» »

DISK

DISK

misko ::

Imam celerona2 600@930 , plato abit bx6 2 in dva diska: ibm 6,4 Gb in fujitsu 4,3 Gb. Ko FSB nastavim na 112 Mhz, mi računalnik pride do starta win 2k, naprej pa ne.
Je to krivda diska ali česa drugega? Bi pomagalo, če bi kupil nov disk (IBM 30 Gb s 7200 obrati)?

LP, misko

Ribicija ::

Problem je najverjetneje v ramu (lahko da je samo 100MHz), lako pa tudi v premali voltaži za proc.

lp

ADF ::

Definitivno je krivo to, da poskušaš celerona voziti na skoraj dvakrat večji frekvenci vodila od predpisane.

ChiefThunder ::

Zviši voltažo.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Huey P ::

100% da je voltaža -- se je meni tud isto zgodilo na W2k...

..::DOOM III: The Legacy::..

slycer ::

Gotovo je voltaža, ker ponavadi 100 Mhz rami preživijo tudi malo višjo frekvenco. Sem videl primer, ko je 100 Mhz ram preživel tudi 120 Mhz, brez sesuvanja:))

VASkO ::

jaz sem pa mel PC100 ram, ki dela na 133mhz cas3

misko ::

Napetost je pri 930 (9x103) 1,80 V in lepo dela. (default je 1,70 V)
Ko pa fsb nastavm na 112 Mhz in napetost na 1,90 V (več ne gre -- plata) pride sam do bootanja v win2k.

Lp,
misko

element ::

Probi najdt kje kakšno modifikacijo za tvojo plato, za zvišanje voltaže, kakšno hlajenje maš? :\

misko ::

Hlajenje: GORB

Fora je pa v tem, da je proc delu pri Mateju na 1025 Mhz.

misko ::

A ja še to. Ni problemow z ramom (2X128 Mb Micron CAS2 133 Mhz).

element ::

Krivda diska to je ne, vendar bi ti pa na tvojem mestu vseeno priporočil nabavo novega. ;)

misko ::

no to me je zanimal
hvala
ker disk pa priporočaš?

slycer ::

Aja je pa tudi res, da so malo starejši diski bolj občutljivi na navijanje. Ajd:))

msmiha ::

Nebi reku, da je kriv disk prej bi sumil kaki ram
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OZZY ::

Disk ne more bit kriv. Kaj pa če ga daš na 105, 106,...fsb (če ti plata podpira). Pomaga višanje voltaže tako od procesorja kot tudi od čipseta. Če maš ram pc133 potem ga nastavi na 100mhz pa probaj in s tem elimiminiraj problem z ramom.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje ne pomaga...

Oddelek: Navijanje
101199 (1021) Karaya 52
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442048 (1512) OwcA
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684288 (3329) rc-car
»

CII OC

Oddelek: Navijanje
171487 (1247) GaS
»

OC C500

Oddelek: Navijanje
71342 (1254) Loki

Več podobnih tem