» »

Disposable razmerja_kako naj človek dandanes vzame 30 letni stanovanjski kredit

Disposable razmerja_kako naj človek dandanes vzame 30 letni stanovanjski kredit

««
«
1 / 6
»»

primorcVD ::

Ena stvar mi ni jasna, malo sem razmišljal in nekako je videti da je vsa zadeva svojevrsten družbeni scam. Glede na astronomske cene stanovanj dandanes je nekako edina opcija, da se človek skupaj s partnerko zakreditira za 30 let vpraprej, kaj je svojevrsten družbeni scam sam po sebi, plačevat večino prigodka samo zato da lahko živiš. Ampak pustimo to.

Dilema, ki se tukaj pojavlja je druga. Dandanes so razmerja IZJEMNO disposable, v smislu danes si, jutri te ni. Statistično se 70 % porok konča z ločitvijo, v kolikor upoštevamo še tiste, ki živijo brez da se poročijo procent po logiki še naraste.

Kako naj dandanes človek načrtuje skupno prihodnost s partnerko in vzame 30 letni stanovanjaki kredit, če pa je statistično celotna zadeva že v naprej obsojena na propad? Kot pripovedujejo starejši je bila včasih zadeva popolnoma drugačna. Socialni mediji in dating appi so totalno uničili razmerja dandanes. To je moj rant, vsak dobronameren komentar več kot dobrodošel.
  • zaklenilo: Samael ()

toro69 ::

Ne načrtuješ. Sranje rešuješ sproti. :)

mtošev ::

Čas prve prijave
22.06.2026 17:39:46

primorcVD ::

Kaj te muči, je dandanes tud temo na forumu prepovedano odpret? Čudni so časi v katerih živimo.

Stane2 ::

toro69 je izjavil:

Ne načrtuješ. Sranje rešuješ sproti. :)

Najboljši odgovor, ki ga boš dobil.

+ obadva plačujeta enako za kredit

tony1 ::

What he said. Če bosta zajebala, bosta prodala stanovanje in dala kupnino na pol.

Predvsem ne jamrat ampak čim prej vzet kredit in nekaj kupit. Kredit bo že inflacija požrla. Politika ne bo nič zrihtala, ker se ji za mlade je6e. Naravnost sovraži jih.

Pejta v najem za max. eno leto, da vidita, če se bosta že takoj pobila, ampak s ciljem, da do konca leta najdeta stanovanje za nakup.

Pa ne se zakreditirat do grla (20 letni kredit je mnogo bolj ugoden od 30 letnega), ampak raje vzemita na 30 let in šparajta in dajta vsako leto čim več dodatno zraven v odplačilo glavnice. Tako ne bosta v totalni stiski ob prvem nepredvidenem strošku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

primorcVD ::

Nasveti se slišijo do neke mere smiselni, ampak to ti nič ne pomaga, ker dandanes razmerja niso trajna tako kot so bila včasih. Vsi, ki jih poznam so šli narazen po nekaj mesecih do maksimalno nekaj letih. Dandanes je moški tip populacije kot opazujem popolnoma zmeden, če se premalo trudiš v razmerju ni ok, čim pa se malenkost več trudiš pa sploh ni ok, ker je to totalni turn off za ženske v današnjih časih, skratka nikoli ni prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

Legon ::

Tvoj problem ni stanovanje in kredit ampak incelovsko jokanje.

primorcVD ::

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

tony1 ::

Temo je treba razdeliti na 2.

DamijanD ::

hudiča, stroga krščanska vzgoja vam manjka, pa bi imel problem samo s kreditom ...

Drugače pa:
- happy wife, happy life
- kdaj pa kdaj je treba tudi kakšen kompromis sprejet/naredit.

nejc_nejc ::

OP
Vsaj statisticne podatke prav prepiši.
Ali misliš, da je nam ne zejovcem bilo vse postlano in servirano. Malo morgen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

Jarno ::

Ne pozabit na življenjsko zavarovanje. Če vzameš kredit in se s partnerko dobro razumeta ter ostaneta skupaj, potem ne razmišljaj zgolj o svoji tazadnji.
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!

