» »

c400@672, bodo PCI komp. zdržale?

c400@672, bodo PCI komp. zdržale?

burekar ::

Celerona 400 mislim dat na 672(112*6). A bodo grafične, zvočne kartice, modem delal kake težave? Za hlajenje plošče in procesorja bom ustrezno poskrbel, ne bi si pa rad npr. modema skuru.

OZZY ::

Sory ampak če ga boš na to ferkvenco spravu te častim z pijačo. Že c500 noče it večinoma čez 630-640. Tud z peltiljerom ga boš težko spavu na to ferkvenco (c400). Lahko pa boš mel srečo. Ponavadi potegene 100fsb. poglej si na http://www.overclockers.com kok so tvoj procesor spravli. Pol pa razmisli o kakem novem procesorju. Vendar poskusit velja. Vendar ne misli, da če boš ful poskrbel za hlajenje, da boš navijal do nezavesti. Veliko je odvisno od sreče in procesorja.

Da te skrbi da bi kej skuru (modem,...) ne skrbi.

burekar ::

Na 618 mi dela, zdej morm sam hlajenje dober izpopolnit.

OZZY ::

No ja. jest upam, da boš mel srečo. :)) Če ne pri tem pa v ljubezni.:D

tomaz255 ::

Meni dela C533 na 624MHz. Več pa mi nikakor ne gre.

burekar ::

tomaz255:
Moje sožalje. Na 672 sn ga spravu, sam je bla voltaža na 2.5V! JUUUUUUUUUUUUpi.
En vikend si morm vodno hlajenje nardit pol bo pa sekal. Mogoč bo šel tud na 744Mhz(pri 3.5V).
255 probi z večjo voltažo, ampak se ne zezat, razn če maš dobro hlajenje.

tomaz255 ::

Voltaže na žalost ne morem povečat, ker se na moji plati tega pač ne da. Bom tak kmalu kupil kako boljšo plato.

burekar ::

Če maš socket procesor, si kupi Abit SLOTKET!!, na njem lahk rihtaš voltažo do 3.5V. Men BH6 vleče sam 2.3V drgač, pa ga nisn mogu čez 620 spravit, zdej pa gre.

OZZY ::

Ej burekar. Kaj ko bi ti objavu kako sliko tega, da ti je to ratal. Makar iz sisoft sandre. Verjamem ko vidim. Če pa je res vse čestitke.

Pretorijanec ::

BTW pomoje bodo PCI zdržale!

OZZY ::

Burekar: Dej povej kako hlajenje uporabljaš. Peltiljersko ali kako drugačno.

burekar ::

Kdo je reku, da je v Windowse pršu?
Sam vodno hlajenje si morm zrihtat, pol pa mogoč še bol šel. Trenutno uporabljam Gorba(sux)in 4 močne ventilatorje za ohišje prevetrit.

Jinxy ::

burekar, čestitam, jest imam C433 in ga na več kot 83 MHz FSB-ja (541 MHz clock) ne morem spravit na noben nacin, je pa res, da imam tud jest abitko in da mi gre voltaza največ do 2.3

kakšen slotket pa maš ti, a tastari celerončki delajo na tanovih (fcpga) slotketih?

OZZY ::

Burekar: Ja če se ti pri tej hitrosti ne pomeni nič. Mora ti priti v winse in tam stabilno delat. Men se je tud proc zbudi pri navijanju pri določeni hitrosti samo problem je potem prit v winse.
Samo glede na to, da se ti pri tej hitrosti zbudi lahko pomeni, da bi ti z boljšim hlajenjem lahko ratalo priti v winse. Je pa en opcija, da se izkluči L2 cache (keš) pa ti pride samo je hitrost porazna. Procesor brez L2 keša je za en k****.
Če ti rata le povej.

ni3t ::

Jst sm pa spravu C400@720 z 2.5V, stabilno je samo za screenshot, drugač pa lepo teče na 688Mhz z 2.3V. Hlajenega mam z crome orbom na mamaplati Abit Be6. :D

ni3t ::

slikica:

OZZY ::

Ni3t: Vse čestitke. To pa je že izreden dosežek za celeron 1. Če bi uporabu vodno in peltiljera bi verjetno bil stabilen tudi pri tej hitrosti. Si mel srečo pri izbiri procesorja.:)):)) Vidim in še vedno ne morem verjet.:D

element ::

nit3t uuu, kako ti ga je ratal tok navit? Še zmer ne morem vrjet čeprov sm vidu!!! 8-O8-O8-O

