» »

Problem pri kloniranju z Ghostom!

Problem pri kloniranju z Ghostom!

SCHalko ::

Kot že 100-tič sem skloniral stari disk (40Gb) na novega (120Gb). Vendar se ob bootanju, malo pred vpisom gesla (WIN XP) vse skupaj ustavi. Poskusil večkrat, naredil sliko diska presnel na novega, dvignil z disketo in pognal Ghosta - pa nič ne pomaga. Kaj mi je še narediti? Kakšna ideja?

Dead_Eye ::

hehe, imel enak problem. Stvar se ustavi na unem modrem ekranu z xp logom. jaz sem potem bootal z winxp cdjem in čez instaliral xp (tipo repair). potem je delalo.
The one and only

SCHalko ::

Ja točno tam se ustavi! Še kakšna druga rešitev? Zakaj se sploh to zgodi? Zaradi drugega diska?

bradek ::

Dodaj nov (prazen) disk v kisto (slave), zbrisi vse kar imas zdej gor na novem disku(particije itd), naredi clone z ghostom (DISK0 -> DISK1), ko je clone koncan ti bo sam resetiral PC, preden se boota ga ugasni, snami primarni master (torej trenutni, stari disk) ven, nastavi nov disk na master in bootaj... par stvari ti bo OS nanovo nastavil in bos mogu resetirat... namesto resetiranja lahko kar ugasnes... dodas stari disk na slave in prizges pc... formatiras stari disk. ekola.

P.S.: Ce bos bootal prvic z obema diskoma notri ti bo nov disk (torej klon prvega) oznacil z D in bos imel celo zmedo s potmi v winsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Dead_Eye ::

kako je potem z velikostjo particij?

npr. če so bili prej winsi na 5GB + 15 free, bo imela winows particija več(koliko) kot 5GB
The one and only

bradek ::

Kopiras disk na disk. Skopiral bo particijo iz diska 0 na disk 1 in preostali free space dodelil zadnji presnet particiji (oziroma ce imas samo eno, bo to povecal za celotno povrsino novega diska), ce pa kopiras particijo na particijo pa glej da je ciljna particija pogojno enaka oziroma vsaj malo vecja od originalne.

Dead_Eye ::

sej, jaz sem kopiral s 5GB particije na 5GB, pa windows ni štartal, ob priliki bom proval disk na disk, da vidim če dela.
The one and only

SCHalko ::

Evo me iz novega diska! Res pomagalo je da sem skopiral cel disk! Človek res očitno nikoli ne ve vsega - pa čeprav skoraj vsak dan kloniram računalnike (tudi po 12 naenkrat - z multitasking serverjem)!

Najlepša hvala vsem, ki ste mi bili pripravljeni pomagat!

Lith ::

face, jamrate kaj je narobe, ghost /? pa ne bi noben vtipkal ??
zakaj mislite da je -ib in podobno ?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716407 (9899) opeter
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621170 (13879) MrStein
»

Prenos NT 4.0 OS z Ghostom na drugi disk

Oddelek: Operacijski sistemi
141339 (1211) Lith
»

Prepis sistema iz diska "A" na disk "B"

Oddelek: Programska oprema
251813 (1577) CaqKa
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121488 (1275) Kriko

Več podobnih tem