JanBrezov ::

DamijanD je izjavil:

hudiča, stroga krščanska vzgoja vam manjka, pa bi imel problem samo s kreditom ...

Drugače pa:
- happy wife, happy life
- kdaj pa kdaj je treba tudi kakšen kompromis sprejet/naredit.

Eva je živela v raju, a ji ni bilo dovolj. Če tudi partnerka ni strogo krščansko vzgojena, boš imel težave, vse kompromise boš sprejemal ti.

Blinder ::

primorcVD je izjavil:

edina opcija, da se človek skupaj s partnerko zakreditira za 30 let vpraprej,


to sploh ni opcija
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i5-14400f rtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mato989 ::

primorcVD je izjavil:

Ena stvar mi ni jasna, malo sem razmišljal in nekako je videti da je vsa zadeva svojevrsten družbeni scam. Glede na astronomske cene stanovanj dandanes je nekako edina opcija, da se človek skupaj s partnerko zakreditira za 30 let vpraprej, kaj je svojevrsten družbeni scam sam po sebi, plačevat večino prigodka samo zato da lahko živiš. Ampak pustimo to.

Dilema, ki se tukaj pojavlja je druga. Dandanes so razmerja IZJEMNO disposable, v smislu danes si, jutri te ni. Statistično se 70 % porok konča z ločitvijo, v kolikor upoštevamo še tiste, ki živijo brez da se poročijo procent po logiki še naraste.

Kako naj dandanes človek načrtuje skupno prihodnost s partnerko in vzame 30 letni stanovanjaki kredit, če pa je statistično celotna zadeva že v naprej obsojena na propad? Kot pripovedujejo starejši je bila včasih zadeva popolnoma drugačna. Socialni mediji in dating appi so totalno uničili razmerja dandanes. To je moj rant, vsak dobronameren komentar več kot dobrodošel.



Ker tudi ce vzames in se razides bos imel vec od tega ce prodas kot pa ce si v najemu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tropinar ::

OP, ne postavljaš si pravega problema.

Kako poplačat kredit (če ga boš vzel), je povsem na tebi. Ker ženo ti lahko teden po poroki avto zbije, alpa ti jo v roku par let poje rak. V taki situaciji kredit niti ni več najhujše, prav tako ločitev.
Tako da je smiselno imet idejo, kako boš do doma prišel sam. Če nimaš ideje, je dovolj da verjameš, da jo boš našel, sproti, in improviziral ko bo treba. Moraš pa verjet da ti bo uspelo, in delat na tem. Tak pristop ti v življenje tudi pripelje ljudi, ki ti pri tem pomagajo, in ženo z nižjim procentom možnosti za ločitev.

bemfa ::

Jap. Banke se najbolj smejijo, ko za isto nepremičnino padejo 3 krediti.
Primer iz prakse: poročen par, 2010 vzame 70k kredita + parcela od staršev + nekaj prihrankov in postavita hišo. Po 10 letih odplačano pol kredita, gresta narazen. En od njiju vzame novih 130k kredita s čimer se poplača preostanek starega (40k) in izplača drugega partnerja. Drugi partner z leti ne zmore takega obroka, hiša se proda tretjemu lastniku, ki je 2025 vzel 180k kredita. In v 20 letih bo šlo več denarja banki kot je stala cela gradnja.

Glugy ::

In pol se politiki čudijo zakaj rodnost pada.... Preden si dobro zastavljen ( brez vez pa bogatih staršev ) si 35+, potem pa če hočeš na svoje moraš pa slepo verjet da bo tvoja zveza preživela 30 let kredita. Najboljša najbolj aktivna in najbolj energična leta daš službi, karieri, za otroke ostane samo še nekaj bolj ko ne izmozganih let.

kixs ::

To je pa zato, ker bi vsak rad imel n-nepremicnin in sluzil z najemninami. Seveda to ne rata vsem, a trg se zaradi tega mocno izkrivi. Cene gredo samo se gor, ker cena niti ni pomembna, ko gre za investicijo v nepremicnino.

