» »

SEAGATE 120 SATA

SEAGATE 120 SATA

mich ::

nabavil nov disk, pa me je kar groza kako ropota. prej sem imel 80 GB WD, ki ga nisem slišal sedaj pa kavni mlinček......bojda obstaja akustik tool za diske s katerim ga mal utišaš (seveda na račun hitrosti). Na forumu sem že zasledil omenjeni tool od Hitacija, vendar mi ne prepozna diska, a obstaja še kakšen in kje se ga dobi...
hvala

boštjan ::

na seagate strani ni nič?

e-marko ::

Verjetno ti ne prepozna, ker je na sata priklopljen. Sam sem tudi probal (imam IBM-a) in ga ni prepoznal na sata, nato pa sem priklopil na ide in je šlo. Žal, razen če imaš kakšen adapter sata na ide...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

VASkO ::

oni tool od hitachija GLIH PREPOZNA diske na SATA. samo pocakati je treba kakih 4 minute!

SPROBANO! in to na Silicon Image 3112A controlerju na NF7-S v2.0 in Maxtor SATA disku

steiner ::

@mich: lahko pogledaš s Speedfanom SMART vrednosti diska? Imam namreč nov disk in je fitness samo na 1/2. Ima pa brat tudi Seagate 20gb, pa je tudi pri njemu fitness na 1/2.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

mich ::

Vasko, kako štiri minute ne vidim razloga...no sem probal pa nič............

Frgazor ::

ce se seagate dere je z njim nekej narobe.

Fury ::

res. ce mas barracudo 6 ali 7 in je glasna jo kar menjaj ker je pokvarjena. 100%

mich ::

Barracuda7200.7, sej ne da se dere, je pa zelo glasen pri branju, npr sem mel prej Maxtorja120 G, tega sem nesel nazaj, ker se ni drl ampak je tuli. Pol sem pa segata vzel ker je kao najtišji. Je tišji od Maxtorja vendar še vedno po mojem preglasen, dela pa OK, torej ni nekega razloga za menjavo.Verjeten se treba mal z akustiko poigrat, vendar še vetno nisem našel toola, ki bi potpiral omenjeni SATA disk........l

Fury ::

bratrancovega 7200.7 se slis ko bere samo ce das glavo na 15cm bliz. pa zelo tih comp...

mich ::

zanimljivo.........................;((

baal24 ::

mich: Žal mislim, da boš razočaran tako kot jaz, ki sem omenjen disk kupil že pred časom. Na žalost je Seagate naredil s serijo 7200.7 korak nazaj kar se tiče glasnosti diska. Hec je v tem, da so v novi seriji izključili možnost "tišanja" (Noise guard) na račun hitrosti. Disk je namreč privzeto nastavljen v performance AAM modu, ki se ga ne da spremenit. PATA verzija enakega diska, ki sem ga tudi kupil, je občutno tišja in je v silent AAM modu. Je pa PATA disk počasnejši.

Seveda govorimo o glasnosti pri pisanju, v idle modu sta oba neslišna. Je pa res, da čez čas, ko sta v idlu začneta "hibernirati" - proizvajata visok in vsaj meni dobro slišen zvok. Gre še za eno pogruntavščino Seagata, da disk dvigne glave od plošč, ko je nekaj časa v idlu. To bi naj zmanjšalo možnost napak in podaljšalo MTBF.

V glavnem SATA 7200.7 "šrota" bolj kot 4 leta stari IBM 120GXP. Slišimo pa tole škrtanje bolj redki, oziroma picajzli, kot pravimo v naših krajih. Zato te naj ne čudi, da ti bo marsikdo trdil, da diska sploh ne sliši, pa četudi da uho zraven. Jaz oba diska preveč slišim in mi gresta že pošteno na živce. Mislim da bom nabavil Samsunga. Tisti, ki ga imajo pravijo, da je tišji od Barracude V.

Za par vtisov tistih, ki dobro slišimo, pa še tukaj
http://forums.storagereview.net/index.p...

b.

Fury ::

ja to je pa mozno.. jest sem govoril o PATA verziji .. nisem mislil da bo prevec razlike :\

sej bo kmalu kaksen util za SATA pomoje...

Some1Else ::

Jest sm pri mlacomu kupu Seagate 120GB SATA pa mi je u 3 mescih 2x crknu. Učeri so mi po dal druzga. WD 120GB ATA100. Seagate ne kupim več, ker je glasen, crkuje, učasih mi ga tud po pol ure ni prepoznal u biosu...
WD dela tiho, hitro in brez problemov.
Priporočam WD!

Stayerc ::

Tudi jaz glasujem za Samsunga. Najprej sem bil skeptičen glede firme. Zdaj sem ga nabavil in sem zelo zadovoljen z njim. Prej sem imel seagate 60 GB 5400 in Maxtor 40GB 7200 in sta bila oba glasnejša od tega Samsunga, ki je res neslišen. Maxtor pa škrta kot 100 hudičev. Ga imam še vedno v stari mašini.
Samsunga imam 160GB z 8 MB casha. Razlike v hitrosti nisem opazil, ker nisem nič testiral. Na oko pa razlike ni.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575778 (3930) Grimlord
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342458 (1584) Grimlord
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241487 (1221) Gapis
»

Najbolj glasen disk segate 120 Sata

Oddelek: Strojna oprema
91047 (895) Caligula
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze

Več podobnih tem