3LeR. ::

no ni3t pol k sem spet začel dihat :D sem lahko izdavil samo: AWSOME DUDE!!!!!
za tole si zaslužiš eno debelo pohvalo!!!!

ni3t ::

10x
Sedaj pa maksimum na katerem mi računalo še vžge:


Če slika ne dela je link: members.xoom.it/PHS/744.jpg

Frekvenca 744 se bila dosežena z zračno hlajenim pelterjem, temperatura idlanja min 12C, obremenjeno pa nad 60C :)

burekar ::

To si ga pa kr našpanu. Kak maš pa ploščo hlajeno in na kolk voltov je bil pri 744Mhz?

burekar ::

Se opravičujem zarad, voltaže, ker se vidi da je 2.46V.

Spajky ::

Bravo! jaz sem tudi napravil snapshot na
703 s samo zracnim hlajenjem /brez Pelt-a/ in se mi normalno postavijo Win na 672 s 2,4V; ce bi se mi dalo zezat s Pelti, bi verjetno tudi jaz prisel dalec!
Sem vedno trdil, da so ti Celly-ji dobri!!
Ampak ljubim 200% stabilnost in nocem, da bi mi slucajno crknil, pa ga drzim se vedno na 600!8-)

burekar ::

Jest si bom ta mesec nardil vodno hlajenje z direktnim stikom, a je kaka možnost, da se bo zbudil pri 800(voltaža bi mogla bit okol 2.7V)?
Če še koga zanima izdelava poceni vodnega hlajenja:
http://www.spodesabode.com/articles/dir...

{CoOoLeR} ::

MAm celerona 400 navitga an 600 mhz sm probu navit v winsih na 105 pa ¸ni nč delal pol je pa zmrznu (1min) !! Mam be6 2 , gorba, zbruješen procesor in gorb, a bi ga lohka kej več NAvil če bi KUPU Volcano 2!!! :)) 8-) A se slučajno da odklenat množilnik !! Kr pri Pentium 2 se da!!
js sm pa CoOoL :)

shadow ::

ok ... vse lepo in prov ampak jast sm skeptik ... bh6 2.0 c400 in slotket od abita (verjetno enka) a zadeva se na vec kot 83 fsb sploh ne zbudi (ok zbudi se do zacetka OSa)... tko da sm zapecaten na 500 mhz ... ej vidva modela .. mailam vama da vidva men mal to razlozita :) al pa ce tuki kasne linke na netu data kako in kaj ...

sazo ::

burekar pa kaj ti pomaga,de se zbudi pri 800 ce ne dela.Jaz sem probal z vodnim+pelt156w+vodo hladil s kopresorjem na 0c na procesorju pa -34c pa mi je sistem delal na 670 mhz,stabilen je bil preblizno 4 ure potem pa zmrzne,pa ne procesor ampak druge komponente npr graficna

burekar ::

sazo, sej zato je treba met pa druge komponente dovol dobre in v redu hlajene. Če mene vprašaš, se ti je plata pregrela.

element ::

sazo, kaj pa če bi še grafično in druge komponente hladil? Pa mislim bol hladil, k so zdej, če sploh so. Lohk je pa tud plata kriva. :\

fiki ::

burger dej povej na kok si mel fsb pa kero matično. Če maš abitko dej video bios cachable pa vse shadow opcije za pci komponente ka jh maš ukloplene dej enable. Pol bi ti pa mog delat pci-42 agp pa vsaj na 83 men dela na 100
siki

fiki ::

sory mislu sm sazo
siki

sazo ::

Plata je abitka bp6
Hm ..hlajenje poskusil sem tudi direkt od klime sem napeljal v kisto pa ni nic bilo bolše,opcije v biosu sem vse probal .

burekar ::

Ma še kdo kej nasvetov, kaj nardit v biosu, da bo bolj našpanan stabiln???
Jest sn si zdej naredu vodno hlajenje(golden orba sem spremenil v vodni blok), pa se mi še vedn noče zbudit na 744, za 672 pa rabi 2.5V, kar se mi zdi že mal velik. Plato mam Abit BH6 1.0.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit BH6 in Celeron 700

Oddelek: Navijanje
5758 (687) TribesMan
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211199 (981) misko
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245646 (4131) msmiha
»

Komu je uspelo!!!!!

Oddelek: Navijanje
121400 (1082) KOLAPS
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231544 (1296) Loki

Več podobnih tem