Legon ::

primorcVD je izjavil:

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.

Rofl, hvala za potrditev, zdaj pa nazaj v klet jamrat kako so zenske grozne. Saj bo maminm kmal doma, da ti hrenovke skuha.

johnnyyy ::

primorcVD je izjavil:

Ena stvar mi ni jasna, malo sem razmišljal in nekako je videti da je vsa zadeva svojevrsten družbeni scam. Glede na astronomske cene stanovanj dandanes je nekako edina opcija, da se človek skupaj s partnerko zakreditira za 30 let vpraprej, kaj je svojevrsten družbeni scam sam po sebi, plačevat večino prigodka samo zato da lahko živiš. Ampak pustimo to.

Kakšen scam? Kredit je za nekega navadnega smrtnika edina realna možnost za vzvod (leverage). Po drugi strani kredita ne moreš gledti samo da "plačuješ", saj večino plačanega gre za plačilo glavnice, kar pomeni da je kredit neke vrste varčevanje. Ta denar si izplačaš, ko stanovanje prodaš.

primorcVD je izjavil:

Dilema, ki se tukaj pojavlja je druga. Dandanes so razmerja IZJEMNO disposable, v smislu danes si, jutri te ni. Statistično se 70 % porok konča z ločitvijo, v kolikor upoštevamo še tiste, ki živijo brez da se poročijo procent po logiki še naraste.

Poroka/ločitev ni one-time dogodek kot rojstvo ali smrt. Ne vem zakaj se okrog tega tako sekiraš in opisuješ kot danes si jutri te ni?!

primorcVD je izjavil:

Kako naj dandanes človek načrtuje skupno prihodnost s partnerko in vzame 30 letni stanovanjaki kredit, če pa je statistično celotna zadeva že v naprej obsojena na propad? Kot pripovedujejo starejši je bila včasih zadeva popolnoma drugačna. Socialni mediji in dating appi so totalno uničili razmerja dandanes. To je moj rant, vsak dobronameren komentar več kot dobrodošel.

Kakšen propad neki?! Saj ti ni potrebno 30 let vztrajati. Obstaja tudi ločitev in prodaja stanovanja. Iz tega ven pa dobiš izkušnje in likvidnost (denar).

Sicer pa ti ni potrebno vztrajati pri appih, če to ni zate. Zate bi bilo bolje da se včlaniš in začneš prakticirati neko vero - RKC/Jehovo itd, tam so bolj striktni in boš lažje našel neko žensko, ki bo s tabo do smrti.

bm1973 ::

Ko se vnaprej razmišlja o ločitvi, nima smisla da sploh greš v tako vezo.

Kaj bo šele, ko bodo še froci vključeni.

Čeprav, kolikor poslušam punce, fantje danes še fukat nočejo več... Še za hec ne, kaj šele za otroke...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

enavlaka ::

Tako je stanje, 20 letne punce niso bile v življenju povabljene na zmenek.
Propad civilizacije

bm1973 ::

Saj bi jih jaz, sam bi me imeli za pedofila...

Kljub 20 letnici...
Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje.
Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet
skrivljen, biča vajen in željan! [Ivan Cankar]

Utk ::

Glugy je izjavil:

In pol se politiki čudijo zakaj rodnost pada.... Preden si dobro zastavljen ( brez vez pa bogatih staršev ) si 35+, potem pa če hočeš na svoje moraš pa slepo verjet da bo tvoja zveza preživela 30 let kredita. Najboljša najbolj aktivna in najbolj energična leta daš službi, karieri, za otroke ostane samo še nekaj bolj ko ne izmozganih let.

