga nesem nazaj pa mi ga more zamenjat.

[MYTiX] ::

Sm bol nov v navijanju. Imam Barton 2500+, 2x512 TwinMOS 3200, NF7-S. Klasika v glavnem. Zanima me pri kasi voltazi bi ta sistem moral delat na 11x200. Naprimer 10,5x215 dela vredu na 1,75V , Rame imam pa na 2,7. Sistem je stabilen. Na isti volzi na 11x200 pa ni stabilen.

boštjan ::

jaz moram za 11x200 dvignit cpu voltažo na 1,725V
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

|KoRn| ::

Meni tudi rami zavirajo stvar (plata ASUS A7N8X Deluxe Rev2.0), namrec TWINMOS Winbond 2x512 ne morem spravit cez 200MHz... procesor AMD 2400+ pa se lepo navije na 12x200MHz in je pri default voltaži 1,65V stabilen!!! Takoj ko dam na 202MHz stvar ni več stabilna... sumim rame... probal sem pa vse od spreminjanja timingov za rame, do dvigovanja voltaže, spuščanje množilnika itak:D

Ideje?

Sami kake imaš timinge za ram in voltažo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

Tic ::

Prej bi rekel, da te ovira chipset. Kaj ko bi naaredil Vmod?
persona civitas ;>

[MYTiX] ::

Kako se nardi Vmod?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40129966 (15430) gfighter
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310641 (6550) GaS
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815013 (3427) billy
»

PC2700 na 467Mhz pri 2,2,2,5

Oddelek: Navijanje
272523 (1728) BaRtMaN
»

Kateri ram...

Oddelek: Kaj kupiti
461781 (1263) Tic

Več podobnih tem