» »

CII OC

CII OC

Administrator ::

Vsi k ste se ze s tem zafrkaval mi prosm svetujte kako bi navil mojga celerona II 600 na plati ABIT BH6, najvec mi ga je ratal spravt na 900MHz, kako bi dal cez 1GHz recimo FSB 112 !!!

Oprema :

Intel Celeron 600
ABIT BH6
ABIT SLOTket !!!
VOLCANO II
128MB Ram 100MHz>:D

VASkO ::

ram zamenjaj, si ziher, da ti dela na 112mhz? ce je kaksen izmed prvih PC100 modulov, potem lahko ima probleme.

slycer ::

RAM gotovo ni problematičen, ker ne gre za ekstremni overclock (če gledamo RAMe seveda). 100 Mhz RAMi bi morali zdržati tistih 12 Mhz več. Razen, če so te v trgovini nategnili in ti ponudili kake low-quality-cost RAM-e:D

OZZY ::

A si povečal kaj voltažo? Če ne jo daj. Lahko pa je to meja z zračnim hlajenjem. Dobr je met plato, ki ma dvigovanje fsb po 1mhz in tam lahko res dosežeš mejo.
Go with the flow.

msmiha ::

Če si ga navil za 300 je to tak velik to je ravno 50% kaj več pa pomejem z zračnim hlajenjem ne boš dosegel
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Administrator ::

Zdej sm probu se z ramom 133 pa je isto kot prej.>:D

misko ::

jest mam tud celerona 2 600, plato abit bx6 2, največ kar zmore je 930 Mhz pri 1,80 V (default 1,70)
če fsb nastavim na 112 Mhz ne pride v winse tudi pri voltaži 2,00 V
kaj čš -- tko je

ns-miha ::

jest mam qdi briliant 1s plato pa c2 600 gor
pa ne gre kurba vec kot 927 pr 1.85v. sem probal tud ze z 2.5 volta pa ne jebe pol posta. pomoje se ne more s bx plato dosezt cez 1ghz. men gre samo na 103 vodilo, medtem ko na 112 se przge, pol pa v winsih ribne.
pa je bla voltaza na 2.3 al pa na 2.5 sm probu;((;((

lord VASCO ::

Ja voltažo dvignt, pa RAM zamenat po bo pa delal kokr to more delat na 1ghz, k moj frend ma tut CII pa ma RAM 128MB PC133 7.5ns, pa ne vem kero plato pa ga je navil neki čez 900mhz, pa mu je delu normalno z vulcanotmII po pa klimo za bajto na kišto našraufu pa se je proc shladu na 30°C pr okol 950mhz po ga je pa navil na kokr je plata dopuščala (to je 1ghz), tko d za čez1ghz rabš že kšn bolš hlajenje pa on bi rabu rabu še kšno bolšo plato pa bi ga spravu še na več.:D

Yurko ::

No, mene pa zanima, kolikšna je še priporočljiva voltaža C2600 da se proc ne bo skuru. Imam namreč ta proc, vulcano2, pa BH6, pa na 900 dela normalno šele ko mu dam 2.3V.

LP, Yurji

Mate ::

Uf... Yurko 2.3 pa 900 za navadno hlajenje je hudo veliko... Daj poskusi izboljsta stik hladilnik proc... k jest ne bi mel lih 2.3...

Yurko ::

...heh, sej jest tut ne. Zdej ga laufam na 750 pri 1,75V. Ampak čudi me, da ni stabilen na 900 z manjšo voltažo. A bi blo lahko tle še kej drugega narobe?

alien-w ::

hmm...ne vem no, moj cII 600 dela na 981 pri 1,95V, ce grem pa na giga ali več, ga pa ram zafrkava (en modul je PCI100). Ce dam pa ta slab ram ven, pa dela na 1017 pri 1,95V.
Potreben je dober cooling in dovolj visoka voltaza, pa seveda malo sreče pri izbiri proca.

twosocks ::

Hm, mogoče bo men končno ratal dobit odgovor na moje težave.

imam:
- BH6 1.0 (na izbiro 100 in 112 FSB, ter 1,75 in naprej V)
- Celeron 600 SL4NX box verzija - torej odlična serija za navijat
- konverter od MSI 6059 (al neki tazga)
- 256 RAM 133MHz
- nobenega dodatnega hlajenja

Na default napetosti (okol 1,75) mi dela na 900MHz brez problema že 5 mesecev. Če hočem pa dat FSB na 112, se noče niti prižgat...Teoretično bi se moral vsaj prižgat, saj se ne more v parih sekundah stvar tok segret, da ne bi k seb pršou....mislim, zato ker ni dodatnega hlajenja

Sprašujem se, če morda težava zarad ISA kartic, če ne zdržijo takih frekvenc...imam eno omrežno na ISA od Realteka ter AWE 64. Samo tega še nisem probal odklopt...

lp
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Jst ::

jst mam bh6 + cII 600 @ 928 in dela stabilno pri 1.75 V.
proc hladi intel retail heatsink. pri 112 fsb pride do winsov pol pa zasteka ce kej zalaufam. sm probal tudi z GOrbom, ampak mislim, da je intelov hl. isto kot Gorb.

Administrator ::

No sej men se isto zgodi ko dam na 112mhz se ne przge vec pa sm probu z razlicnimi rami pa je skoz isto.
>:D

snajper_dzo ::

Jaz imam Celerona II 600@900 na plati ASUS P3V4X pri default voltaži 1,7V. (napetostni regulator na plati je naštelan na mal več, tako da je v bistvu 1,75V). Gor mam navaden Intelov hladilnik, bom si zrihtal boljše hlajenje pol bom pa probal na mal več.:OJa, kar se pa tiče tvojga procesorčka, boš pa moral najprej zrihtat boljše hlajenje in ohladit procesor na vsaj 20 - 15°C, če boš hotel kam više. Znano je, da Celeroni II dosežejo neko mejo okrog 1GHz oz. malo čez, ti si zdaj na 900MHz. Kar blizu, se tu ne zdi? Če pri tej temperaturi ne gre više, ga bolj ohladi in zvišaj voltažo...:'(:'(:'(

GaS ::

Jst mam C2 633 na 112FSB na 1,8V s plato BX6 2.0. Rami so 133MHz, pa mi cist lepo dela na 1060. Zameni ram.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211202 (984) misko
»

CELERONII600=1008?

Oddelek: Navijanje
7948 (785) `DoC
»

SA6R in navijanje celerona

Oddelek: Navijanje
221206 (989) singular
»

OC celeronov II

Oddelek: Navijanje
261826 (1375) V-i-p
»

Celeron2 600@900?

Oddelek: Navijanje
352437 (1832) FireSnake

Več podobnih tem