In kaj naj bi tu politika naredila? Smo v svobodni državi ali ne? Ljudje lahko delajo kar hočejo, posledice pa nosijo sami. V vukojebinah te stvari še zmeraj kolk tolk normalno potekajo, najbolje da res država zgradi 50,000 stanovanj v Lj, da bojo vsi, ki ne zmorejo osnovnih življenjskih funkcij opravljat sami (služba, varčevanje, najemnina ali kredit za stanovanje, razmnoževanje) imeli vsaj streho nad glavo. In to ljudje, generacija, ki je najbolj pametna, produktivna in razgledana od pamtiveka.

FireSnake ::

primorcVD je izjavil:

Ena stvar mi ni jasna, malo sem razmišljal in nekako je videti da je vsa zadeva svojevrsten družbeni scam. Glede na astronomske cene stanovanj dandanes je nekako edina opcija, da se človek skupaj s partnerko zakreditira za 30 let vpraprej, kaj je svojevrsten družbeni scam sam po sebi, plačevat večino prigodka samo zato da lahko živiš. Ampak pustimo to.

Dilema, ki se tukaj pojavlja je druga. Dandanes so razmerja IZJEMNO disposable, v smislu danes si, jutri te ni. Statistično se 70 % porok konča z ločitvijo, v kolikor upoštevamo še tiste, ki živijo brez da se poročijo procent po logiki še naraste.

Kako naj dandanes človek načrtuje skupno prihodnost s partnerko in vzame 30 letni stanovanjaki kredit, če pa je statistično celotna zadeva že v naprej obsojena na propad? Kot pripovedujejo starejši je bila včasih zadeva popolnoma drugačna. Socialni mediji in dating appi so totalno uničili razmerja dandanes. To je moj rant, vsak dobronameren komentar več kot dobrodošel.


Treba je imeti stvari v glavi pošlihtane in vse gre.
In, če si prej vsaj malo šparal ne rabiš kredita za 30 let, ampak zgolj za 15 ali max 20.

Če si ga pa do 30 leta samo sral po žurkah okoli in niti nisi uspel dokončati študija pa je problem, ja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

bm1973 je izjavil:

Ko se vnaprej razmišlja o ločitvi, nima smisla da sploh greš v tako vezo.

Kaj bo šele, ko bodo še froci vključeni.

Čeprav, kolikor poslušam punce, fantje danes še fukat nočejo več... Še za hec ne, kaj šele za otroke...


Prvi del: to je zaradi tega, ker so razvajeni.

Drugi del: grozljivo!

tony1 je izjavil:

What he said. Če bosta zajebala, bosta prodala stanovanje in dala kupnino na pol.

Predvsem ne jamrat ampak čim prej vzet kredit in nekaj kupit. Kredit bo že inflacija požrla. Politika ne bo nič zrihtala, ker se ji za mlade je6e. Naravnost sovraži jih.

Pejta v najem za max. eno leto, da vidita, če se bosta že takoj pobila, ampak s ciljem, da do konca leta najdeta stanovanje za nakup.

Pa ne se zakreditirat do grla (20 letni kredit je mnogo bolj ugoden od 30 letnega), ampak raje vzemita na 30 let in šparajta in dajta vsako leto čim več dodatno zraven v odplačilo glavnice. Tako ne bosta v totalni stiski ob prvem nepredvidenem strošku.


Dejansko zelo dober nasvet.
Edino: preveč dolge ročnosti kredita ne jemat. Ker so zelo dragi. Naredite si izračun.
Pa, ne vsega pognati za pijačo in potovanja. Nekaj je treba meti tudi našparano. In potem je lažje. Veliko lažje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

primorcVD je izjavil:

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.


