» »

Irc...kako dobiti tak ident?

Irc...kako dobiti tak ident?

bizzare_ ::

Uf eno zapleteno vprasanje, recimo v ircu mam ident:
bizzare is ~bizzare@BSN-xxx-xx-x.dsl.siol.net
In jst bi si rad spremu ident za @ v crke...da bi mi recimo pisalo:
krneki.windows.si al pa kj podobnega...koker sem seznanjem moras imet staln ip, pa kaj se moras imeti?Recimo, imam program my dns (sj ne znam imena povedat, k se ne spomnem), kateri posilja ip in potlej mam na gajbi en naslov, in mi skoz ipje posilja tam...tako, da grem lahko recimo na ftp:matej.streznik.org in pridem do ftpja...si lahko s tem programom za dns kaj pomagam?
Imam pa tudi dinamicni ip :>

Ziga Dolhar ::

Še domeno windows.si :-).
https://dolhar.si/

bizzare_ ::

Dal sem primer :)

Upam, da me je sploh kdo zastopu :>

|CyGNUS-x ::

Misliš vhost? Jst mam recimo tazga |CyGNUS-x is ~grrr@server.admin.at.mircosoft.ch * dezurni jebac. Pri tistem ko imaš BNC ga vpraš če omogoča vhost. Pa si ga kupi.

Lp
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

bizzare_ ::

Ok priznam nimam pojma :>


Recimo je folk k ma tako jozko@krneki.je.to.bedarija

To bi jst rad imel :)

Ziga Dolhar ::

Again ...

V tem primeru boš pač mogel imet domeno to.bedarija. Potem se boš pa obrnil na dns@siol.net.

Zaboga, o tem se domala vsak dan pogovarjajo na forumu!
https://dolhar.si/

bizzare_ ::

Sam nimam jst stalnega ipja :>Mam dinamicen crap :>


Pa se nekaj me zanima, ali je mozno domeno od gajbe, uporabiti tudi za to? :)

prix ::

Elow!:D

Poddomeno od "gajbe" lahko uporabis vendar imas lahko samo neki.streznik.org nemores pa imeti neki.neki.je.streznik.org ,razen ce seveda poznas koga od tam in ti da taksen vhost. Odloc se sam a predlagam ti afraid.org ali dyndns.org ker pac imajo lepse domene. Js bi uzel tud statiko ker pol nimas problemov s tem ali je dns osvezen z novim ipjem. Potem pises na dns@siol.net in jim zatezis za reverse na to uporabnisko ime, blablabla. in vojla ze mas nov host. Ce pa bi imel rad bizzare.je.micika.org pa rabis domeno micika.org in kasneje lepo sam nastimas. Upam da je jasno! Drugic uporabi iskanje psevdo.

Le kaksen bo vhost?

nuclear ::

zrihti si statičen ip... www.afraid.org
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Vikking ::

preko bnc-ja, da si med računalnik in linijo postavš še server, al pa nardiš tunel preko ipv6 --> to ma ponavad folk kr je pač najbolj izi za narest, najdeš enga internet ponudnika, na katerem to nardiš mal vpraši googla

OrkAA ::

hm..Primox

Torej imaš reverz lahko dinamičnim ipjem in poddomeno pri gajbi? Sm slišal ljudi, ki so pravili nasprotno...

fRiK0 ::

Ne mores met, razen v primiru da imas IPv6 preko ponudnika tunnela za uporabnike z dinamicnim IPjem. Takih pa jaz osebno ne poznam...
Hvala

LP Tadej

prix ::

Elow!

Tko kot je fRiK0 reku ne mores imet reverse. Lahko pa neki.streznik.org kaze na tvoj ip in pac ko se ti zamenja ip osvezis dns (gajba,afraid.org,dyndns.org). Vendar pac tega ne mores uporabljati na ircu. Ker pa mislim da poddomena ni samo za irc extension je bolje imet statiko in pac furas lahko FTP,... pod vedno istim ipjem. Tole je full lame razlozeno drgac pa na drugem NESTu OrkAA :)

OrkAA ::

hehehe :D

Sej drugač dobr poznam vse te zadeve z dinamičnim ipjem, samo si mal čudno povedal glede reverza na ircu v prejšnjem postu...

Se vidmo na nestu ja ;)

ledo ::

Če imaš dinamični ip je to malo težje razen če nimaš ipv6 tunela pa si greš vsakokrat spremenit ip.. drugače pa želiš imeti ipv4 z drugo reverse masko si preusmeri domeno na tvoj ip ampak moraš imeti statičnega ter pošlješ na Siol al kjer koli že imaš internetni dostop prošnjo za spremembo reverse naslova. drugače pa so za irc Ipv6 serverji .at .nl .it .be . ampak moreš imeti tunel narejen pa i-line dobiti pa ...

Lp. ledo:\

Vikking ::

za tunel kak najbolj simpl naredit http://mail.e3ware.com/sekure/

da skriješ svoj ip.... simpl k pasulj... sam če googla vprašaš ti bo povedu vse... sam vprašat je treba včasih znat.

fRiK0 ::

Vikking ja no to je IPv6, samo tudi za to potrebuješ stalen IP.

Samo glede na to da bi on rad imel tudi ftp in podobne zadeve je IPv4 še vedno nabol aktualen. Tvoj odg. je nekako iz teme :)
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

Vikking ::

friko kaj še vedno ne razumeš al kaj.... o kakšnem stalnem ip-ju govoriš, tud če maš dinamičnega to deluje čist ok... sprobano... deluje le po 24urah te dol vrže tko kot je normalno pr dinamičnem ip-ju...lahko se da zrihtat tudi da ti namesto tistiš številk za v piše pač domena ki si si jo sam zmislu in jo vpisu na strani ponudnika tunela. tko da čist vse dela... 100% ...

friko in zakaj bi blo tole off topic, če je tip napisu da bi rad na ircu mel za @ svojo napisano domeno... friko beri od začetka vse poste.

fRiK0 ::

Recimo, imam program my dns (sj ne znam imena povedat, k se ne spomnem), kateri posilja ip in potlej mam na gajbi en naslov, in mi skoz ipje posilja tam...tako, da grem lahko recimo na ftp:matej.streznik.org in pridem do ftpja...si lahko s tem programom za dns kaj pomagam?


In kaj ima IPv6 s tem?
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

NevarHere ::

eh... to mors bret med vrsticami...

sicer pa ce nimaš tolko pojma o tem pa se nimaš kaj prepirat:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena + irc [vHost]

Oddelek: Omrežja in internet
81721 (1556) Bug
»

IPV6 Irc serverji ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10017819 (12976) UnderTaker_
»

xs26 range - reverse z domeno

Oddelek: Omrežja in internet
12996 (927) flaksor
»

irc

Oddelek: Programska oprema
101122 (973) AljoOo
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
356002 (5144) Bakunin

Več podobnih tem