» »

na kaj pozoren pri nakupu trdega diska?

na kaj pozoren pri nakupu trdega diska?

Lizard ::

disk mi je sel, pa bom v kratkem moral kupiti novga, zato me zanima, na kaj moram biti pozoren, kaj pomenijo dolocene kratice in kaj se more ujemati z mojim racunalnikkom

Caligula ::

Nimas kaj komplicirat.
Vzami tistega, ki je poceni a ima 3 leta garancije.
Garancija je pri disku v praksi najpomembnejsa. Ziher ti bo crknil v garanciji ol pa bos takrat ze dobil novega vecjega pol.

Za firmo ti bo pa itak vsak eno nastel... tako da brezveze o tem razmisljat. Ce je kaj poceni v akciji in ima 3 leta garancije sam gas...! :D

robio ::

Razen v primeru, da imaš starejši računalnik, ki še ne podpira velikih diskov. Kar se pa garancije tiče je super ampak v primeru ko disk "crkne" bi plačal tud za dva nova samo da bi se podatki povrnili>:D . Kar se pa "crkovanja" tiče pa načeloma res ni pravila (kolikor imaš sreče).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robio ()

overlord_tm ::

Glej na obrate( 7.200rpm) , predpomilnik (8MB) pa seveda na garancijo in ceno in velikost!

Zadnje čase IBM diski krneki crkujejo. Mojemu prjatelju je crknu takoj prvi tedn ko ga je dobil!

Dr Evil ::

Priporočam ti vzet tih disk.Npr SAMSUNG

Fury ::

Seagate Barracuda VI - ce rabis tisino in te ne moti rahlo (par %) pocasnejsi read speed

Maxtor (tisji) ali WD (glasnejsi) - ce hoces absoultno najhitrejsi disk (ATA se ve)

Najbol se splaca (SIT/megabajt) 120GB disk kupit.

Ce nimas ravno najnovejsiga compa pazi da bo disk PATA (un s ta sirokim, ploscatim prkluckom) in ne SATA

Caligula ::

No vidis:D

Se je ze zacelo s firmami komplicirat. Vsak ti bo drugo predlagal pa cisto vsakemu je ali pa pozna koga, ki mu je crknil disk kake firme. Crkujejo vsi.
Vzami najcenejsega z 8 mega cacheja, ki ima 3 letno garancijo. To je to.
Z ostalim ne kompliciraj, ker bos na koncu po Murphyjevih zakonih koncall z najpocasnejsim, drazjim in najglasnejsim diskom:(

Poceni, 8mb cacheja in 3 letna garancija.

Dr_M ::

najcenejsi so hitachiji. odlicni diski :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

jest med firmami locim striktno po glasnosti in hitrosti :)

Loki ::

novi IBM-ovi diski (oz. sedaj Hitachijevi) nimajo vec problemov.
Pojdi na cimvecjo tisino in velik predpomnilnik (8mb).

serial ata, ce se da.

Caligula ::

Ne pozabi na garancijo

Keyser Soze ::

Jaz imam Raptorja od Western digitala. 5 let garancije:D I am sooo happy. Deluje OK. Tiho in hitro.

Prej sem imel pa Seagatea, ki mi po petih letih prenašanja in mučenja še vedno deluje brez problemov. Samo malo počasen je.

Edino kar moraš gledati je res garancija ter cena. Diski se zelo malo razlikujejo po kvaliteti. Če nimaš sreče ti crkne še tako dober disk, če jo imaš ti največje jajce deluje brez težav.
Glede glasnosti pa, so ravno prav glasni - tako da veš da ni disk crknil in ti ni potrebno vseskozi gledati na HDD LED ali disk dela ali se je računalo obesilo.

7200, 8mb predpomnilnika ter primerno vodilo( ATA100/133 ali pa SATA).

P.S.: Pa povej katero matično imaš oz. koliko je star računalnik.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Dead_Eye ::

Se je ze zacelo s firmami komplicirat. Vsak ti bo drugo predlagal pa cisto vsakemu je ali pa pozna koga, ki mu je crknil disk kake firme. Crkujejo vsi.


že, že, samo IBM-i crkujejo malo več kot ostali

novi IBM-ovi diski (oz. sedaj Hitachijevi) nimajo vec problemov.


ja, in se prodajajo komaj nekaj mesecev, počakaj še malo....>:D >:D oz. hočeš reskirat?:D
The one and only

Caligula ::

:D

Pa kerkoli ti bo crknil v 3 letih. Garant! >:D
Ce pa se da 5 let pa se toliko boljse, pa ce se ne motim, ko dobis novega, gre garancija od nove dobavnice spet od zacetka. Tko da tak Raptor je mogoce dozivljenjski nakup 0:)

Fury ::

ne gre garancija naprej... razen ce je raptor izjema - drugace je garancija od datuma nakupa in ne potem spet od datuma zamenjave naprej...

Dr_M ::

Fury: mogoce bi si mogu tole prej prebrat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Fury ::

hmm.. skrajno zanimivo. dobro vedet :) seprav preden mi garancija potece vsako stvar subtilno sfukam in zamenjam ;)

Keyser Soze ::

Ja, sam pomoje se ti ne bodo tako na i zi pustli skoz prnest.

Boš moral kar pošteno subtilno to zjahat.:D Če bi blo tako simpl ne bi nobeden več kupoval v štacuni.
OM, F, G!

jurcy ::

jst mam maxtorja 80gb in je ql>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk 160GB ali 200GB in firma

Oddelek: Kaj kupiti
201632 (1237) dxx
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452728 (1940) Dr_M
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310023 (7208) Keyser Soze
»

Hitachi Deskstar 180GXP

Oddelek: Novice / Diski
182186 (2186) Jinxy
»

Reklamacija diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201523 (1165) Justy

Več podobnih tem