Samo vi imate pojma, torej?
Jokcanje in stokcanje ti ne bo prineslo rezultatov. Treba je prijeti bika za roge.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

JanBrezov ::

bm1973 je izjavil:

Ko se vnaprej razmišlja o ločitvi, nima smisla da sploh greš v tako vezo.
V letu 2023 je bilo 6.388 porok in 2.165 ločitev, torej verjetnost za ločitev je 33% in raste. Povprečen čas trajanja poroke pri ločenih je 14,6 let (vir). Vprašanje OP-ja je na mestu. Nasvet, naj gresta za eno leto v najem, je dober, saj se lahko vidi, če bo zveza delovala in če imata oba "stvari v glavi pošlihtane", kot je rekel nekdo pred mano. Mogoče bodo najboljše nasvete dajali tisti, ki so šli skozi vse to, še posebej njihovo mnenje, kaj bi naredili drugače.

bm1973 je izjavil:

Čeprav, kolikor poslušam punce, fantje danes še fukat nočejo več... Še za hec ne, kaj šele za otroke...
Problem je, da danes ona misli, da je samo za hec, jutri pa se spomni, da je v bistvu šlo za posilstvo.

Utk ::

V letu 2023 je bilo 6.388 porok in 2.165 ločitev, torej verjetnost za ločitev je 33% in raste.

To je isto kot da bi računal verjetnost prometne nesreče. Če se voziš pametno in po pravilih, je verjetnost praktično 0, če se voziš kot idiot, je pa kar velika.

kixs ::

Ni tako enostavno... Lahko se vozis 100% po pravilih, pa se en idiot v tebe nabase.

Utk ::

Morda, ampak ni nujno da se potem ravno s tem idiotom še poročiš.

JanBrezov ::

Utk je izjavil:

V letu 2023 je bilo 6.388 porok in 2.165 ločitev, torej verjetnost za ločitev je 33% in raste.

To je isto kot da bi računal verjetnost prometne nesreče. Če se voziš pametno in po pravilih, je verjetnost praktično 0, če se voziš kot idiot, je pa kar velika.
Poleg tebe morajo po pameti voziti še VSI ostali, da to funkcionira. Če se voziš veliko, je verjetno za to blizu 0%. Verjetno smo že vsi imeli bližnje srečanje s takimi, a na srečo brez posledic.

Utk je izjavil:

Morda, ampak ni nujno da se potem ravno s tem idiotom še poročiš.
Starejši kot si, večja verjetnost je, da se poročiš ravno s tem idiotom, ker je ta edini še na voljo za poroko, saj je ta idiot šel skozi več zvez, vse neuspešno in je pač edini na voljo. Zato je v MGTOW krogih (Men Going Their Own Way) bolj v veljavi moto "happy life, no wife". S tega vidika naj OP razmišlja predvsem, da kredit jemlje zase za svoje stanovanje. To, da je zraven ženska, se rešuje z zelo jasno in direktno komunikacijo in (predporočnimi) pogodbami.

johnnyyy ::

JanBrezov je izjavil:

V letu 2023 je bilo 6.388 porok in 2.165 ločitev, torej verjetnost za ločitev je 33% in raste. Povprečen čas trajanja poroke pri ločenih je 14,6 let (vir). Vprašanje OP-ja je na mestu. Nasvet, naj gresta za eno leto v najem, je dober, saj se lahko vidi, če bo zveza delovala in če imata oba "stvari v glavi pošlihtane", kot je rekel nekdo pred mano. Mogoče bodo najboljše nasvete dajali tisti, ki so šli skozi vse to, še posebej njihovo mnenje, kaj bi naredili drugače.

Poročiti ali ločiti se je danes enostavno, poceni in hitro. Z enostavnostjo in dostopnostjo je tudi ločitev precej.

Potrebno se je zavedati, da se ljudje spreminjamo in tudi če greš živeti skupaj za 1 leto to še ne pomeni, da bo potem veza trajala 50 let.

pujsekpepe ::

primorcVD je izjavil:

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.


Kaj pa ce bi pustil ta omrezja in sel na plesne tecaje, skupino ki organizira pohodnistva, knjizinico mogoce in tam kaj nasel

karafeka ::

Verjetno še ni upokojenec....

primorcVD ::

Legon je izjavil:

primorcVD je izjavil:

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.

