» »

strokovnost prodajalcev v trgovinah z elektromaterialom

strokovnost prodajalcev v trgovinah z elektromaterialom

mloncar ::

danes sem kupil nekaj elektromateriala v eni izmed trgovin z elektromaterialom in morem priznat, de me je razočarala strokovnost osebja, ki stojijo za pultom! kupu sm LED diode in me je zanimal če potrebujem predupor, če bom vezal 6 diod (navadne LED diode - rdeče, padec na en ~2V)... ...in trajal je kr neki cajta, de so trije prodajalci ugotovil de ga ne potrebujem!

po drugi strani pa me je presenetila prodajalka v Žarnici v celju, kjer sem prejnji teden kupil spajkalnik, pa še nejak drugega materiala in sem dobil vtis, da se prodajalka spozna na ta posel!!

kakšne so pa vaše izkušnje??

frenk ::

dokaj dobre izkušnje...kupoval sem v HTE in lotus-u

kuglvinkl ::

V HTE je tip vzel v roke kalkulator in zračunal. :)
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

itak...ce rabs kej gres u HTE, tocno vejo kaj rabis. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zvery1 ::

V LOTUSU SO DRAGI
Primerjaj mal cene pa bos vidu!
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Lime ::

Tudi sam odsvetujem Lotus. To boste pa ugotovili, ko bo potrebno katero stvar zamenjati, saj nočejo niti slišati o tem. Tudi če imaš račun.
Celo kabla, ki so mi ga naredili krajšega, kot sem ga naročil, mi niso hoteli zamenjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

frenk ::

ja lotus je res oderuški...ampak enkrat ko mi je dal premajhne gile za vente mi jih je pa vseno zamenjal za večje:)...ampak to še ne pomonei da bom še kdaj tam kupoval:D

Pudding ::

Kje je Lotus?

frenk ::

v Kranj-u

madviper ::

japan power: Ne vem zate, toda jaz nimam najbolših izkušenj z Žarnico iz Ce. Prodajalke se na stvari bol malo spoznajo pa še cene so abnormalno visoke. Če delaš kaj večjega se bolj splača kupit v IC-elektronik al pa v HTE.

Lp
I'd like to do something crazy!

Zavo ::

Jaz imam najboljše izkušnje s HTE-jevci. Na zadeve so spoznajo (vsaj večina) pa še prijazni so in ne komplicirajo, ko je treba kaj zamenjat ali podobno!
Dobro, čipov ne menjavajo, ampak to je za moje pojme normalno!

Malo slabše izkušnje imam z IC-jem. Ne zaradi cen, pač pa zaradi odnosa, saj si vzamejo vedno tako hudičevo dosti časa, da ti kaj odgovorijo na mail!
Malo so arogantni!

Slabe izkušnje imam pa z EA elektroniko in Žarnico.
Ne vem kaj je japan_power mislil s tem, da se prodajalka spozna na zadeve. Jaz sem dobil ravno nasproten občutek, ko mi je hotela prodati Ni-Mh akumulator za vrtalni stroj (kao da so boljši), kljub temu da sem ji nekajkrat povedal, da Ni-Mh člen ni zmožen dati takšnega toka ven kot Ni-Cd!
Moram pa priznati, da je bila kar prepričljiva s svojo sicer napačno razlago. :))


Vsak ima pač svoj okus, in mislim da je dobro tako, saj tako vzdržujemo konkurenco. Bog ne daj, da čez 10 let ostaneta samo še supermočna IC in HTE! Potem smo ga najebali glede cen.

slawc ::

hehe, lotusa v kranju to nic ne moti, da ima take visoke cene. Sposobni pa so NOT!

Tudi strokovnost prodajalcev HTE ni bila na neki ravni, ko sem bil nazadnje tam. Res pa je, da prodajalec ne more vedeti cisto vsega.
LP, Slawc

swar ::

Mislm da mora prodajalc vedet vse(sploh pa ce tam dolg dela) o izdelkih ki jih prodaja.Meni gre izredno na zivce v racunalniskih trgovinah ko vprasam prodajalca v cem je razlika ma radeonom 7500 in 9000 npr.To ze vrabcki civkajo na drevesih medtem ko on ne ve.Kaj sploh dela tam oz kako za vraga je dubu sluzbo.Dans je lahk vsako prodajalc sam da gobc otresa.

wince ::

Slabe uzkusnje z Delko KP preprosto se jim ne, da vec prodajat uporov (poleg tega da cakas na robo vec tednov ce jo sploh dobis) tako, da ti je na koncu isti k... ce gres v Trst... a ja obnasa se pa kot, da je edina prodajalna z elektroniko na svetu; pa se kaj bi se naslo...

A ja pa Cip MB hotel kupit 1% upore (preverjena vrednost po standardnih tabelah) pa me prodajalec nadere, da kaj se grem, da teh uporov ne bom nikjer dobil razen kjer delajo merilne instrumente!?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wince ()

rfmw ::

Hte Roška: dober odnos do strank, včasih kaka čudna stara noname roba, poceni
IC Vodovodna: itak si s tistimi imbeci*i z nagravžno nesposobnim odnosom ne moreš pomagati
Delko BTC: še 2x slabši kot pri IC-ju
IR Trnovo: žal mi je, da se grejo le še grosistično prodajo oz. prodajo na naročilnice, saj sem bil tam zelo zadovoljen kupec
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V kateri trgovini kupujete elektronske elemente ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102346 (2109) T0RN4D0
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511202 (9266) SodVina
»

Zamenjava Led diode v mišaku (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
644834 (3741) profii
»

cenik hte

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152328 (2018) slawc
»

Modre LED-ice!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261786 (1348) Bungee-

Več podobnih tem