Rofl, hvala za potrditev, zdaj pa nazaj v klet jamrat kako so zenske grozne. Saj bo maminm kmal doma, da ti hrenovke skuha.

Trol spravi se nazaj v jamo iz katere si prišel, drugega kot trolat očitno ne znaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

primorcVD ::

pujsekpepe je izjavil:

primorcVD je izjavil:

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.


Kaj pa ce bi pustil ta omrezja in sel na plesne tecaje, skupino ki organizira pohodnistva, knjizinico mogoce in tam kaj nasel

Ne razumeš očitno, problem ni najti, problem je najti tako, s katero lahko gradiš prihodnost skupaj in vzameš 30 letni stanovanjski kredit, ker takih, z nekaj redkimi izjemami ne delajo več. Statistika ločitev temu pritrjuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

pujsekpepe ::

Pusti statistiko in pojdi rajse v kaksne druzabne krozke ter spoznavaj in odkrivaj

mtošev ::

Iz zanesljivih virov sem dobil informacijo, da se dekleta najdlje zadržijo oz. sploh ne ločujejo če živiš na Obali, voziš Forda, delaš musko in ženskam praviš "hudače".

primorcVD ::

FireSnake je izjavil:

primorcVD je izjavil:

Ne poznaš današnjih dating razmer prijatelj, če nisi generacija Z prosim ne komentiraj. Pomena besede, ki jo uporabljaš kot je videti ne poznaš, ker v tem kontekstu sploh ni smiselna. Kaj ti pomaga par ONS, par mesečna ali par letna veza, 30 letnega kredita in trajne skupne prihodnosti s tem ne moreš načrtovati.

Smešno je ko generacija X komentira današnji dating market, ker je že z vesolja očitno da pač nimajo pojma.


Samo vi imate pojma, torej?
Jokcanje in stokcanje ti ne bo prineslo rezultatov. Treba je prijeti bika za roge.

Prijatu a štekaš da razmere niso več take kot pred 40 leti ko si bil ti mlad? Men je smešno ko mi dedek razlaga kao je on spoznal svojo ženo, pa kako bi mi mogli, nekako tako ti zveniš sedaj. Jaz samo pravim da statistika ločitev kaže da razmerja dandanes v okviru generacije Z niso več trajna, saj se 70 % parov loči. Glede na to podatek pač ne moreš skupaj s partnerko vzet 30 letnega kredita, brez pa tudi praktično ni vrjante da prideš do stanovanja.

bm1973 je izjavil:

Ko se vnaprej razmišlja o ločitvi, nima smisla da sploh greš v tako vezo.

Kaj bo šele, ko bodo še froci vključeni.

Čeprav, kolikor poslušam punce, fantje danes še fukat nočejo več... Še za hec ne, kaj šele za otroke...

Narobe si slišal oziroma popolnoma narobe interpretiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

krepelce ::

primorcVD je izjavil:

Jaz samo pravim da statistika ločitev kaže da razmerja dandanes v okviru generacije Z niso več trajna, saj se 70 % parov loči. Glede na to podatek pač ne moreš skupaj s partnerko vzet 30 letnega kredita, brez pa tudi praktično ni vrjante da prideš do stanovanja.



Ja, saj, ko se boste naveličali neoliberalizma in kapitalizma, boste izvolili kaj drugega. Dokler pa pač volite kapital, boste pa imeli, kar vam bo kapital pustil.

Ampak nič se sekirat, tako ali tako, so vse generacije od milenijcev naprej mamicini ultrasposobni sončki, ni vrag, da boste miljarderji, ko odrastete /s
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

primorcVD ::

johnnyyy je izjavil:

primorcVD je izjavil:

Ena stvar mi ni jasna, malo sem razmišljal in nekako je videti da je vsa zadeva svojevrsten družbeni scam. Glede na astronomske cene stanovanj dandanes je nekako edina opcija, da se človek skupaj s partnerko zakreditira za 30 let vpraprej, kaj je svojevrsten družbeni scam sam po sebi, plačevat večino prigodka samo zato da lahko živiš. Ampak pustimo to.

Kakšen scam? Kredit je za nekega navadnega smrtnika edina realna možnost za vzvod (leverage). Po drugi strani kredita ne moreš gledti samo da "plačuješ", saj večino plačanega gre za plačilo glavnice, kar pomeni da je kredit neke vrste varčevanje. Ta denar si izplačaš, ko stanovanje prodaš.

primorcVD je izjavil:

Dilema, ki se tukaj pojavlja je druga. Dandanes so razmerja IZJEMNO disposable, v smislu danes si, jutri te ni. Statistično se 70 % porok konča z ločitvijo, v kolikor upoštevamo še tiste, ki živijo brez da se poročijo procent po logiki še naraste.

Poroka/ločitev ni one-time dogodek kot rojstvo ali smrt. Ne vem zakaj se okrog tega tako sekiraš in opisuješ kot danes si jutri te ni?!

primorcVD je izjavil:

Kako naj dandanes človek načrtuje skupno prihodnost s partnerko in vzame 30 letni stanovanjaki kredit, če pa je statistično celotna zadeva že v naprej obsojena na propad? Kot pripovedujejo starejši je bila včasih zadeva popolnoma drugačna. Socialni mediji in dating appi so totalno uničili razmerja dandanes. To je moj rant, vsak dobronameren komentar več kot dobrodošel.

Kakšen propad neki?! Saj ti ni potrebno 30 let vztrajati. Obstaja tudi ločitev in prodaja stanovanja. Iz tega ven pa dobiš izkušnje in likvidnost (denar).

Sicer pa ti ni potrebno vztrajati pri appih, če to ni zate. Zate bi bilo bolje da se včlaniš in začneš prakticirati neko vero - RKC/Jehovo itd, tam so bolj striktni in boš lažje našel neko žensko, ki bo s tabo do smrti.


Kakšen scam? Kredit je za nekega navadnega smrtnika edina realna možnost za vzvod (leverage). Po drugi strani kredita ne moreš gledti samo da "plačuješ", saj večino plačanega gre za plačilo glavnice, kar pomeni da je kredit neke vrste varčevanje. Ta denar si izplačaš, ko stanovanje prodaš.

Narobe so razumel, lahko bi se reklo da je nekakšen družbeni scam da morajo dandanes mladi dat veliko večino svojega prihodka samo zato da živijo, to je scam, ne pa kredit sam. Sicer pa če že razmišljamo so ravno zaradi kreditov stanovanja precej dražja kot bi bila če krediti ne bi obstajali. Ampak to je debata za drugo temo.

Poroka/ločitev ni one-time dogodek kot rojstvo ali smrt. Ne vem zakaj se okrog tega tako sekiraš in opisuješ kot danes si jutri te ni?!

Ne vem točno kaj si razbral iz sestavkov, ampak poroka gor ali dol, hotel sem povedati da razmerja dandanes kar se Z generacije tiče niso več trajna, tako kot so bile v času naših dedkov in babic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

pujsekpepe ::

Namesto da tu jamrate bi sli lahko na obalo kupili vrtnice in dali vsaki mimomidoici vrtnico. Ena bi ze bila vesela lepe geste
Ne pozabit gasilskih veselic in rajanja do kutranjih ur

Zgodovina sprememb…

primorcVD ::

hahah in kaj bo pol? A pol bo magično razmerje doživljenjsko in se bo dal vzet 30 letnjini stanovanjski kredit skupaj s partnerko al kaj? :)) Mislim lej, brez zamere, tole tvoje trolanje ni tako slabe kakovosti, ampak res mislim da tole ni primerna tema za trolanje.

iso2000 ::

Ja, si pa uvoz eno, če je lokalna ponudba tolk slaba. Sam malo narobe si se lotil reševanja stanovanjskega problema, s preračunavanjem katera bo s tabo, da bosta kredit plačvala. Mrbit pa ti ne rabiš žene/partnerke, ampak sam solastnico stanovanja? Soinvestitorko? No, saj razumem, jeba je. Vemo. Jaz sem tudi do 40ga varčeval, da sem hišo kupil. Vmes sem pa 3 ženske zamnenjal. Pa v najemu živel, pa tako. Na koncu itak ugotoviš, da rabiš eno, ki te ma rada takega kot si in te podpira pri neumnostih, ki jih počneš. Vse ostalo je bullshit. Če tolk razmišljaš, pa preračunavaš, si že v štartu zajeb*l. Ali pa postani toyboy, pa si kakšno starejšo najdi, da jo boš rihtal, kot se zagre. Če bo zadovoljna, ni hudič, da ne boš sit in pod streho .

primorcVD ::

Ja, si pa uvoz eno, če je lokalna ponudba tolk slaba. Sam malo narobe si se lotil reševanja stanovanjskega problema, s preračunavanjem katera bo s tabo, da bosta kredit plačvala.

Včasih, vse do nedavnega sta tipično oba v paru plačevala kredit za stanovanje, skuaj sta rastla, dandanes tega pretty much ni več. Razmerja dandanes so disposable, tako kot kitajska roba iz Aliexpressa za 1 dolar. Dandanes je razmerje plača proti cenam stanovanja 7x slabše, tako da je dandanes tako rekoč edina vrjanta da vzameš 30 letni kredit skupaj s partnerko. Kar pa ne moreš, ker se 70 % novo nastalih razmerij konča z ločitvijo aka razmerja niso trajna kot so bila v času naših staršev, dedkov in babic.

Iso2000: glede na to da praviš da si do 40 leta varčeval za hišo, pač ne moreš bit generacija Z niti teoretično. In praviš da veš da je jeba. No, dandanes so razmere še mnogo slabše kot so bile v tvojih časih, tako kar se tiče cen stanovanj, kot kar se tiče trajnosti razmerij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primorcVD ()

pujsekpepe ::

primorcVD je izjavil:

hahah in kaj bo pol? A pol bo magično razmerje doživljenjsko in se bo dal vzet 30 letnjini stanovanjski kredit skupaj s partnerko al kaj? :)) Mislim lej, brez zamere, tole tvoje trolanje ni tako slabe kakovosti, ampak res mislim da tole ni primerna tema za trolanje.

Zakaj bi trolal? Co bo iskal na tindru in fb ali klubih ne bo nic. Treba je v akcijo ne pa stat in gledat.
Zenske se niso nic spremenili samo moski hocejo da vse pade z lufta

primorcVD ::


Sicer pa ti ni potrebno vztrajati pri appih, če to ni zate. Zate bi bilo bolje da se včlaniš in začneš prakticirati neko vero - RKC/Jehovo itd, tam so bolj striktni in boš lažje našel neko žensko, ki bo s tabo do smrti.

Dating so podjetja monetizirala, dating je postal samo še ena izmed stvari na katerem podjetja služijo. Dating appi so optizirani tako da si čim dalj na platformi. Ampak tudi ko najdes razmerja generacije Z pač niso trajna, ker se jih 70 % konča z ločitvijo. Včasih, še ne tako dolgo nazaj je bil ta procent nekajkrat manjši.

Kar sem hotel povedat je da so družbena omrežja in dating appi nek failed družbeni ekperiment, ki se ke izneveril, dating je bistveno drugačen kot pred 20 leti ne glede na to ali appe uporabljaš ali pa ne, to je vse kar se hotel povedat.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepremičnina, partnerska zveza in deleži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
753419 (1145) delavec44
»

Ločitev, delitev donosa iz posebnega premoženja

Oddelek: Loža
4410503 (8744) 111111111111

Nejc Svete - izkušnje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
61158194 (49853) nergac

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15033480 (27473) AndrejO

Več podobnih tem